< > wszystkie blogi

Fotowoltaika okiem Dominiki

Może spróbujesz razem ze mną naprawiać świat?

Fotowoltaika - to warto wiedzieć

11 września 2020
Ceny prądu systematycznie rosną. Wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się jeszcze przez długie lata. Z tego względu warto zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych, które w znaczny sposób wpłyną na obniżenie naszych rachunków za prąd.


Jak działają panele fotowoltaiczne?

Najprościej mówiąc, modułu fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną na prąd. Jest to więc rozwiązanie ekologiczne i w pełni bezpieczne dla środowiska. Dzięki temu można się uniezależnić, przynajmniej częściowo, od dostawców energii elektrycznej.

Czy fotowoltaika opłaca się w Polsce?

Niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy instalacje fotowoltaiczne sprawdzają się w naszym klimacie. Otóż tak. Dlatego, iż produkują energię elektryczną również w pochmurne, a nawet deszczowe dni. Oczywiście nieco mniej niż przy pełnym nasłonecznieniu. W dłuższej perspektywie jednak wszystko się korzystnie bilansuje.

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Inwestycja jest tym bardziej opłacalna, iż można liczyć na dotację państwa, które promuje pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Należy więc najpierw przeprowadzić, choćby minimalny research. Pozwoli to zorientować się, na jak duże dofinansowanie można liczyć. Często, aby uzyskać pieniądze trzeba spełnić określone warunki. Warto je sprawdzić, aby uniknąć przykrego zaskoczenia.

Pomoc w uzyskaniu dotacji

Firmy zajmujące się montażem instalacji fotowoltaicznych często pomagają swoim klientom w otrzymaniu dotacji. Jedną z tego typu firm jest przykładowo Fotowoltaika APP Energy sp. z o.o. mieszcząca się pod adresem ul. Willowa 42a, 20-819 Lublin (Tel. 693 345 471), która pomaga również w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej.

Moc instalacji fotowoltaicznej

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej mocy instalacji fotowoltaicznej. Powinna być ona dopasowana do rocznego zużycia energii w danym gospodarstwie domowym. Obliczenie szczegółów jest sprawą dość skomplikowaną. Można oczywiście podpierać się różnymi narzędziami czy kalkulatorami, które są dostępne online. Najlepiej jednak tak wymagające i ważne zadanie zlecić wykwalifikowanym ekspertom. Pozwoli to na uniknięcie potencjalnych problemów i dodatkowych kosztów w przyszłości.

Dobór odpowiedniej firmy

Sam montaż oczywiście także należy powierzyć wyspecjalizowanym fachowcom. Warto starannie wybrać zarówno urządzenia, jak i monterów. Najlepiej brać pod uwagę opinie innych, szczególnie znajomych, którzy już posiadają tego typu instalację. W innym przypadku pozostaje bazować na znalezionych w internecie recenzjach klientów poszczególnych firm.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi