Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze – Kraj w Europie, w którym jest nakaz posiadania broni

56 185  
492   63  
Dzisiaj zaprosimy was na wyprawę do greckiego Acropolis, pobiegniemy w Seulu na 100 metrów oraz zobaczymy pierwsze spotkanie królewskiej pary...

#1. Pierwszy poranek "z dwójką z przodu", 1 stycznia 2000 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Wojska syjamskie i ich słonie, 1875 rok. Zostały wysłane do walki z chińskimi bandytami atakującymi królestwo wasalne Luang Phrabang (obecnie miasto na terytorium Laosu).

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Irańczycy świętują narodziny następcy tronu Cyrusa Rezy Pahlawiego, 1960 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Cyrus Pahlawi to najstarszy syn ostatniego szacha Iranu Mohammada Rezy Pahlawiego i jego trzeciej żony, Farah Pahlawi. Po śmierci ojca w 1980 roku, mniej więcej półtora roku po irańskiej rewolucji islamskiej, przebywając w USA, Cyrus ogłosił się dziedzicem perskiego tronu jako Reza Pahlawi II, ale niewiele to zmieniło w jego życiu...
Obecnie Cyrus Pahlawi wraz z żoną i trzema córkami przebywa na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi działalność na rzecz przywrócenia monarchii w Iranie, wydaje oświadczenia prasowe, pisze artykuły.

#4. Pierwszych siedmiu andorskich policjantów. Policja w tym kraju została założona 15 maja 1931 roku, a zdjęcie pochodzi z drugiej połowy 1931 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Andora nie ma własnej armii. Jej właściwy skład to zaledwie kilkunastu ochotników w kompanii reprezentacyjnej. Poza tym wszyscy mieszkańcy (przede wszystkim mężczyźni) w wieku produkcyjnym traktowani są jako rezerwiści. Obrona Księstwa Andory jest obowiązkiem Francji i Hiszpanii.
Co ciekawe, w Andorze jest NAKAZ posiadania broni. Zgodnie z prawem Andory każda męska głowa rodziny musi posiadać broń zarówno na potrzeby milicji, jak i do samoobrony. Jeśli właściciel domu nie posiada własnej broni, policja dostarcza ją z zapasów państwowych.

#5. Zniszczone wagony tramwajowe wykorzystywane jako barykady podczas obrony Berlina, kwiecień-maj 1945 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Florence Griffith Joyner zdobywa złoto na igrzyskach olimpijskich w Seulu w biegu na 100 metrów, 25 września 1988 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Florence Griffith-Joyner zdobyła w swojej karierze aż pięć medali olimpijskich. Trzy złote krążki i jeden srebrny sprinterka przywiozła z igrzysk w Seulu w 1988 roku. Te najcenniejsze wywalczyła w biegach na 100 metrów, 200 metrów i sztafecie 4 x 100 metrów, a srebro – w sztafecie 4 x 400 metrów.
W 1992 roku udało jej się zdobyć srebrny medal w biegu na 200 metrów.
W 1988 roku sprinterka ustanowiła również dwa fenomenalne rekordy świata, które pozostają niepobite aż do dnia dzisiejszego. W biegu na 100 metrów uzyskała czas 10,49 s, a w biegu na 200 metrów – 21,34 s.
Zmarła w 1998 roku – udusiła się w trakcie ataku padaczki.

#7. W 1989 roku Amerykańska Akademia Filmowa zorganizowała dziewięciominutowy pokaz poświęcony i promujący „przyszłych laureatów Oscara” zatytułowany „Gwiazdy jutrzejszego dnia”. Jak dotąd żadna z tych osób nie została nawet nominowana...

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Pierwszy międzynarodowy konkurs fryzjerów w Moskwie, 1975 rok. „Popieramy i aprobujemy nową konstytucję ZSRR!”

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Policjanci z Waszyngtonu przeszukujący teren wokół Białego Domu w poszukiwaniu łusek po nieudanej próbie zamachu na prezydenta Billa Clintona, 29 października 1994 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Francisco Martin Duran to były weteranem Armii Amerykańskiej, który został z niej wyrzucony za napaść z użyciem pojazdu oraz nieobyczajne zachowanie w stanie upojenia alkoholowego. 29 października 1994 roku wystrzelił w stronę Białego Domu 64 razy z karabinu półautomatycznego. Clintonowi nic się nie stało, a Duran został oskarżony o usiłowanie zamachu na prezydenta i skazany na 40 lat więzienia.
Jak się okazało w wyniku śledztwa, niedoszły zamachowiec miewał fantazje na temat zabicia prezydenta Clintona „własnymi rękami, bardzo prywatnie i bardzo intymnie”.

#10. 14-letni Joe Pesci z gitarą, 1957 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Brytyjscy żołnierze próbujący „odszyfrować” napis na kamieniu w Akropolu podczas rewolucji i wojny domowej w Grecji w grudniu 1944 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Albert Einstein i jego siostra Maja Winteler-Einstein, Nowy Jork, 1939 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. 18-letni Philip, książę z Grecji i Danii, spotyka się z 13-letnią wówczas księżniczką Elżbietą w Royal Navy College w Dartmouth, 1939 rok

Kliknij i zobacz więcej!

W oczach Jerzego VI i królowej Elżbiety Filip nie był wymarzonym kandydatem na męża przyszłej królowej Wielkiej Brytanii. Pobierał nauki w nazistowskich Niemczech, jego krewni byli blisko związani z reżimem nazistowskim, a jego siostry wyszły za niemieckich arystokratów. Królowi Jerzemu nie przypadł do gustu również fakt, że Filip jest ubogi i pretensjonalny, a i również wspominało się o jego nieco „rozwiązłym” trybie życia nastolatka.
Jednakże w grudniu 1943 roku Filip został zaproszony do zamku Windsor, a w sierpniu 1946 roku do zamku Balmoral, gdzie oświadczył się księżniczce Elżbiecie. Jerzy VI, choć niechętnie, zezwolił na małżeństwo, jednak pod warunkiem, że Filip zaniecha wszelkich starań do czasu ukończenia przez Elżbietę 21 lat.
Nie było łatwo stać się godnym ślubu z księżniczką... W 1947 roku, po uzyskaniu obywatelstwa brytyjskiego, Filip porzucił rodowe miano Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg i przyjął nazwisko matki Battenberg w zanglicyzowanej formie Mountbatten, a także zrzekł się wszelkich tytułów grecko-duńskich oraz dokonał konwersji religii z prawosławia na anglikanizm.
W tym samym roku zaręczyny zostały podane do wiadomości publicznej.

#14. Brittany Murphy, Kirsten Dunst, Amy Adams i Denise Richards na imprezie promocyjnej filmu „Zabójcza piękność”, 1999 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Protest antyniemiecki w Krakowie, 1930 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


Oglądany: 56185x | Komentarzy: 63 | Okejek: 492 osób
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało