Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Złoto internetów III

39 536  
129   24  
Świat internetu pełen wpadek jest i zagadek. Ale oprócz komentarzy pod zdjęciami celebrytek, napisanych przez rozentuzjazmowanych obserwatorów celebrytek, że nie interesuje ich życie celebrytek, oprócz bezcennych porad na grupach fanów i fanatyków jazdy konnej („Szukam stajni koło Poznania”, „Zapraszamy nieco dalej, do Jeleniej Góry, ale warto!”), oprócz zdjęć byłych dziewczyn waszych byłych kumpli, które wrzucają na Insta jakąś dziwną breję z hasztagiem „brunch” i jeszcze piętnastoma innymi hasztagami, a wy zawieszeni jak źle zarzucony spławik na sitowiu próbujecie rozczytać te hasztagi, dopóki nie dopadną was egzystencjonalne pytania o sens waszego jestestwa; oprócz komentarzy na Joe Monsterze („lepszy wstęp był poprzednio” – „i co z tego, nikt nie czyta wstępów!”), w internecie jest też złoto.
Ale że na przykład co? – zapytacie.

A na przykład to:


#1. Podczas tripa nie możecie czytać, bo wasz mózg myśli, że macie tripa

Podobno ok. 30% osób nie może czytać w poruszającym się środku transportu, ponieważ czuje nudności. A czemu tak się dzieje?
Mózg dostaje dwie informacje. Pierwsza – spowodowana faktem, że się poruszacie – jest taka, że się poruszacie.
Druga – spowodowana faktem, że próbujecie skupić uwagę na nieruchomych literkach – jest taka, że się nie poruszacie.
Wniosek mózgu: zeżarłeś jakiegoś dziwnego grzyba, musisz go natychmiast zwrócić!



Tak więc niech nikt wam nie próbuje wmówić, że nie znacie życia!

Może nie wybraliście się nigdy w głąb Amazonii, aby spróbować ayahuaski, ale za to próbowaliście czytać „Alchemika” Paulo Coelho na wycieczce z rodzicami nad morze, więc wiecie, co to życie na krawędzi.

#2. Nieważne, ile książek przeczytasz na tylnej kanapie passata brata, i tak nigdy nie będziesz taki cool jak naćpane szczury

Szczury nie chcą wiedzieć, jakie czytasz książki, jakiej muzyki słuchasz i co sądzisz na temat sytuacji w Syrii. Szczury cenią ciszę.

Chyba że są pod wpływem kokainy. Wtedy wolą jazz.



Naukowcy z Albany Medical College podobno przeprowadzili badania, aby ustalić, czy muzyka może wywoływać głód narkotykowy u zwierząt. Według autorów, badanie to wykazało, że szczury mogą zostać uwarunkowane do polubienia dowolnej muzyki po jej wielokrotnym skojarzeniu z mechanizmem nagrody (w tym przypadku – z kokainą).

Pytanie, czy ktokolwiek uwierzył tym naukowcom, że właśnie po to była im kokaina w laboratorium…

#3. Istnieją jeszcze prawdziwi naukowcy

Czy można zajmować się czymś pożyteczniejszym niż puszczanie naćpanym szczurom różnych rodzajów muzyki? Chociaż intuicyjnie chciałoby się odpowiedzieć, że nie – jazz session z gryzoniami na kokainie jest najlepszym, co można zrobić ze swoim życiem – to okazuje się, że niektórzy naukowcy mają inne zdanie.

Na przykład Brytyjczycy, którzy stworzyli baterię, która może działać tysiące lat.
Naukowcy z Urzędu Energii Atomowej i Uniwersytetu w Bristolu stworzyli pierwszą na świecie diamentową baterię węglową, która może zasilać urządzenia przez tysiące lat.

Ale do czego mogłaby się przydać taka bateria? Chyba najsensowniejszym wykorzystaniem takiego wynalazku byłoby puszczanie Milesa Davisa kolejnym pokoleniom naćpanych szczurów.

#4. O jeszcze prawdziwszych naukowcach

Co przyniesie nam rok 2025? Wszyscy łudzimy się, że to będzie coś dobrego. Czy tak będzie? Czy rok 2025 to przede wszystkim radość, szczęście, pomarańcze?
To może okazać się zależne od naukowców – tym razem z Australii.

Setki fiolek zawierających żywe wirusy zaginęły z laboratorium w Australii. Minister zdrowia ogłosił, że 323 próbki żywych wirusów zaginęły w wyniku „poważnego naruszenia protokołów bezpieczeństwa biologicznego”. Prawie 100 z brakujących fiolek zawierało śmiertelnego wirusa Hendra.



Dobra wiadomość jest taka, że dopiero niedawno to wykryto, natomiast próbki zgubiły się w 2021 roku. Tak że luz. Na pewno zdążyły ewoluować i przenoszą je teraz takie stwory:

Bez oczu, za to z paszczą pełną ostrych ząbków.

Wiecie, dlaczego słoń ma małe, czerwone oczka? Żeby się lepiej ukryć w jarzębinie.

A dlaczego dziwny stwór z Australii w ogóle nie ma oczu? Żeby być bezstronną Temidą przy sianiu spustoszenia.

#5. Noszenie łososi na głowie znów jest w modzie

Wydawać by się mogło, że od wynalezienia Kanye Westa i Bianci Censori w świecie mody już nic nas nie zaskoczy.

A jednak.



Po 37 latach przerwy noszenie łososi na głowie przez orki wróciło do łask. Jedna z hipotez mówi, że orki trzymają łososie na głowach, bo przecież muszą gdzieś trzymać drugie śniadanie, a ich orkowe torebki już dawno wyszły z mody. Ciężko stwierdzić. Za trendami nie nadążysz.

Może jedna jedyna Bianca wie, o co chodzi.

#6. 74-latka została mamą!

Świeżo upieczona mama ma na imię Wisdom i jest najstarszym dzikim ptakiem na świecie i właśnie złożyła jajo. Albatroska, albatrosica, czy jakiekolwiek są zaimki Wisdom, jest albatrosem ciemnolicym i przeżyła już co najmniej trzech partnerów, a nawet badacza, który w roku pańskim 1956 wyposażył ją w opaskę śledzącą.

https://www.youtube.com/watch?v=R-vm2jJaROk&t=2s&...
Wisdom serdecznie gratulujemy – samicom zaś innych gatunków proponujemy jednak wcześniejsze wzięcie się do pracy, jeśli chcą przedłużyć ród.

#7. Czytelnictwo w wielkim mieście

A kto jeszcze zna się na modzie (mimo że nie nosi łososi na głowie) i ma miliony followersów?

Sarah Jessica Parker.



I właśnie Sarah Jessica Parker będzie jedną z pięciu osób zasiadających w jury nagrody Bookera 2025. Nagroda Bookera jest uznawana za drugą (po literackiej Nagrodzie Nobla) najbardziej prestiżową nagrodę dla pisarzy na świecie. Przed aktorką pracowite miesiące – każdy juror będzie musiał przeczytać ponad 150 powieści. Zwycięski tytuł zostanie ogłoszony podczas ceremonii w londyńskim Tate Modern 20 maja 2025 roku.

Czy dzięki udziałowi gwiazdy „Seksu w wielkim mieście” więcej osób sięgnie po dobre książki? Warto się przekonać.

W poprzednim odcinku

12

Oglądany: 39536x | Komentarzy: 24 | Okejek: 129 osób
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.01

16.01

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało