Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – Mężczyzna myślał, że żona nie odkryje wiadomości, które wysyłał prostytutkom

50 359  
176   85  
Dzisiaj o ukrywaniu wiadomości przed żoną, konsekwencjach przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonym miejscu oraz dylematach towarzyszących robieniu zakupów przy użyciu wózka sklepowego.

#1. Fotograf został zdyskwalifikowany za zgłoszenie prawdziwej fotografii na konkurs z obrazami wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję


Czy konkursy fotograficzne w przyszłości będą polegały na zgłaszaniu obrazów „wykonanych” poprzez wydanie polecenia sztucznej inteligencji? Z pewnością nastąpi wzrost liczby konkursów, na których będzie można oceniać wytwory generowane przez SI. Miles Astray uważa jednak, że ludzcy fotografowie wciąż mają światu wiele do zaoferowania, a świadczyć o tym miałby manifest wykonany przez Astraya na konkursie 1839 Color Photography Awards. Artysta zgłosił prawdziwe zdjęcie z prawdziwym flamingiem do kategorii obrazów wykonanych przez sztuczną inteligencję i choć początkowo sędziowie przyznali mu trzecie miejsce, to ostatecznie fotografa zdyskwalifikowano. Niezrażony tym faktem mężczyzna tłumaczy, że poprzez swoje działania chciał pokazać, że prawdziwa fotografia może podobać się bardziej niż obrazy tworzone przez SI.

#2. Amerykańska telewizja wyemitowała dokument wędkarski na rozpoczęcie „Lata z piłką nożną”


Człowiek myślał, że przynajmniej częściowo rozumie różnice kulturowo-językowe pomiędzy światem angielszczyzny z Europy i angielszczyzny z USA, ale najwidoczniej zmiany postępują – i to bardzo szybko. Kiedyś piłka nożna to „football” u nas i „soccer” u nich, ale teraz to już nie wiadomo. Telewizja FOX wyemitowała bowiem dokument wędkarski w ramach piłkarskiego lata. Hucznie zapowiadany cykl o nazwie „Summer of Soccer” miał zapewniać amerykańskim widzom emocje związane z meczami reprezentacyjnymi rozgrywanymi na EURO 2024 i Copa America. Tymczasem transmisję już drugiego spotkania w ramach europejskiego turnieju zastąpiono dokumentem z połowu karpia czy innego szczupaka. Zniesmaczeni widzowie dali upust swojej frustracji w mediach społecznościowych i w niewybrednych słowach skomentowali postępowanie włodarzy amerykańskiej telewizji.

#3. Mężczyzna pozywa firmę Apple po tym, jak żona odkryła na rodzinnym komputerze wiadomości wysyłane prostytutkom


Synchronizacja danych na urządzeniach to błogosławieństwo w zamyśle twórców takiego rozwiązania, ale jeden z brytyjskich biznesmenów prawdopodobnie już tak nie uważa. Mężczyzna właśnie został rozwodnikiem biedniejszym o znaczącą sumę pieniędzy, którą sąd przyznał jego żonie w wyniku sprawy rozwodowej. Wcześniej kobieta odkryła na rodzinnym komputerze marki Mac wiadomości wysyłane przez jej męża kobietom trudniącym się seks-usługami. Biznesmen musiał być w sporym szoku spowodowanym przez to odkrycie, ponieważ gorliwie usuwał wiadomości ze swojego iPhone’a. Nie wiedział jednak, że dzięki usłudze synchronizacji danych przy pomocy identyfikatora Apple ID wiadomości wciąż znajdowały się na rodzinnym Macu. W wyniku rozwodu mężczyzna musiał oddać żonie 5 milionów funtów, których żąda teraz od firmy Apple jako zadośćuczynienie za rzekome wprowadzanie klientów w błąd przez Apple’a.

#4. Potrącona przez radiowóz nastolatka otrzymała mandat za przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu


Co bardziej empatyczni i współczujący ludzie mogliby dojść do wniosku, że uderzenie przez samochód to wystarczająca nauczka. Tyle że amerykańska policja zdaje się nie wierzyć w ideę myślenia życzeniowego i zamiast tego woli stawiać na sposoby konkretnej motywacji. Funkcjonariusze w miejscowości Laredo w stanie Teksas potrącili nastolatkę przechodzącą przez jezdnię. Na miejsce musiała przyjechać karetka pogotowia ratunkowego, która zabrała dziewczynę z niezagrażającymi życiu obrażeniami do szpitala. Nastolatka doznała jednak uszczerbku nie tylko na zdrowiu, ale też na portfelu, ponieważ ci sami policjanci ukarali ją mandatem za przechodzenie w niedozwolonym miejscu. Wysokość mandatu nie jest znana.

#5. Amerykańska psycholożka wywołała sporą dyskusję twierdzeniem, że nie trzeba odstawiać wózków sklepowych na swoje miejsce


Czy można patrzeć wilkiem na osoby, które odchodzą od kasy samoobsługowej bez odstawienia koszyka? Można, a jak. Nie da się jednak posiadać takiego samego nastawienia do osób nieodstawiających wózka sklepowego na swoje miejsce. Tak przynajmniej wynika ze słów Leslie Dobson. 41-letnia psycholożka sądowa z amerykańskiego stanu Kalifornia wywołała sporą burzę w Internecie z powodu filmiku, na którym twierdzi, że nie trzeba odstawiać wózka sklepowego na miejsce po załadowaniu zakupów do auta. Dobson tłumaczy, że potencjalni napastnicy tylko czekają na okazję, by zrobić krzywdę kobiecie i jej dzieciom. Pod filmem, który na TikToku wyświetlono ponad 11 milionów razy, rozgorzała dyskusja na temat tego, czy decyzja o odstawienia wózka na zakupy do wyznaczonego miejsca stanowi próbę charakteru danej osoby i jej zdolności do samozarządzania.

Przetestuj swoją sprawczość i spróbuj wejść w poprzedni odcinek newsów.
5

Oglądany: 50359x | Komentarzy: 85 | Okejek: 176 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.07

19.07

18.07

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało