Na żaglach przez Świat

Możesz przyglądać się kwiatu z zachwytem, ale wtedy nie wydoisz krowy.

Z bojownikiem przez Karaiby cz. III: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

2017-09-07 15:43:00 · 1 komentarz
Prawie 22 godziny i przeszło 120 mil morskich. Tyle zajęło nam przepłynięcie z San Escobar na Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Wpierał nas Neptun chuchając na nas baksztagiem, a gdzie nas zawiało? Zapraszam już teraz na dalszą część wyprawy.


Z bojownikiem przez Karaiby cz. II: San Escobar i Fryderyk Chopin

2017-07-07 11:52:00 · Skomentuj
Jedno muszę przyznać dla naszego ministra spraw zagranicznych. Gdyby nie jego przejęzyczenie, to najprawdopodobniej nie poświęciłbym temu tyle uwagi, a pobyt tam skończył by się tylko na odprawie, pokręceniu się to i ówdzie. A już na pewno nie doświadczyłbym największej niespodzianki tej wyprawy. Ale jest jeszcze jedna rzecz, dla której warto tam na chwilę zatrzymać się.


Z bojownikiem przez Karaiby cz. I: Gwadelupa

2017-05-21 11:06:00 · 8 komentarzy
Moja ciekawość świata nie zna granic, więc udajemy się szlakiem Krzyśka Kolumba, krainy rumem ociekającej. Przed nami podróż po wyspach nawietrznych na Małych Antylach. W dzisiejszym odcinku Gwadelupa i to, co ma nam do zaoferowania.


Z bojownikiem przez Tajlandię cz.V: Powrót na Phuket

2017-01-08 21:48:00 · Skomentuj
Przed nami ostatnie 5 dni żeglugi po Morzu Andamańskim, to też najlepsze smaczki, mam nadzieję, postanowiłem zostawić na koniec. Co jeszcze warto zobaczyć, jak wygląda życie na morzu oraz gdzie jest najlepsza impreza, dowiecie się już teraz.


Z bojownikiem przez Tajlandię cz.IV: Morze Adamańskie

2016-12-10 22:02:00 · Skomentuj
Nastąpił upragniony moment, kiedy to przyszło nam oddać się w łaskę Neptuna lub jak kto woli, Posejdona. Podczas dwu tygodniowej podróży zwiedziliśmy kilkanaście wysp, przy czym w dzisiejszym odcinku przedstawię pierwszy tydzień rejsu.


Z bojownikiem przez Tajlandię cz. III: W drodze do Phuket

2016-11-17 20:45:00 · Skomentuj
Po intensywnych trzech dniach spędzonych w Bangkoku, gdzie średnio 12h spędzaliśmy na zwiedzaniu, przyszły dwa intensywne dni spędzone na trasie Bangkok - Phuket oraz dwa w drodze powrotnej, ale już mniej. Niestety za mało czasu, aby wszystko zwiedzić, nie mniej jednak zaprezentuję to, co udało zobaczyć się. Przed nami prawie 1200km lądem przez Tajlandię.


Z bojownikiem przez Tajlandię cz. II: Bangkok

2016-11-01 22:22:00 · Skomentuj
Poprzednia część była wprowadzeniem do wycieczki, jaką odbyłem w Tajlandii. Była też opowieścią, która na wypadek niepowodzenia, miała być częścią zamkniętą, ale jednocześnie otwartą na dalsze. Mam na uwadze wszystkie Wasze komentarze, to też będą motorem napędowym dla kolejnych.

O Bangkoku zapewne wiele każdy słyszał. Miasto imprez, prostytucji, smogu, korków, syfu, czy kradzieży. Czy tak jest rzeczywiście? Postaram się przedstawić miasto z innej perspektywy, co nie oznacza, że powyższe rzeczy zostaną pominięte.Z bojownikiem przez Tajlandię cz. I

2016-10-23 22:51:00 · Skomentuj
Czyli o tym, jak połączyć pasję do żeglarstwa z turystyką. Niniejszy artykuł ma za zadanie promocję fantastycznego hobby, jakim jest żeglarstwo z chęcią poznawania świata i kultur mu towarzyszących.
Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi