< > wszystkie blogi

Przydatne funkcje smartwatcha. O niektórych mogłeś nie wiedzieć

20 marca 2023
Nowoczesne smartwatche często są naszpikowane przydatnymi funkcjami. W wielu modelach oprócz mierzenia liczby kroków i prędkości biegu można znaleźć również inne ciekawe opcje. O niektórych z nim nie mają pojęcia nawet dość doświadczeni fani inteligentnych zegarków. Sprawdź, na jakie praktyczne funkcje warto zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha.
Monitorowanie aktywności fizycznej

Smartwatche są popularne w dużej mierze właśnie ze względu na ułatwienie kontrolowania aktywności fizycznej. Funkcja liczenia kroków i przebytego dystansu może skutecznie zachęcić do częstszego wstawania z kanapy. Ponadto zegarek może zmierzyć prędkość biegu czy też obliczyć liczbę spalonych kalorii. Jedną z najciekawszych opcji, która nadal jest dość nieznana, jest możliwość monitoringu snu. Ta funkcja pozwala śledzić długość poszczególnych faz snu, liczbę przespanych godzin oraz jakość snu, a także może wykrywać problemy z oddychaniem w trakcie snu.

Korzystanie ze smartfona z poziomu zegarka

Spora część nowoczesnych smartwatchów umożliwia sterowanie smartfonem. Można przykładowo zwiększyć głośność muzyki czy też wybrać kolejną piosenkę bez konieczności wyciągania telefonu z torby lub kieszeni. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość korzystania z aparatu fotograficznego bezpośrednio z zegarka. Pozwala to na wykonanie np. grupowego selfie bez ręcznego naciskania migawki aparatu. Niektóre modele umożliwiają także odbieranie połączeń, odpisywanie na wiadomości czy też sprawdzanie powiadomień.

Płatności zbliżeniowe (NFC)

Obecnie płatności zbliżeniowych można dokonywać nie tylko za pomocą kart i smartfonów. Coraz więcej inteligentnych zegarków jest bowiem wyposażonych w funkcję NFC, która pozwala na zapłacenie za zakupy poprzez zbliżenie ekranu urządzenia do terminalu płatniczego. W ten sposób w supermarkecie lub innym sklepie nie trzeba szukać w torbie portfela bądź telefonu. Jest to wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu, co może być istotne np. w przypadku spieszenia się na autobus.

Nawigacja GPS

Niektóre smartwatche posiadają wbudowany moduł GPS, co umożliwia korzystanie z nawigacji bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Funkcja ta może okazać się niezwykle przydatna podczas biegania bądź jazdy na rowerze, ponieważ pozwala na zarejestrowanie trasy treningowej. Można też wybrać trasę, a smartwatch udzieli niezbędnych wskazówek dotyczących miejsc, w których np. trzeba skręcić. Taka opcja podnosi też poziom bezpieczeństwa podczas podróży, ponieważ można trafić do celu bez trzymania w dłoni telefonu, który przyciąga złodziei.

Artykuł: Cyberanking
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi