Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Wojna w Łóżkowicach Dolnych

48 636  
411   18  
Kliknij i zobacz więcej!Oto legenda, która może ci sie wydać podobną do tego, co zdarza się każdego dnia w różnych zakątkach Polski.

Na rozkaz marszałka Mózgu, generał Członek przeprowadził ofensywę na twierdzę w Dolinie Miłości, znajdującej się w rejonie Uda i tuż przy wsi  Podbrzusze.
Generał Członek w porozumieniu z majorem Rączką posłał kaprala Paluszka na zwiady. Kapral Paluszek stwierdził, że teren jest nieco
podmokły. Wobec takiej sytuacji terenowej generał Członek wydal rozkaz ataku i wczesnym rankiem przesunął się do wsi Brzuchowice dolne, zdobywając bez wysiłku Pępków.
W międzyczasie major Rączka zaatakował wieś Cyckowice, gdzie po zaciętej walce zdobył dwa wzgórza o wyjątkowym znaczeniu strategicznym. Po chwili odpoczynku rozpoczął się atak na najwyższy szczyt twierdzy w Dolinie Miłości.

Tutaj dowództwo objął major Gołogłowy. Przesunął się on pod osadę Włosienice, stąd z całą siłą ruszył do ataku. Rozgorzała walka, polała się krew, a w ogniu walki zginął, broniąc swojego odcinka, porucznik Błonka, który przez jakiś czas stawiał zacięty opór majorowi gołogłowemu. Major Gołogłowy wykazał się niespotykaną umiejętnością manewru. To atakował, to wycofywał się w mury Doliny Miłości.

Walczył tam sierżant Śmietanka, który niestety dostał się do niewoli.

Według informacji naszego wywiadu został skazany przez obrońców na 9 miesięcy więzienia w lochach twierdzy w Dolinie Miłości, zginął także kapral Sztywny, po którym dowodzenie objął chorąży Flak.

Sytuacja majora Gołogłowego stawała się beznadziejna, gdyż zaczął on wykazywać brak amunicji, toteż zmuszony był wycofać się do pobliskiej wsi Portkowice wraz z majorem Flakiem w celu odpoczynku i zmobilizowania nowych sił do ponownego ataku...
1

Oglądany: 48636x | Komentarzy: 18 | Okejek: 411 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.09

16.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało