Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Pokrętna logika, czyli jak łatwo kogoś obrazić

36 543  
226   159  
W obecnych czasach trzeba uważać na to, co się mówi, żeby kogoś nie obrazić. Oczywiście zwłaszcza tych młodszych, którzy czują się urażeni rzeczami, które ich nawet w najmniejszym stopniu nie dotyczą. To przykłady z USA, ale nasze Juleczki też już zaczynają wydziwiać.

#1.

Uczyłam się języka obcego i ktoś powiedział mi, że to zawłaszczenie kulturowe.

#2.

Nie chcę mieć dzieci. A ludzi bardzo wkurza mój osobisty wybór, który nie ma na nich żadnego wpływu. To tak jakbym nie chcąc mieć dzieci w jakiś sposób pomniejszał sens istnienia ich własnych dzieci. Albo twierdzą, że co ja tam mogę widzieć o życiu, skoro nie mam dzieci. Stary, rób dzieci, bądź szczęśliwy. Nie jestem twoim odbiciem.

#3.

Jestem 40-letnim mężczyzną z niepełnosprawnością. Pewna kobieta tak bardzo poczuła się urażona tym, że zaparkowałem na miejscu dla niepełnosprawnych, że zaparkowała za mną, uniemożliwiając mi wyjazd. Wezwała również policję. Mili panowie z uśmiechem wręczyli jej mandat za zakłócenie spokoju i bezpodstawne wezwanie policji.

#4.

Ktoś nazwał mnie czarnym (jestem nim), a biała kobieta obraziła się w moim imieniu, poprawiając tę osobę, że mówi się „Afroamerykanin". Kiedy powiedziałem, że wolę, jak się o mnie mówi „czarny” niż „Afroamerykanin”, zaczęła mnie uświadamiać, że nie jestem poprawny politycznie.

#5.

Poszłam na zastępstwo do klasy, w której nigdy jeszcze nie uczyłam. Jeden uczeń od razu powiedział, że on (ono?) życzy sobie, żebym się do niego zwracała, używając zaimków neutralnych płciowo. Po minucie zapomniałam, który to był, więc do wszystkich zwracałam się neutralnie. Po lekcji podszedł do mnie i powiedział, że poczuł się urażony tym, że umniejszyłam jego doświadczenie jako osoby niebinarnej.

#6.

Kiedyś wysyłałem wszystkim moim pracownikom i współpracownikom wiadomość „zabawny fakt dnia”. Po prostu chciałem ich pozytywnie nastroić przed całym dniem pracy. I kiedyś zostałem wezwany przez dział HR, ponieważ mój pracownik powiedział, że promuję morderstwo na oficjalnej czacie firmy. Jaki zabawny fakt aż tak bardzo go uraził? „A group of crows is called a «murder»”.

#7.

Miałem kumpla, który wpadł w szał, kiedy kichnął, a ktoś mu powiedział „bless you” (bądź błogosławiony). Twierdził, że obraża go to jako ateistę. Więc mówiłem to za każdym razem, gdy kichnął. Też nie jestem wierzący.

#8.

Jem sobie skrzydełka w restauracji i mówię, że wolę sos ranczerski niż sos z sera pleśniowego. Koleś siedzący przy stoliku obok krzyczy wściekły: „Nie masz racji” i patrzy na mnie, jakbym wymordował całą jego rodzinę. Odpowiedziałem „OK”. Koleś nadal coś do mnie sapał, aż poprosiłem kelnerkę, żeby mi znalazła stolik jak najdalej od tego konesera.

#9.

Kiedyś pracowałem w parku rozrywki i prowadziłem grupę małych dzieci. Powiedziałem: „Tędy, cherubinki”. Usłyszał to jeden z rodziców i napisał na mnie skargę za antysemityzm. Powiedział mojemu przełożonemu, że najwyraźniej nazwałem ich cherubinami tylko dlatego, że wiedziałem, że wszyscy są Żydami. Wciąż nie mogę zrozumieć jego procesu myślowego.

#10.

Pracuje u nas koleś o imieniu Herkules. Kiedy przyjmowali go do pracy, powiedziałem do babki z HR, że ma mocne imię. Ona spanikowała i zaczęła nerwowo mówić, że nigdy i nikomu nie mogę tego powtarzać. Że to nieoprawne i obraźliwe. Najwidoczniej nie czytała mitów greckich.

#11.

Jeden z rodziców poczuł się urażony, przeglądając Instagrama nauczycielki swojego syna. Złożył skargę do dyrekcji, że ta nauczycielka na swoim prywatnym koncie miała zdjęcie w krótkich spodenkach. Nie w takich odkrywających pół dupy, tylko zwykłych, klasycznych szortach.

#12.

Gdzieś na Reddicie zadałem pytanie w komentarzach, ktoś mi odpowiedział, ja podziękowałem. Mój komentarz o treści „dziękuję” uraził 15 osób, które dały mi minusa.

#13.

Jakiegoś typa obraziło to, że nie jestem tej narodowości, o której on myślał. Był święcie przekonany, że jestem Latynosem, a ja śmiałem nim nie być.
6

Oglądany: 36543x | Komentarzy: 159 | Okejek: 226 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.07

19.07

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało