< > wszystkie blogi

BeetelPL's StontanTrip

absurd-spontantrip-blog

Niemoralne....

30 czerwiec 2009
http://gfx.filmweb.pl/ph/39/08/33908/88091.1.jpg
(filmweb)
Komornik
Postrach dłużników może wejść zawsze gdzie chce i prawie nikt nie moze go zatrzymać przed zabraniem tego co wierzyciele od niego oczekują. Znienawidzony przez wielu mocny psychicznie odporny na groźby...

http://wiki.arch.ethz.ch/asterix/pub/Main/BaManuelBurkhardt/Gangster.jpg
(Wikipedia)

Gengster
Wizerunek typowego mafioso zmienił się dzięki Hollywood. Na początku XX wieku organizacje zwane czarną ręką (Black hand) zaczęły budzić zainteresowanie filmowców. Aby ubarwić obraz mafii, dodawano wiele szczegółów do wyglądu gangstera. W latach trzydziestych XX wieku mafioso to człowiek w garniturze oraz w płaszczu. Jego głowę kryje kapelusz z płaskim, szerokim rondem. Bronią najbardziej kojarzoną z mafią był w owym czasie pistolet maszynowy M1928 Thompson (slangowo określany Tommy gun lub Typewriter) zasilany z magazynka bębnowego. Równie znaną bronią jest rewolwer i kastet używany przez gangsterów.

 (ONS)
 
 Prostytutka
Możesz ją spotkać w agencji towarzyskiej lub przy drodze krajowej nr 5. Jej zarobki zależą od wieku, urody i zakresu oferowanych usług seksualnych. Za numerek zapłacisz od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. HIV i kiłę dostaniesz gratis. Proceder w Polsce jest legalny, a jednak nosi wszelkie cechy patologii społecznej.

 (Stock)
 
Stręczyciel
Menedżer prostytutek, nazywany potocznie alfonsem. Nakłania do nierządu inne osoby. Według polskiego prawa jest to przestępstwo, za które można trafić na 3 lata za kratki. Kara surowsza, do 10 lat więzienia, przewidziana jest, gdy sutener namawia lub przymusza do prostytucji nieletnich albo uprowadza ofiarę za granicę, do burdelu.


http://img.stopklatka.pl/film/12100/12184/g-6.jpg
(Stopklatka)

Naciągacz

kochają łatwy zarobek i konsekwentnie poszukują przeciętnych zjadaczy chleba, którzy tak samo jak oni chcieliby szybko i bez wysiłku zdobyć duże pieniądze. Dla zawodowców "naciągnięcie" gospodyni domowej, która skłonna jest kupić filtr do wody za sumę dziesięciokrotnie przekraczającą jego wartość, licząc na bonus w postaci samochodu lub wycieczki, nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem.

 (Jupiter Images)

 Lichwiarz
Otwarty na biednych i potrzebujących. Ale filantropię rozumie w specyficzny sposób. Udziela pożyczek na astronomiczny procent. Proceder jest zakazany, ale przestępcę trudno pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Dłużnicy nie są zainteresowani ujawnieniem swego "dobrodzieja". Zwłaszcza że może on wynająć grube karki, aby zamknęły im usta.


 (Stock)

Diler narkotykowy
Wyjątkowo ohydna kreatura. Sprzedaje śmierć – nawet dzieciom. Pojawia się wszędzie tam, gdzie gromadzi się młodzież (np. dyskoteki, kluby, podwórka, szkoły). Inna grupa docelowa to show-biznes. Zdarza się, że zamiast pełnowartościowego towaru rozprowadza zwykłe zioła. Jest to oszustwo, ale w lepiej dać się oszukać, niż szprycować się niebezpiecznymi środkami.

 (Stock)

Meliniarz
Zajmuje się nielegalną sprzedażą alkoholu lub narkotyków w swoim mieszkaniu. Czasem ukrywa u siebie przestępców i rzeczy skradzione. Ostatnio było głośno o przedsiębiorcy, który na stacji z gazem sprzedawał kierowcom także wódkę. By go na tym nie przyłapano, alkohol zamelinował w stodole, w... snopowiązałce.

 (Jupiter Images)

Wróżka
Niby przepowiada przyszłość, a tak naprawdę mówi ludziom to, co chcą usłyszeć. Wprawdzie to samo robią politycy, ale ich przynajmniej raz na kilka lat rozliczają wyborcy. A taka wróżka – jak również jasnowidz, astrolog, numerolog i inny "doradca duchowy" czy uzdrowiciel – nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

http://www.mmszczecin.pl/rep/newsph/15757/22519.3.jpg
(mmszczecin.pl)
Złodziej
Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. W przypadkach mniejszej wagi sąd może orzec karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeśli kradzież z włamaniem popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie przestępstwa następuje na jej wniosek.


 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi