< > wszystkie blogi

DominikWierzbicki's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Niezbędny serwis samochodu

3 października 2018
Każdy posiadacz samochodu zobligowany jest co pewien interwał kilometrów wykonać czynności serwisowe. Chyba nikomu z nas nie opłaca się kupić samochodu za trzydzieści tysięcy złotych i nie dbać o niego tak, by posłużył nam kilka kolejnych lat.

Serwisowanie auta

Najważniejszą kwestią jest serwisowanie auta. Zaliczamy tutaj coroczne wymiany oleju w silniku, filtrów i innych płynów ustrojowych. Sprawdzenie stanu ogumienia, kabli wysokiego napięcia czy jakości iskry na świecach zapłonowych. Co roku powinniśmy także zadbać o poprawny stan układu klimatyzacji. Należy cały układ odgrzybić, osuszyć i ewentualnie uzupełnić brakujący czynnik chłodzący, nie zapominając jak ważna jest też wymiana filtrów kabinowych - przecież kierowcy czy pasażerowie nie powinni wdychać zanieczyszczonego powietrza. Często się zdarza, że te czynności zlecane są autoryzowanym serwisom - w przypadku samochodów na gwarancji, lub zaufanym mechanikom, którzy całą robotę wykonają za nas.

samodzielne zadbanie o auto

Istnieje także kilka czynności, które możemy wykonać sami na bieżąco, tj. wymiana przepalonych żarówek, dolanie płynu do zbiorniczka od spryskiwaczy szyby przedniej czy sprawdzenie jaki jest poziom oleju w silniku. Są to rzeczy podstawowe, ale niezbędne do codziennej, bezpiecznej eksploatacji. Wszystkie te czynności nauczane powinny być na kursie na prawo jazdy - i są, aczkolwiek później większość o tym zapomina. Korzystają na tym firmy specjalizujące się w serwisie typu assistance, przyjeżdżając lawetą i odwożąc nasze auto do najbliższego mechanika.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi