< > wszystkie blogi

Sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem

20 luty 2019
Zarządzanie dużymi korporacjami może być uciążliwe. Duże firmy mają w swojej ofercie setki, jeżeli nie tysiące produktów i obsługują olbrzymie bazy klientów. Żeby to wszystko sprawnie działało, produkty musimy mieć odpowiednio skatalogowane a klientów podzielonych według ich potrzeb i rodzaju usług jakie im dostarczamy. Robienie tego ręcznie jest czasochłonne oraz bardzo łatwo popełnić błąd, który może zakłócić sprawne działanie firmy, a tego wolelibyśmy uniknąć.


Różnice między ERP, a CRM

Z pomocą przychodzą nam programy i systemy do zarządzania firmą, takie jak system ERP albo na przykład system CRM. Jak sama nazwa wskazuje program i system, ułatwienia te będziemy wykorzystywać w bazie komputerów, które posiadamy w naszej firmie. Różnice między ERP a CRM są spore, dlatego że programy te wykorzystywane są do zasadniczo dwóch różnych rzeczy, jeden używamy w mocnym uproszczeniu do katalogowania naszych produktów i zarządzania całą logistykom naszej firmy, a drugi skierowany jest do obsługi naszych klientów, katalogowania ich względem zapotrzebowania. Jest to jak pisałam wyżej ogromne uproszczenie, dlatego że możliwości i funkcje tych programów są dużo szersze niż tylko te dwie wymienione rzeczy. Szczegółowe informacje na ten temat można już znaleźć na blogu: https://odl.com.pl/czym-sie-rozni-system-erp-od-crm, dlatego też nie widzę sensu, aby po raz setny powtarzać to co zostało zrobione już dobrze.

Korzyści z posiadania systemu ERP i CRM

Systemy te pozwolą na sprawne i szybkie funkcjonowanie naszej firmy. Kompleksową i łatwą inwentaryzację naszej gamy produktów, jak i szybki i wygodny sposób na obsługę naszych klientów. Szybkość i wygoda tych rozwiązań, pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych wpadek i reklamacji ze strony klientów, co zredukuje nam koszty. A do tego wszyscy w firmie powinni dążyć. Optymalizacja działań naszej korporacji to klucz do sukcesu. Odpowiednio szybko i sprawnie obsłużony klient, to zadowolony klient, który na pewno wróci, by po raz kolejny skorzystać z naszych usług, w postaci produktów przez nas wytwarzanych i sprzedawanych. Zapewni nam to długofalową współpracę, pewny zarobek na dłuższy czas. W konsekwencji stabilność i płynność finansową naszej firmy. Czyli zasadniczo coś do czego dążyliśmy od początku działania firmy.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi