Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdroższa tablica rejestracyjna świata

77 292  
225   15  
Ten na pierwszy rzut oka nieśmiały młody mężczyzna to nie byle kto. Właśnie przeprowadził najdroższą operację powiększania pen... Przepraszam, sprzedał na prowadzonej przez siebie aukcji najdroższą tablicę rejestracyjną w historii Emiratów Arabskich.  Tą z numerem 1.W Polsce za specjalną tablicę płacisz 1 000 zł. A ile kosztował ten arabski kawał blachy z napisem? Troszkę więcej.
Chociaż nie ma w niej ani grama złota, to biznesmen Said Abdul Ghafour Khouriz zapłacił za nią 14,3 miliony dolarów. To jest tylko kolejny sposób, na to by powiedzieć - "Mam największego i możecie mi naskoczyć".

Nie jest to aż tak ogromna kwota, bo wg firmy konsultingowej McKinsey kraje regionu Zatoki Perskiej sprzedające ropę naftową do roku 2020 przyciągną 6,2 biliony dolarów. (6 200 miliardów dolarów)

Podczas ostatnich pięciu aukcji numerów rejestracyjnych sprzedano 393 tablice, co przyniosło policji Abu Dabi skromne 56 milionów dolarów.

Pieniądze nie poszły jednak na kolejne luksusy, bo panowie w białych płaszczach przeznaczyli je na cele charytatywne, w tym na ofiary wypadków drogowych.

Ciekawe, ile razy droższa jest ta tablica od samochodu na któreym ją zamontuje?


Oglądany: 77292x | Komentarzy: 15 | Okejek: 225 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.10

19.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało