Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Rodzynki (z) wykładowców 4 - Akcje pożarnicze

34 218  
5   1  
Kliknij i zobacz Monster Galerię!A już się bałem, że nagle w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przestały się odbywać zajęcia albo przestało tam być rozrywkowo. Ale na szczęście się myliłem i znowu Bojownik Florentynka nas nie zawiódł, bo dziś znowu SGSP na tapecie. A dowiemy się dziś kto powinien uczestniczyć w pokazach gaśniczych czy jakie gaśnice powinien mieć w swoim samochodzie prawdziwy strażak.

Kpt. M. na praktykach letnich:
- Podaję definicję studenta SGSP: Podchorąży to przestrzeń między skuterami (butami) a beretem, ściśnięta w połowie pasem...
 
Kpt. Janusz K. na fizyce:
- W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu. 
 
Dr B. komentarz do rekrutacji kandydatów:
- Poziom kandydatów rośnie. A jeszcze parę lat temu zbieraliśmy najgorsze odpady. Zresztą sami pewnie widzicie tych, co w zeszłym roku skończyli teraz mają was uczyć...

Akcja Ratownicza w Gdańsku w 1995 r:
Wybuch gazu w wieżowcu. Ściągnięto setki ratowników z całej Polski, a mieszkańcy i firmy Gdańska przekazywały bardzo dużą ilość żywności dla ratowników. Kpt. S, wykładowca z taktyki, kiedy zobaczył, że przyjeżdża autobus z kadetami ze szkoły w Poznaniu stwierdził:
- Patrzcie, ich też ściągnięto na akcję. Pewnie do pomocy, bo studenci z SGSP sami nie dadzą rady wszystkiego zjeść...
  
Taktyka pożarnicza, płk. B.:
Miało być bez nazwisk, ale tutaj muszę, bo tak się ułożyły, że płk. B. stwierdził dnia pewnego:
- Więcej się dowiecie na poligonie; zajęcia z wami będą mieli kapitanowie: Dzień, Kwiecień, Grudzień... i cały ten kalendarz.
 
Ratownictwo Chemiczne:
Zaproszony jakiś specjalista, chyba z Petrochemii, opowiadał o zabezpieczeniach i wyświetlał film. Tyle, że nagrany na taśmie, na której był kiedyś film mocno dla dorosłych. I kiedy, się o petrochemii skończyło, zobaczyliśmy jeszcze kawałek tamtego filmu. Na co koleś specjalista stwierdził:
- A zaliczenie będziecie mieli z panią kapitan A.? No to nie zazdroszczę...
 
Dziekan przed Juwenaliami:
- Panowie. Jeśli będziecie przygotowywać pokazy gaśnicze, to wybierzcie jakiś mocniejszych, bo ten wymoczek w zeszłym roku węża z wodą nie utrzymał i było czterech poszkodowanych wśród publiczności.
 
Sprzęt gaśniczy, bryg. G.:
- Gaśnica proszkowa jest może i skuteczna, co z tego skoro niszczy bezpowrotnie palący się materiał. Dlatego każdy strażak ma w samochodzie dwie gaśnice - jedną proszkową do gaszenia cudzego samochodu i drugą halonową do gaszenia swojego...

* * * * *

Ja naprawdę uwielbiam wykładowców z SGSP a oni powinni być z siebie dumni. Mieć taki dystans do siebie i potrafić z siebie żartować - to dopiero sztuka.

Ciekaw jestem czy ostatnio na Waszych uczelniach było równie ciekawie? Macie podobne sytuacje - to od razu je do nas podsyłajcie, a być może za tydzień to Wasi wykładowcy (i uczelnia) będą sławni.

I na koniec w ramach oszczędności w ramach naszego państwa, prosta sugestia co robić, aby te oszczędności były.

Dr Ś. - sprzęt ratowniczy:
- Egzamin nie będzie prosty. Ale bez przesady. Ojczyzna za dużo płaci za waszą edukację, żebyście mieli semestr powtarzać.


A rodzynki ze swojej uczelni możesz dodać TUTAJ


Oglądany: 34218x | Komentarzy: 1 | Okejek: 5 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.04

14.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało