< > wszystkie blogi

Jak wyglądają moje podróże?

Możesz wszystko, czego tylko zapragniesz.

Czy warto wyjechać w polskie góry?

18 maj 2019
Niewykluczone, że polskie góry należą do jednych z najpiękniejszych miejsc na świecie i nie zmienia tego fakt, że w innych miejscach na naszym globie są także te bardziej strome, wyższe, malownicze, kolorowe, czy też porośnięte egzotyczną, niespotykaną roślinnością


Urok polskich gór

Polskie góry to przede wszystkim spokój i piękno w najczystszym tych słów znaczeniu. Nie trzeba szukać ciekawych miejsc w Polsce, wystarczy wybrać się w góry, a Beskid Sądecki jest najlepszym wyborem. Malownicze pasma górskie porośnięte drzewami pięknie wrysowują się w pofalowaną płaszczyznę łagodnych szczytów oferujących długie, acz bardzo przyjemne spacery. Kręte szlaki biegnące pośród drzew wyciszą najbardziej chaotyczne i natrętne myśli, a czyste powietrze natleni organizm, dzięki czemu wieczorem przyjdzie kojący, regenerujący sen. Możemy znaleźć tam także tanie noclegi, szczególnie w Nowym Sączu, gdyż wiele oferowanych miejsc dla turystów jest bardzo przystępnych cenowo. Na stronach internetowych takich jak https://www.nocleginowysacz.pl , tamtejsze hotele prezentują swoje oferty, a przy okazji często także promocje.

Po jakich szlakach można spacerować?

Klimat górski nie bez kozery nazywany jest leczniczym i mimo, że jest dla niektórych dosyć ostry, to tutaj się tego nie odczuwa. Będąc w tym miejscu warto wejść na Łysinę, zahaczając wśród szlaków Kuniego Wierchu i podążając dalej, na Czeremchę. Innego dnia można łagodnym zboczem powędrować na Stary Wierch delektując się klimatem i niezwykłą ciszą. Kolejnego zaś dnia można pokusić się o wycieczkę - bardziej wymagającą, ale wciąż nie na tyle, by się nad zastanawiać zbyt długo - na szczyty Pieniążną i Kiczorę. Dla osób wolących przebieżki po dolinach otworem stoi przepiękną Dolina Starego Potoku, do której każdy będzie chciał wrócić, gdy chociaż raz postawi stopę na jej terenie.

Zalesienie Beskidu Sądeckiego

Beskid Sądecki pierwotnie porastały lasy bukowe z małą domieszką jodeł. Po osadzeniu się na tych terenach ludzi zadrzewienie znacznie się zmniejszyło, ale jedynie przy zboczach gór w niedalekiej odległości od osad, a później miast. Raczej mało jest tutaj polan i łąk, ponieważ lasy wciąż stanowią tutaj główną część, tym samym oferując klimat niezwykle zdrowy i przejrzysty.

Dobry sposób na relaks

Wakacje spędzone z dala od ulic i zgiełku centrów miast są warte każdych pieniędzy, ale rozsądne znalezienie miejsca nie musi ich nas wcale w dużej ilości pozbawiać. Warto odpocząć i fizycznie i psychicznie, a Beskid Sądecki zapewni nam i jeden i drugi rodzaj odpoczynku. Tak więc wystarczy wziąć urlop, spakować się, wsiąść w samochód, zapiąć pasy, ruszyć w drogę i zapomnieć o wszystkich zmartwieniach dnia codziennego.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi