Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak sobie dziś radzą szkolne przegrywy?

57 044  
112   40  
W szkole byli poniżani i wyśmiewani. Czy się poddali? Jak wygląda dziś ich życie? Oto historie szkolnych przegrywów.

#1.

Byłem przegrywem w liceum. Śmierdzące ubrania, nosiłem plastikowe torby spożywcze zamiast skarpet, kiedy padał deszcz, czasem chodziłem do szkoły boso. Często byłem głodny. Spałem na zakrystii w kościele, do której zdobyłem klucz i wkradałem się tam po mszy. Niektórzy byli dla mnie okrutni, ale byłem dość naiwny, więc nie miało to na mnie większego wpływu i nie mam o to żalu.

Było też kilka naprawdę miłych osób.

Grałem w zespole, ale to nie wyszło po 9 czy 10 latach grania. Moje małżeństwo się rozpadło po 6 latach. Goniłem za marzeniem otwarcia własnej szkoły muzycznej i studia nagraniowego, ale to też nie wyszło. To były naprawdę spektakularne porażki. Bardzo upokarzające. Powrót do punktu wyjścia, skrajna bieda, kradzież jedzenia ze sklepu - taki poziom porażki.

Dziś radzę sobie całkiem dobrze. Pracuję z dziećmi o specjalnych potrzebach. Nauczyłem się brajla, mam licencjat z edukacji wczesnoszkolnej, teraz robię magisterkę z technologii edukacyjnej. Robię to, co większość ludzi robi gdy ma 20 lat. Ja to robię 20 lat za późno. Ale lepiej późno niż wcale.

#2.

Jeśli przez "przegrany" mamy na myśli niedożywionego, maltretowanego i zaniedbanego dzieciaka w brudnych, podartych ubraniach, to byłem ja. Uciekłem z domu i poszedłem do dziadków. Byłem outsiderem w nowej szkole, ale znalazłem przyjaciół i ukończyłem szkołę z bardzo dobrym wynikiem (egzaminy zdane na 91%), a potem wstąpiłem do wojska. Teraz mam 61 lat, jestem weteranem wojennym, częściowo niepełnosprawnym. Ale życie jest teraz wspaniałe. Mam cudowną, kochającą dziewczynę i 5 kotów, które nas naprawdę uwielbiają.

Życie oddaje mi teraz z nawiązką to, co wcześniej zabrało.

#3.

To ja. Byłem przegrywem. Obecnie 26 lat małżeństwa, dwoje wspaniałych dzieci, własny dom, za pięć lat będę na emeryturze. Gdybym tylko mógł wrócić do siebie jako dziecka, to powiedział bym sobie, że szkoła to nie prawdziwe życie i że wszystko będzie dobrze.

#4.

Typowy „przegrany” z liceum w trenczu, które dosłownie wyciągnął ze śmietnika, był codziennie prześladowany. Dziś jest zawodowym twórcą efektów specjalnych, cenionym ekspertem od tworzenia kostiumów i scenografii.

#5.

Wstąpił do Sił Powietrznych w tym samym czasie, gdy ja dołączyłem do Marynarki Wojennej. Trzydzieści trzy lata później przeszedł na emeryturę jako generał.

#6.

Jestem menedżerem operacyjnym w unicorn startup (startup wyceniany na co najmniej miliard dolarów) w Nowym Jorku. Dziewczyny, które mnie prześladowały, nadal mieszkają w naszym zaściankowym miasteczku.

#7.

Prowadzi odnoszącą sukcesy klinikę chirurgii stomatologicznej i ma 2 synów grających w NHL.

#8.

Taki jeden chłopak w mojej szkole średniej był zdecydowanie najmniejszy i najchudszy. Czasami trzymał się z nami nerdami (zanim bycie nerdem stało się fajne). Ale generalnie trzymał się na uboczu. Był bardzo cichy, chował się w ogromnych bluzach i generalnie starał się znikać.

Po szkole średniej wstąpił do wojska. Nabrał masy mięśniowej. Został sierżantem, a później pilotem helikoptera szturmowego. Ożenił się z przepiękną dziewczyną. Niedawno zdobyła tytuł doktora medycyny.

Chciałbym być takim przegranym jak ten chłopak.

#9.

Jeden ma własny salon tatuażu i radzi sobie nieźle. Inny, który był narkomanem, okazał się naprawdę świetny w sprzedaży samochodów i jest dość bogaty. Wyszedł z nałogu.

#10.

Chodziłem do szkoły z chłopakiem, który mieszkał ze swoim samotnie go wychowującym ojcem. Był biedny, miał przetłuszczone włosy, był społecznie nieprzystosowany... Myślę, że większość ludzi określiłaby go jako "przegrywa". Teraz jest multimilionerem w branży technologicznej związanej z bitcoinami.

#11.

Był w naszej klasie chłopak, który za każdym razem płakał, gdy proszono go, aby czytał na głos lub powiedział coś przed klasą. Niektóre dzieci go wyśmiewały i z niego szydziły. Nie miał lekko. Często zdarzało mu się także jeść swoje własne smarki, gdy myślał, że nikt nie patrzy. Przeprowadził się po 6 klasie (1978) i nigdy więcej go nie widziałem. Niedawno sprawdziłem go na LinkedIn i okazało się, że zdobył doktorat z informatyki na Stanfordzie i zarobił fortunę na patentach, które uzyskał w Silicon Graphics (SGI). Nie odpowiedział na moje zaproszenie na LinkedIn.

#12.

To ja. Wszyscy inni z mojej klasy zrobili zawodową karierę i założyli rodziny. Tymczasem ja w prezencie dostałam raka, miałam udar, moje świadczenia zostały niesłusznie wstrzymane i teraz piszę odwołanie. Tak więc wszyscy moi dawni koledzy z klasy żyją sobie w ładnych domach z rodzinami i mają nadzieję na przyszłość, a ja głoduję, grozi mi utrata dachu nad głową, cierpię na skutki uboczne leków, które przyjmują, jestem całkowicie sama i nie mam żadnych perspektyw na przyszłość. Tak, w szkole uważano mnie za nieudacznika, bo lubiłam rockową muzykę, podczas gdy inni lubili R&B i Boyzone. Teraz jestem przegraną w prawdziwym życiu, jak liczni ludzie z radością mi powiedzieli. Nawet nie dołączam do strony mojej starej szkoły na Facebooku, bo jest mi wstyd, żeby oni zobaczyli, jak potoczyło się moje życie.

#13.

Mieszka w furgonetce nad rzeką.

#14.

Poszedł na dobrą uczelnię, uzyskał dwa dyplomy i mieszka w domu z rodzicami. Jest spłukany i ledwo może zebrać siły, aby codziennie wstawać z łóżka. Nie ma przyjaciół i ciągle malejącą grupę wsparcia, a jego zdrowie psychiczne wisi na włosku.

Drogi czytelniku, to ja.

#15.

Jestem samotnym alkoholikiem, nie mam przyjaciół ani rodziny i pracuję na budowie.

#16.

Byłem frajerem w szkole średniej, nie miałem prawie żadnych przyjaciół, miałem nadwagę i ciągle mnie prześladowano.

8 lat po ukończeniu studiów mieszkam w dużym mieście, mam 3 pokojowe mieszkanie w samym centrum z widokiem na całe miasto, dobrą pracę z dobrymi świadczeniami, dobre grono przyjaciół, mam mnóstwo czasu na swoje hobby i pasje, schudłem mnóstwo kilogramów i wymodelowałem tyłek, ujędrniając i budując mięśnie, a teraz ciągle otrzymuję komplementy na temat tego, jak świetnie wyglądam i prowadzę wystarczająco aktywne życie seksualne, aby być zadowolony.

Więc szkolny przegryw radzi sobie naprawdę świetnie.
21

Oglądany: 57044x | Komentarzy: 40 | Okejek: 112 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało