< > wszystkie blogi

Jaka moc powinien mieć robot sprzątający?

27 marca 2023
Roboty sprzątające dla wielu osób stały się udogodnieniem, dzięki któremu można zaoszczędzić nie tylko sporo energii, ale przede wszystkim czasu. Rynek pełny jest zróżnicowanych odkurzaczy automatycznych. Różnice przede wszystkim dotyczą technicznych parametrów i tym samym możliwości danego urządzenia. Osoby przymierzające się do zakupu robota sprzątającego powinny przede wszystkim uwzględnić rodzaj powierzchni we własnych czterech kątach. Dla robota będzie miało znaczenie, czy odkurza wyłącznie miejsca pokryte panelami czy też powierzchnie, na których znajdują się dywany lub wykładziny. Będzie miało również znaczenie, czy mieszkanie jest zamieszkiwane przez włochate czworonogi. Dostępne modele dają nam tak naprawdę ogrom możliwości. Część z nich dostosowana jest również do pracy w wymagających warunkach. Na co zwrócić uwagę?

Jaka moc będzie odpowiednia?

Dobre modele robotów sprzątających odznaczają się mocą ssania na poziomie 1500 Pa. Tego typu urządzenia doskonale poradzą sobie z drobinkami pokrywającymi powierzchnie twarde i miękkie. Mogą mieć jednak pewne trudności z usuwaniem większych elementów. Modele najnowszej generacji najczęściej posiadają moc ssania na poziomie sięgającym nawet 3000 Pa. Oczywistym jest, że im większa moc, tym większa skuteczność podczas odkurzania. Warto jednak dobrze się zastanowić przed zakupem. Być może w naszym przypadku najwyższa moc będzie zbędnym wydatkiem? Odkurzacze z taką mocą są dedykowane przede wszystkim osobom, które posiadają w swoim domu dywany i wykładziny oraz gubiące sierść zwierzaki. W takich sytuacjach turboszczotki oraz wysoki poziom mocy jest jak najbardziej uzasadniony.

Hałas

Warto również decydować się na modele generujące jak najniższy poziom hałasu. Uważa się, że optymalnym wyborem będą modele generujące hałas na poziomie nieprzekraczającym 60dB. Takie urządzenia działają sprawnie i jednocześnie nie zakłócają spokoju w domu, co będzie miało znaczenie dla młodych rodziców lub osób, które pracują zdalnie.

Długość odkurzania

Przed zakupem należy również sprawdzić długość pracy danego urządzenia. Powinna być ona w pewien sposób dopasowana do metrażu domu lub mieszkania w taki sposób, aby robot był w stanie bez konieczności ładowania posprzątać całe wnętrze. Osoby mieszkające na dużych powierzchniach powinny zdecydować się na roboty o dłuższym czasie pracy. Należy jednocześnie podkreślić, że rozładowany robot powróci do stacji ładowania i wznowi pracę, gdy tylko nabierze sił.

Artykuł: Cyberanking.pl
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi