Dzisiaj zobaczycie... kaloryfer, opowiemy wam o pewnym związku Julii Roberts oraz pokażemy wam dwóch tańczących zabijaków i seksbombę lat 80. XX znaną z jednego przeboju.
#1. Matthew Perry i jego ówczesna dziewczyna Julia Roberts, 1996 rok.
Jedną z najbardziej rozdzierających serce rzeczy w życiu Matthew Perry'ego musiało było rozstanie z Julią Roberts.
Matthew Perry ujawnił w swoich wspomnieniach, że po trzech miesiącach związku zaręczył się z Julią. Jednak to wszystko było dla Perry'ego zbyt wiele, ponieważ nigdy nie uważał się za wystarczającego dobrego dla pięknej i uznanej aktorki.
W swojej autobiografii napisał: „Randkowanie z Julią Roberts – to było dla mnie zbyt wiele. Ciągle byłem pewien, że ze mną zerwie. Dlaczego miałaby tego nie zrobić? Nie byłem wystarczająco dobry; nigdy nie byłem dość dobry; byłem złamany, skrzywiony, niegodny miłości”.
Aktor kontynuował: „Zamiast stawić czoła nieuniknionej agonii jej utraty, zerwałem z piękną i błyskotliwą Julią Roberts” – napisał. „Mogła uważać, że pogrąża się w obsesji z facetem z telewizji, a facet z telewizji teraz z nią zrywa. Nie potrafię opisać wyrazu zakłopotania na jej twarzy”.
Ale Julia była również powodem, dla którego Matthew Perry odzyskał pewność siebie. Matthew Perry ujawnił również w swoich wspomnieniach, że był bardzo załamany na jednym z kolejnych odwyków. Myślał, że stracił zdolność rozśmieszania innych. Ale nadeszła noc Oscarów i wszyscy w ośrodku odwykowym byli przyklejeni do telewizora. Julia Roberts zdobyła Oscara za najlepszą rolę żeńską, a Matthew Perry krzyknął: „Przyjmę cię z powrotem, przyjmę cię z powrotem”. W pokoju wybuchł śmiech, co było bardzo potrzebnym zastrzykiem dla dawno utraconej pewności siebie Matthew.
Perry zmarł w dniu 56. urodzin Julii Roberts.
#2. Ostatnie zdjęcie rapera Tupaca Shakura, zrobione zaledwie 20 minut przed śmiercią, 1996 rok.
Obok Lesane Parish Crooksa (prawdziwe nazwisko 2Paca) siedzi producent Marion „Suge” Knight. Do zamachu na życie 25-letniego rapera doszło w Las Vegas w stanie Nevada 7 września 1996 roku, około godziny 23:15. Gdy auto prowadzone przez Suge'a zatrzymało się na czerwonym świetle, z prawej strony zatrzymał się biały Cadillac. Padły strzały. 2Pac został trafiony dwa razy w klatkę piersiową, raz w udo i raz w ramię. Zmarł w szpitalu, w wyniku odniesionych ran, sześć dni później. Suge został trafiony odłamkiem jednej z kul, które trafiły rapera, ale nic groźnego mu się nie stało.
W styczniu 2015 roku Knight został aresztowany pod zarzutem potrącenia ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W 2018 roku został skazany na 28 lat więzienia.
#3. Wynalazca Charles S.l. Baker i jego asystent demonstrują system ogrzewania/grzejnik, 1906 rok.
#4. Chiński chłop staje twarzą w twarz ze swoim panem. W latach 1949–1953 setki tysięcy właścicieli ziemskich i bogatych chłopów zostało systematycznie wymordowanych przez chińskich komunistów.
#5. Latarnia morska Roter Sand („Czerwony piasek”), 24 km na północny wschód od wyspy Wangerooge, Morze Północne, Niemcy. Zbudowano ją w latach 1880–1885, co czyni ją pierwszą budowlą na świecie wzniesioną bezpośrednio na dnie morza. Fotografia pochodzi z 1960 roku.
#6. Prezydent Jugosławii Josip Broz „Tito” bawi się z lampartem. Zwierzę było darem od cesarza Etiopii Haile Selassie. Fotografia wykonana w 1956 roku.
#7. Flagi krajów, które niedługo wcześniej zdobyły niepodległość, Kenii i Zanzibaru, wzniesione na maszt w siedzibie ONZ, grudzień 1963 roku.
Oficjalnie Kenia zdobyła niepodległość 12 grudnia 1963 roku. Obecnie Kenia jest 47. krajem świata pod względem powierzchni i 29. pod względem liczby ludności.
Zanzibar uzyskał niepodległość 10 grudnia 1963 roku. 12 stycznia 1964 roku wybuchła rewolucja, w wyniku której obalono sułtana i proklamowano Ludową Republikę Zanzibaru i Pemby. 26 kwietnia 1964 roku państwo to utworzyło wraz z Tanganiką Zjednoczoną Republikę Tanzanii.
5 września 1946 roku na Zanzibarze urodził się Farrokh Bulsara, znany na całym świecie jako Freddy Mercury, ale wówczas Zanzibar był jeszcze kolonią brytyjską.
#8. To zdjęcie królowej Wiktorii i Napoleona III zrobione w 1855 roku. To jedyne znane zdjęcie brytyjskiego i francuskiego monarchy razem.
Napoleon III siedzi pierwszy po lewej stronie, z żoną Eugenią w środku po lewej. Następnie Wiktoria po prawej stronie, z mężem Albertem po jej prawicy.
#9. Pałac Klifowy w Mesa Verde – południowo-zachodnie Kolorado, USA. Zdjęcie autorstwa fińsko-szwedzkiego uczonego Gustafa Nordenskiölda zostało wykonane około 1891 roku.
Osiedle zostało wbudowane w ścianę kanionu przez Indian Anasazi, którzy zamieszkiwali to miejsce w latach 1073–1273. Ruiny mają ponad 80 metrów długości i składają się z około 150–200 wielopoziomowych pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Część z nich miała paleniska, inne służyły jako spiżarnie i kiva, miejsca kultu religijnego. Pomieszczenia zdobiły geometryczne malowidła ścienne, od frontu znajdował się taras, na którym wspólnota wyrabiała ceramikę i mełła zboża. Około 1300 roku z nieznanych przyczyn miejsce zostało opuszczone przez mieszkańców.
#11. Sprzedawca spaghetti serwujący jedzenie mieszkańcom Neapolu, Włochy, 1908 rok. Od XVII do XIX wieku makaron był jedzeniem ulicznym (dzisiaj sprzedawaliby go w food truckach). Tak jak każde prawdziwe jedzenie uliczne, makaron jedzono nie widelcem, ale gołymi rękami.
#12. Broń palna i amunicja znalezione w samochodzie Bonnie i Clyde'a po tym, jak zostali zabici przez funkcjonariuszy organów ścigania w 1934 roku.
#13. Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone tańczą na festiwalu filmowym w Cannes, 1990 rok.
#14. Włoska piosenkarka Sabrina Salerno, lata 80. XX wieku.
#15. Simona Kossak w starej leśniczówce Dziedzinka, lata 70. XX wieku.
Simona Kossak była wnuczką Wojciecha Kossaka i prawnuczką Juliusza Kossaka – malarzy – oraz bratanicą pisarek Magdaleny Samozwaniec oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Pracując naukowo, zajmowała się między innymi ekologią behawioralną ssaków. Sama siebie określała czasem mianem zoopsychologa. W 1980 roku Rada Naukowa Instytutu Badawczego Leśnictwa w Warszawie nadała
jej z wyróżnieniem stopień naukowy doktora nauk leśnych na podstawie
rozprawy doktorskiej
Badania nad sytuacją troficzną sarn na siedlisku boru mieszanego świeżego w Puszczy Białowieskiej.
W 1991 roku uzyskała z wyróżnieniem stopień naukowy doktora habilitowanego nauk leśnych, a w 2000 roku otrzymała tytuł naukowy profesora nauk leśnych.
Była znana z bezkompromisowych poglądów i działań na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, gdzie w starej leśniczówce Dziedzinka mieszkała ponad 30 lat bez prądu i bieżącej wody. Miejscowi nazywali ją czarownicą, ponieważ „rozmawiała ze zwierzętami” i
miała terrorystę-kruka, który kradł złoto i atakował rowerzystów.