W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych...” znalazły się, między innymi, oficjalna rezygnacja ze swastyki, polityk skazany za korupcję oraz matka królów.
Antarctic Snow Cruiser napędzany był dwoma silnikami diesla, które generowały prąd dla silników elektrycznych przy każdym z kół. Wszystkie koła były skrętne, wszystkie miały niezależne, sterowane zawieszenie.
Gdy Snow Cruiser dotarł na biegun, nie przejechał nawet czterech kilometrów. Wszystko przez ogumienie przygotowane przez firmę Goodyear, która z jakiś powodów stwierdziła, że najlepsze na biegun będą zupełnie gładkie balony, niczym dętki przypięte do felg. Nie miały one przyczepności i pojazd właściwie nie mógł się poruszać po śniegu.
Éric Tabarly był francuskim żeglarzem, oficerem francuskiej Marynarki Wojennej, który jest uważany za ojca francuskiego żeglarstwa regatowego.
Tabarly był ustanawiającym rekordy długodystansowym żeglarzem, który wygrał szereg znaczących regat na swoich jachtach (wszystkie nazwane Pen Duick z numeracją od I do VI). Jego zwycięstwo nad niepobitymi dotąd Brytyjczykami w Transatlantyckich Regatach Samotnych Żeglarzy OSTAR w roku 1964 zwróciło uwagę żeglarskiego świata na młodego oficera marynarki. Generał Charles de Gaulle udekorował go krzyżem Legii Honorowej.
Zginął około godziny 1 w nocy 14 czerwca 1998 roku na Morzu Irlandzkim w drodze do portu Fairlie niedaleko Glasgow, gdzie udawał się na zlot starych żaglowców; został uderzony gaflem podczas dużego rozkołysu w bliskich sztormowym warunkach i wypadł za burtę nieopodal wybrzeży Walii.
Hamilton jest znany w Nowej Zelandii jako biolog, który po raz pierwszy
opisał jeden z najrzadszych gatunków żab na świecie,
Leiopelma hamiltoni
(nazwany na jego cześć). Gatunek jest ocalały ze starożytnej rodziny i
występuje tylko na dwóch małych wyspach Nowej Zelandii.
Na cześć
Hamiltona został nazwany również najwyższy szczyt wyspy Macquarie, w uznaniu jego zasług jako głównego asystenta Leslie Blake w
mapowaniu wyspy.
W 1954 roku Philip Morris, wówczas najmniejszy producent papierosów w kraju, postanowił zmienić wizerunek swoich papierosów z filtrem marki Marlboro, który do tej pory był skierowany przede wszystkim do kobiet z hasłem „Mild as May”. Firma chciała zacząć sprzedawać Marlboro mężczyznom i poprosiła chicagowską agencję reklamową prowadzoną przez Leo Burnetta o zaprojektowanie kampanii.
Burnett siedział w swoim domu na farmie w Wisconsin ze swoim zespołem kreatywnym i zapytał: „Jaki jest najbardziej męski typ człowieka?”. Usłyszał w odpowiedzi: „Kowboj”.
W 1949 roku magazyn LIFE opublikował serię zdjęć Leonarda McCombe'a na temat rancz na amerykańskim Zachodzie. Znalazło się tam m.in. zdjęcie kowboja z rancza JA-Ranch, Clarence'a Haileya Longa Juniora, i jego ojca.
Burnett przypomniał sobie twarz Longa i uznał, że będzie idealna do tej promocji. Kampanie „Marlboro Cowboy” i „Marlboro Country” oparte na wizerunku Longa wyniosły Marlboro na szczyt światowego rynku papierosów, a także Longa na szczyt rynku małżeńskiego: zdjęcia Long’s Marlboro przyniosły kowbojowi propozycje małżeństwa z całego kraju. Wszystkie odrzucił.
W 1951 roku, mając czterdzieści lat, Long poślubił Ellen Theresę Rogers, pielęgniarkę, która przyjechała do JA, aby zaopiekować się córką kierownika rancza. Longowie doczekali się pięciu synów: Clarence'a, Rogera, Walta, Granta i Johna.
Clarence Hailey Long, Jr. przeżył 68 lat.
Maria Teck była spokrewniona z królewskim domem panującym – jej matka była wnuczką króla Wielkiej Brytanii, Jerzego III. Poprzez ojca była także spokrewniona z Habsburgami.
3 grudnia 1891 została narzeczoną swojego dalekiego kuzyna Alberta, najstarszego syna Edwarda, księcia Walii. Swatką była królowa Wiktoria. Do zawarcia małżeństwa nie doszło, ponieważ książę zmarł 14 stycznia 1892.
W następnym roku przyjęła zaręczyny Jerzego Fryderyka Ernesta Alberta (młodszego brata księcia Alberta), za którego wyszła 6 lipca 1893 w Londynie.
6 maja 1910, po objęciu tronu przez jej męża, została królową Zjednoczonego Królestwa, a po śmierci męża w 1936 była tytułowana „królową wdową".
Była matką sześciorga dzieci, w tym dwóch królów: Edwarda VIII (abdykował w 1936 na rzecz swojego brata, by móc poślubić kochankę, Wallis Simpson) i Jerzego VI.
Alejandro Toledo został skazany na 20 lat i sześć miesięcy więzienia za przyjęcie 35 milionów dolarów łapówek od firmy znanej wcześniej jako Odebrecht (obecnie Novonor) w zamian za umożliwienie jej wygrania kontraktu na budowę drogi, która obecnie łączy południowe wybrzeże Peru z obszarem amazońskim w zachodniej Brazylii.