< > wszystkie blogi

Rodzaje trądziku - kiedy warto sięgnąć po tabletki na trądzik?

23 września 2019
Trądzik to utrapienie nie tylko młodych ludzi, ale także osób w średnim wieku, jednak zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku konieczne jest jego leczenie, gdyż nieleczony trądzik może doprowadzić do powstawania zmian, których nie będzie można usunąć żadnymi skutecznymi metodami. Jednak przed rozpoczęciem walki należy wpierw zdiagnozować rodzaj trądziku, co jest niezwykle konieczne, aby w prawidłowy sposób rozpocząć jego leczenie.

Rodzaje trądziku


Trądzik można przede wszystkim podzielić na trądzik młodzieńczy oraz różowaty. Trądzik młodzieńczy dotyka przede wszystkim młode osoby, które są w trakcie dojrzewania i wpływa dosyć mocno na psychikę takich osób, gdyż wypryski i inne zmiany, które zaczynają pojawiać się na skórze, prowadzą do niskiej samooceny, a także zaburzeń nastroju. W niektórych przypadkach trądzik przybiera dosyć łagodną formę i wystarczy jedynie używanie odpowiednio dobranych kosmetyków, jednak można zaobserwować również takie przypadki, w których leczeniu niezbędne mogą się okazać tabletki na trądzik.

Trądzik różowaty pojawia się najczęściej u osób w wieku 25-35 lat (a czasem nawet u dużo starszych osób) i jego główną cechą jest przede wszystkim pojawienie się zaczerwienienia twarzy, które obejmuje zwykle środkową część twarzy, czyli noc, czoło, policzki oraz brodę.

W jaki sposób należy leczyć trądzik?


Zarówno trądzik młodzieńczy, jak i różowaty leczy się w podobny sposób. Miejscowo, czyli na skórę twarzy należy stosować kremy i maści a dodatkowo można wspomóc działanie kosmetyków poprzez przyjmowanie tabletek na trądzik, które dostępne są w każdej aptece bez recepty. Preparaty na trądzik w postaci tabletek, zawierają w sobie składniki, które wykazują właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne, dzięki czemu łagodzą nieco objawy trądziku. Z tego właśnie względu warto po nie sięgać zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów trądziku, gdyż może to nieco skrócić proces leczenia. Bardzo często zdarza się jednak tak, iż ani kosmetyki, ani tabletki zakupione w aptece nie pomagają, dlatego też w takim przypadku należy wybrać się do dermatologa, który przepisze silniejsze tabletki, które powinny pomóc.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi