Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe obciachy – Koleś złamał zabezpieczenia otwarcia EURO przebrany za misia

45 908  
221   75  
Dzisiaj:
  • Afera o lotnisko w Tarnowie
  • Chciał przechytrzyć policjantów, udając, że śpi
  • Wnuczki rotmistrza Pileckiego wyjaśniają Dudę
  • Na jednym kole przed radiowozem

#1. Afera o lotnisko w Tarnowie


Wszystko zaczęło się od spaceru z dziećmi i zwierzakami, który odbył dziennikarz lokalnej gazety, i tak się złożyło, że wszedł na teren lotniska, bo to tereny bardzo atrakcyjne dla jego pupila. Opisał on historię z 10 maja, kiedy odbywając jeden ze standardowych spacerów, musiał skorzystać z fragmentu lotniska:

Po przybyciu na miejsce zobaczyłem, że jedynym miejscem zdatnym do odbycia spaceru jest niestety pas startowy. Miasto, w pogoni za dobrostanem żuczków i innych żyjątek, postanowiło dać łące żyć swoim życiem i trawa wyrosła do poziomu uniemożliwiającego korzystanie z obiektu. W związku z zaistniałą sytuacją postanowiłem odbyć spacer krawędzią pasa.

Dalej mamy dramatyczną relację dziennikarza, który zobaczył na pasie dziewczynki ze słuchawkami na uszach, nie widziały one samolotu, a co gorsze pilot też nie reagował i podchodził do lądowania:

Z mojej perspektywy sytuacja robiła się z każdą sekundą coraz bardziej niebezpieczna. Nie zwlekając, zacząłem robić jedyną rzecz, która dawała nadzieję, że dzieci mnie usłyszą – zacząłem głośno gwizdać.

W kolejnym akapicie dodaje:

Na szczęście uczennice odwróciły się do mnie i spojrzały we wskazaną przeze mnie stronę. Samolot był wtedy może 5-7 metrów nad ziemią i nadal lądował. Pilota najwyraźniej nie interesowała obecność dzieci na pasie do lądowania.

Wszystko zakończyło się bez problemów, ale dramatyczna relacja powstała. Tekst na FB zanotował kilkaset reakcji, a wśród nich znalazł się pilot, który odpisał na zarzuty:

Szanowne Temi i Panie redaktorze. Jestem pilotem tego nieszczęsnego „samolotu”. Pana tekst jest niewspółmierny z sytuacją jaka była rzeczywista. Podchodząc do lądowania na wysokości ok. 30 m zauważyłem dzieci jakie były na pasie. Mając jeszcze czas na reakcje w ciągu kilku sekund zeszły one z pasa i zdecydowałem się lądować. Jeśli by tego nie było w spokojny sposób odszedł bym na drugi krąg. Opanowanie to najważniejsza cecha pilotów czego brakuje osobom snującym opowieści o wielkim niebezpieczeństwie. My piloci trzymamy się procedur których uczymy się miesiącami. My piloci podejmujemy decyzję i nigdy nie zrobimy niczego co było by niebezpieczne dla osób postronnych. To spacerujący muszą też wiedzieć, że pas startowy nie jest spacerniakiem. Z tego co pamiętam nawet Pan korzysta z niego właśnie jak ze spacerniaka. Może warto zapoznać się z regulaminem miejsca gdzie tak ochoczo spędza się czas w upojeniu ciszą i naturą.

Więcej znajdziecie tutaj.

#2. Koleś złamał zabezpieczenia otwarcia EURO przebrany za misia


EURO 2024 wystartowało i w sumie można było się spodziewać, że coś się odwali. Jak się okazuje, już przy pierwszym meczu miała miejsce sytuacja, do której nie powinno dojść. 27-letni youtuber Marvin Wildhag twierdzi, że dostał się na murawę przed meczem otwarcia pomiędzy Niemcami i Szkotami. Podrobił dokumenty i towarzyszyły mu dwie inne osoby.

Wcześniej wynajął samochód, który przypominał te oficjalnie używane podczas mistrzostw, i obkleił go logiem federacji piłkarskiej Niemiec. Tak pokonał pierwsze zabezpieczenia, gdzie był już przebrany za misia, oficjalną maskotkę mistrzostw. Na końcu nagrania widać, jak zostaje odprowadzony z murawy przez ochronę stadionu.

Mężczyzna miał już zakaz wstępu na stadiony podczas mistrzostw.

Nagranie zobaczycie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=hiktziNSrb4&t
To nie pierwsza sytuacja, kiedy pokonał on zabezpieczenia. Wcześniej dostał się na trening reprezentacji, mając na sobie strój piłkarza, a zdemaskował go przypadkowy kibic.

#3. Chciał przechytrzyć policjantów, udając, że śpi


17 czerwca policjanci z komendy w w Skarżysku-Kamiennej zatrzymali poszukiwanego listem gończym 40-latka. Dwa lata zajęło jego ujęcie, a funkcjonariusze trafili na jego trop i podejrzewali, że wrócił on do miejsca zamieszkania i to jest jego aktualna kryjówka. O poranku udali się do jego domu, gdzie przywitali ich bliscy mężczyzny, który na koncie miał kradzież z włamaniem. Policjanci nie mogli dostać się do jednego z pomieszczeń, wreszcie postanowili wyłamać zamek, gdzie zaskoczyli poszukiwanego. Udawał on zaspanego i tłumaczył się, że miał twardy sen. Nie stawiał oporu i tego samego dnia trafił do aresztu, gdzie musi odsiedzieć 14 miesięcy.


#4. Wnuczki rotmistrza Pileckiego wyjaśniają Dudę


W wywiadzie udzielonym Telewizji Republika prezydent Andrzej Duda mówił między innymi o zmianach na stanowiskach dyplomatycznych. O jednej z decyzji ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego, powiedział:

(…) chce właśnie odwołać z ambasady w Lizbonie panią ambasador Joannę Pilecką, która jest młodszą krewniaczką rotmistrza Pileckiego, ale bardzo chce wysłać jako polskiego ambasadora pana Schnepfa, którego tata razem z Sowietami uczestniczył w Obławie Augustowskiej przeciwko Polakom.

Kilka dni później do jego słów odniosły się Beata Pilecka-Różycka, Anna Pilecka-Godlewska, Dorota Optułowicz McQuaid i Małgorzata Kosior, cztery wnuczki rotmistrza. W wydanym oświadczeniu czytamy:

Pani Joanna Pilecka, odwołana polska ambasadorka w Portugalii, NIE jest naszą krewną! Uprzejmie prosimy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i innych o nieużywanie, kolejny raz, imienia naszego dziadka, rtm Witolda Pileckiego, w grze politycznej.

#5. Na jednym kole przed radiowozem


19-latka z Piekar Śląskich poniosła fantazja i postanowił on przejechać przez skrzyżowanie motocyklem, jadąc na jednym kole. Było około godziny 19:00, kiedy młody mieszkaniec Bobrownik przejechał ulicą Bytomską i wzbudził zainteresowanie policjantów. Ci ruszyli w pościg i zatrzymali go na ulicy Solidarności. Jego nieodpowiedzialne zachowanie, które możecie zobaczyć w nagraniu poniżej, kosztowało go 5 tysięcy złotych. Do tego otrzymał 10 punktów karnych.

https://www.youtube.com/watch?v=-XciQR6KTyc&t

W poprzednim odcinku: Komentator TVP Sport podzielił się zdjęciem stadionu z miejsca, z jakiego musiał oglądać mecz Polska – Holandia

2

Oglądany: 45908x | Komentarzy: 75 | Okejek: 221 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało