Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak nie wykorkować w korku

16 929  
8   9  
Punkt pierwszy samochodowego savoir-vivre'u mówi twardo: nie poglądaj sąsiadów z samochodu obok. Ale w korku codzienne zasady nie działają. Przecież nie po to wsiadamy do samochodu, żeby stać. Skoro więc podstawowa zasada ruchu zostaje odwrócona, wszystkie inne też można rozumieć na opak. Zerknijmy więc subtelnie w bok. Możemy:
- śledzić niesoordynowane ruchy delikwenta rozmawiającego przez komórkę (zazwyczaj stoi gdy wszyscy ruszają, rusza, gdy już stają)
- zazdrościć temu kto ma co jeść
- spróbować zorientować się, co dzieje sie na świecie, czyli podejrzeć tytuły z gazet, która czyta sąsiad z samochodu obok (to bardziej wymagająca wersja podczytywania w przez ramię w tramwaju lub autobusie. UWAGA - wymaga od podglądacza refleksu Jamesa Bonda, bo bardzo łatwo zdenerwować podglądanego)

- obsmiać sie z pani, która przegląda się w lusterku lub w wersji lux - maluje.
- zadumać się nad samotnościa mówiącego do sibie frustrata.
- próbowac odczytać z ruchu warg, o czym śpiewa pod nosem osobnik, który będzie frustratem dopiero za pół godziny (od frustracji ratuje śpiewanie w grupie, zazwyczaj mamy wtedy urozmaicony repertuar.)

GRY I ZABAWY W KORKU

PROPOZYCJA NR 1
Gra, w której stawką jest wiedza o przyszłości. Rozjerzyj się po rejestracjach i jeśli znajdziesz dwie dublujące się cyfry, zajrzyj do naszej tabeli.

00 - niespodzianka
11 - koleżanka
22 - kolega
33 - dobre sny
44 - Chłopak szczery
55 - dobry zięć
66 - dobrze zjeść
77 - podarunek
88 - pocałunek
99 - wszysko skończone
10 10 - wszystko od początku

PROPOZYCJA NR 2(dla matematyków)
Bez odrywania reki, rysuj. Nie potrzebujesz kartki ani długopisu. Nachuchaj na szybę i rysuj. Przy okazji wytrzesz ją porządnie.

PROPOZYCJA NR 3 (dla biznesmanów)
Otwórz portfel i wyjmij wizytówki. Zasady gry są proste! Poukładaj je alfabetycznie!

PROPOZYCJA NR 4 (dla zakochanych)
Patrzymy w dal i liczymystojące samochody. Oczywiście wg pewnego klucza:
kocha lubi szanuje nie chce nie kocha żartuje. Ostani samochód kończy wyliczankę. Można zabawe powtarzac bez końca.

PROPOZYCJA NR 5 (dla rodziny)
Tu gier jest bez liku.
POMIDOR - jedna osoba zadaje pytania, pozostałe odpiwiadają słówiekm "pomodor", kto sie pierwszy roześmieje, przegrywa (przykład: co to jest korek? :Pomidor" ha ha ha)
GŁĄB - wszyscy liczą po kolei i w miejsce cyfr podzielnych przez trzy mówią "głąb". Przegrywa ten kto się pierwszy pomyli.
ZWIERZAKI - pierwsza osoba mówi np "nosorożec" nastepna musi powiedzieć "nosorożec" i dodaje inne wierze, na przykład "tygrys". Następna osoba musi juz powiedzieć "nosorożec" i "tygrys" i dodac kolejne zwierze itd. Kto pierwszy się rąbnie, przegrywa.

* Gry można urozmaicić poprzez wymyślanie kar dla przegranych. Na przykłąd: przegrany skacze po coś do jedzenia, musi umyć szybę itd.


POBAW SIE SAMOCHODEM

Dla posiadaczy elektrycznych lusterek, ćwiczenie na sprawność silniczka i kordynację własną. Naciskamy wszyskie guziczki od lusterka jednocześnie, tak aby lusterko od strony kierowcy wykonywało ruch obrotowy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jednocześnie głową kręcimy w przeciwna stronę. Do ćwiczenia w dużym korku
Dla posiadaczy obrotomierza: zaciągamy ręczny, wrzucamy luz. Podkręcamy obroty silnika do 3tyś. i spuszczamy nogę z gazu. Nastepnie znów podkręcamy, tym razem do 4tyś., itd. Ćwiczenie można powtarzać aż do zarżnięcia silnika, przyjazdu policjii, ekologów i Ligii Walki z Hałasem
Dla wszystkich: zerowanie licznikapo przejechaniu kolejnych stu metrów. Zmierz czas!. Sto metrów to kawał drogi.
Dla posiadaczy trzeciego światła stopu: naciskamy rytmicznie pedał hamulcaaż do momentu, gdy kierowca za nami wysiądzie z samochodu. Można próbować ze stoperem i poprawiac własne rekordy

Oglądany: 16929x | Komentarzy: 9 | Okejek: 8 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.10

20.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało