Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Tolkien a sprawa polska #3

8 365  
2   12  
"Władca Pierścieni - Władca Much" ojciec Muchomorek (fragmenty audycji radiowej z 9 września 1999)

Nasi wrogowie-komuniści, ateiści, sataniści i inni szataniści używają różnych sposobów aby wkraść się do niewinnych, czystych jak łza katolickich umysłów dla przykładu popularna wśród młodzieży powieść fałszywego przechrzty J.R.R. Tolkiena, który przeszedł na naszą wiarę tylko po to, aby drwić z Kościoła i jego dogmatów, jest tego dobrym przykładem. Na przykład..., słucham? A tak, przykładowo, przepraszam, kartka [...]
Główny bohater - niby na wskroś pozytywny, "maluczki", znaczy malutki, idący przez piekło, aby wrzucić pierścień, totem, symbol bałwochwalczego złotego cielca, do Szczeliny Zagłady, dotarłszy do celu sam pragnie stać się wcielonym złem, Lucyferem Niosącym Światło z łaciny, przepraszam, jak to niesie światło z łaciny?
[...]. Nomen omen sam niesie światło - prezent od Galarety, przepraszam, od Galadrieli (te pogańskie imiona!) [...]. Od Galadrieli, boginki, elfiej czarownicy, a czarownicy nie dasz tyć, jak wiadomo. W każdym razie Frodo Baggins gotów jest stać się zły. Chce zrzucić z tronu władcę ciemności, przerażającego Saurona (ach, jak ja lubię takie słowa jak "władca ciemności", "przerażać" [...]). Tylko interwencja skażonego złem Golluma sprawia, te się nim nie staje.
Ta powieść, podobno "przesycona duchem chrześcijaństwa" pokazuje pragnienia czarodziejów i czarodziejek do bycia złym (przypominam numer telefonu - głosujemy za tym, żeby nie dać żyć czarownicy [...]). O ile Gandalf i Galadriela starają się zwalczać owo pożądanie, to Saruman ulega mu z pełną świadomością. Jednak żadne z tej trójki nie waha się używać czarów, jawnego znaku związku z Szatanem. [...]
Istotnym elementem, rzucającym się w oczy, jest brak wzmianki o Jedynym Bogu w całej powieści. Brak też wzmianki o innych bogach (którzy, o czym chyba nie muszę przypominać, nie istnieją). Oczywiście - pan Tolkien (to "pan" z trudem przechodzi mi przez usta) wydał książkę pt. "Silmarillion", będącą uzupełnieniem omawianej trylogii. Tam występuje cała czereda pomniejszych bóstw w tym właśnie tkwi herezja - te jest to cały panteon, a mieszkańcy Śródziemia są poganiani, przepraszam, poganami. [...] Nic więc dziwnego, te klimat powieści tak silnie oddziałuje na fanatyków tzw. gier fabulamych RPG. W wymyślonym świecie ich pozbawieni chrześcijańskiej moralności, pogańscy, barbarzyńscy, wspaniale umięśnieni i blond włosi, przepraszam [...] bohaterowie, mogą robić praktycznie wszystko. Umysły młodych ludzi ocierają się o te sfery świadomości, o które nie powinny się ocierać. A wszystko rozpoczął i rozpropagował pan J.R.R. Tolkien, swoim plugawym pogańskim dziełkiem, plującym nienawiścią do rzeczywistości i nawołującym do zamknięcia się w świecie baśni. Nie wierzę, aby zrobił to nieświadomie, takie utwory są dyktowane przez samego Władcę Ciemności. [...] Spryt i zakamuflowanie prawdziwych treści to jeden z dowodów na to [...]. Ogień oczyszcza - sięgnijmy do naszych bibliotek i wypleńmy z nich zło! Pomódlmy się za czystość słowa pisanego. Amen.

Oglądany: 8365x | Komentarzy: 12 | Okejek: 2 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało