Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak powstają te niesamowite obrazy chodnikowe?

88 123  
925   17  
Kim jest ten chodnikowy Picasso tworzący takie cuda? To szanowny pan Julian Beever. Rysuje je za pomocą kredy już od połowy lat 90 i często jest zapraszany przez firmy z Europy, USA czy Australii do tworzenia happeningów artystycznych oraz akcji marketingowych. Zobacz jak w ciągu trzech dni powstał kot Felix w Birmingham.

Dzień pierwszy


Wszystko zaczyna się od wyrysowaniu kilku szkiców na kawałku papieru, a potem wybranie tego jednegoPotem szkic powoli przenosi się na betonW trakcie pracy artysta kontroluje swoje malowidło za pomocą aparatu fotograficznegoZaczyna się malowanie, jaki widać nic nadzwyczajnego...

Dzieło tworzy się za pomocą tych oto kawałków kredyWidać już pierwsze efekty pracy
Dzień drugi


Dzień trzeci:


Ciekawostka na koniec:

Otóż te rysunki mają jedną wadę - wyglądają tak niesamowicie tylko wtedy, kiedy patrzysz na nie z jednego kąta, wtedy iluzja 3 wymiarów jest idealna. Sposób rysowania nazywa się anamorficznym (możesz znać to słowo z gier 3D) i wydaje się zaprzeczać prawom perspektywy. Sztuka to została przywieziona do Europy z Chin i pierwszym malarzem, którą ją zastosował był sprytny Leonardo da Vinci w dziele Oko Leonarda.

Oglądany: 88123x | Komentarzy: 17 | Okejek: 925 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.10

23.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało