< > wszystkie blogi

Sprawne działanie w przedsiębiorstwie

20 luty 2019
Właściciele dużych i średnich firm, doskonale wiedzą jak ważna jest szybka wymiana danych i informacji wewnątrz firmy. W dzisiejszych czasach, w dobie cyfryzacji i szerokopasmowego internetu, mamy wiele narzędzi by tę szybkość poprawić i optymalizować.


Szybka wymiana informacji

Kluczem do sprawnego działania całej firmy jest szybka wymiana informacji. Nie możemy pozwolić, żeby papiery i dokumentacja z ważnymi informacjami utknęły gdzieś w biurokratycznej pustce, lub przez ludzką pomyłkę i nie zostały dostarczone na czas. Firma żeby zarabiać musi działać szybko. Czas to pieniądz jak mówią. Przyspieszenie procedur handlowych pozwala na szybszą sprzedać oferowanego przez naszą firmę produktu, w konsekwencji na szybszą zapłatę przez klienta końcowego i generowanie dochodu naszej firmy. Tak działają korporacje. Wymiana informacji odbywa się praktycznie 24 godziny na dobę.

System EDI

Z pomocą przychodzą nam różne firmy, a przykładem jednej z nich jest ODL ze swoim systemem EDI: https://odl.com.pl/system/edi, którego celem jest szybka wymiana danych w oparciu o zasady działania poczty elektronicznej, niezależnie od charakterystyki posiadanego sprzętu w naszej firmie. W skrócie oznacza to że, żeby zastosować ten system w naszej firmie, nie będziemy musieli restrukturyzować dogłębnie naszej firmy. Obędzie się bez wymiany całego sprzętu i oprogramowania posiadanego przez naszą korporację, co wiąże się z olbrzymimi kosztami. Ilość komputerów i urządzeń mobilnych w naszej firmie niekiedy jest większa niż ilość zatrudnionych przez nas pracowników.

Korzyści z posiadania systemu EDI

Jeżeli to nas jeszcze nie przekonało, dlaczego system EDI jest przydatny, to olbrzymim plusem tego systemu jest łatwość implementacji w naszej firmie, nie zmieniamy oprogramowania, czyli nie musimy prowadzić szkoleń dla pracowników, żeby ich zaznajomić i wdrożyć w obsługę nowych urządzeń. Każdy pracownik jest inny, jeden złapie w lot zasady funkcjonowania nowego sprzętu, drugi nawet po szkoleniu będzie potrzebował trochę czasu, żeby się wdrożyć i pracować z dawną wydajnością. Jak pisałam wyżej, taka sytuacja obniży nam szybką wymianę informacji, a w konsekwencji obrót firmy spanie, a tego byśmy nie chcieli.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi