< > wszystkie blogi

Dieta4you's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Trochę informacji o depilacji w kosmetyce.

12 listopad 2018

Depilacja woskiem

Do najczęściej stosowanych a tym samym do najpopularniejszych zabiegów, stosowanych w salonach urody, jest depilacja woskiem.

Musimy zdawać sobie sprawę, że mimo iż depilacja pomaga zlikwidować nieestetyczne owłosienie, to warto wiedzieć, że one mimo wszystko odrosną. Decydując się jednak na ten rodzaj usunięcia niechcianych włosków dostajemy gwarancję, iż niechciane włoski odrosną wyraźnie później jak przy standardowym goleniu. Jednak zanim przejdziemy do meritum sprawy to rozpoczynając ten artykuł muszę powiedzieć, że jest to nadal , mimo upływu czasu temat tabu na ogół nie uwzględniany w rozmowach.

Depilowanie woskiem to chyba najczęsciej używana forma usuwania owłosienia wykonywana w gabinetach kosmetycznych dlatego, że jest ona skuteczna i niedroga. Jest ona jednak nieco bolesna ale niesamowicie gładka skóra, po usunięciu nałożonego wosku, na pewno wynagrodzą nam tę niedogodność.
Depilacja to naprawdę idealna możliwość na usunięcie nieestetycznie wyglądającego owłosienia. Ostatnimi czasy depilacja staje się wręcz regułą podobnie jak odwiedzanie salonu kosmetycznego.Na rynku jest duży zestaw wosków przystosowanych do najróżniejszego rodzaju owłosienia, grubości włosów oraz wrażliwości skóry. Komponentami, które najczęściej znajdują się w woskach są m.in: aloes, azulen, róża, proteiny mleczne, algi, oliwa z oliwek itp. Woski stosowane w kosmetyce mają zazwyczaj bardzo przyjemne i zróżnicowane zapachy aby umilić każdy zabieg depilacji.

Inne rodzaje depilacji używane w salonach urody :
  • zabieg pastą cukrową
  • depilacja laserowa
  • depilacja mechaniczna
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi