< > wszystkie blogi

Ankaszklanka's blog!

Potwornie absurdalny blog

Oczyszczacz powietrza

16 czerwca 2020
Oczyszczacz powietrza ma za zadanie usuwać zanieczyszczenia i wirusy znajdujące się w powietrzu. Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze i zaawansowane technologicznie urządzenia, które polepszają powietrza, którym oddychamy. Oczyszczacz powietrza jest w stanie zniwelować prawie 100% wyliczonych zanieczyszczeń z otaczającego nas powietrza.

Aktualnie obserwuje się coraz większą ilość zachorowań na choroby płuc, astmę czy różne alergie na obszarach z wzmożonym poziomem zanieczyszczonego powietrza. Oczyszczacze powietrza zatrzymują cząsteczki smogu, takie jak pyły PM2.5, PM10, lotne związki organiczne np. formaldehyd, benopiren, tlenki NOX i SOX, a także prawie wszystkie występujące alergeny, bakterie oraz wirusy. Łatwo zauważyć równocześnie spadek ilości kurzu w domu.

Przeważająca część oczyszczaczy zatrzymuje zanieczyszczenia podczas przepuszczania ich przez zamontowany w urządzeniu filtr, np. wstępny, HEPA lub aktywny węgiel. W niektórych modelach proces oczyszczania jest dodatkowo wzbogacony o jonizowanie powietrza, co umożliwia usunięcie prawie 100% alergenów. ranking oczyszczaczy powietrza pomoże Ci wybrać najlepszy model, najbardziej dopasowany do warunków panujących w twoim otoczeniu.


 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi