Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Odważne teorie fanów na temat filmów o obcych, które mogą mieć w sobie sporo prawdy

20 216  
85   18  
Widzowie po obejrzeniu filmu często mają jakieś swoje przemyślenia na temat wydarzeń w nim pokazanych. Im więcej reżyser zostawił niedopowiedzeń, tym bardziej szalone potrafią być takie teorie. Ale czy na pewno to jest szaleństwo? Może jednak tkwi tu choć odrobina prawdy?

#1. Termianie w „Galaxy Quest” byli nieświadomymi zaklinaczami rzeczywistości


Po niedawnym ponownym obejrzeniu GalaxyQuest rozbawiła mnie kwestia, którą Guy wypowiada w wahadłowcu: „HEJ! Nie otwieraj tego! To obca planeta! Czy jest tam powietrze? Nie wiesz!”.

A potem zacząłem się zastanawiać, dlaczego na obcej planecie po drugiej stronie galaktyki miałoby być powietrze? Dlaczego na planecie miałaby znajdować się berylowa kula potrzebna do zasilania statku, która istniała tylko w serialu?

Wtedy do mnie dotarło, że Termianie w swoim pochłaniającym wszystko uwielbieniu dla historycznych dokumentów, jakimi były Galaxy Quest, nieświadomie wypaczyli rzeczywistość w swoim lokalnym obszarze wszechświata, aby dopasować ją do warunków, które widzieli w programie telewizyjnym Galaxy Quest.

Dodatkowo, ponieważ Termianie oglądali również serial „Gilligans Island”, oznaczałoby to, że w ich części galaktyki może istnieć planeta wypełniona wyspami, a cała technologia opiera się na kokosach i bananach.
SHADOWJACK2112

#2. W „Dystrykcie 9” wszystkie krewetki są ludźmi


Istniała pewna przedpotopowa rasa istot, które chciały stworzyć rasę niewolników. Aby ich niewolnicy byli inteligentni, nieskończenie powtarzalni i prawie niezniszczalni, wybrali to, co my, ludzie, rozumiemy jako robaki i / lub skorupiaki. Mogą one przetrwać na odpadach i są odporne na duże zmiany ciśnienia i grawitacji, dzięki czemu mogą rozprzestrzeniać się na wielu planetach. Łatwiej jest wziąć inteligentną rasę i zrobić z niej doskonałych niewolników, niż przeszukiwać wszechświat w poszukiwaniu tych samych doskonałych niewolników. Egzoszkielety, ludzkie mózgi i bezpłciowość. Dlatego krewetki mają ludzkie oczy. Kiedy spalą wszystkie jaja, będzie to bardziej laboratorium niż przedszkole. Ci przodkowie znaleźli sposób na przekształcenie ciepłokrwistych kręgowców lądowych w to, co zasadniczo jest owadem, i stracili dla nas naszą zdolność do naturalnego rozmnażania; potrzebujemy środków mechanicznych, aby to zadziałało, a zatem można je kontrolować.

Tak więc statek, który się pojawia, nie jest jakimś statkiem górniczym, któremu skończyło się paliwo, ale starożytnymi ludźmi, którzy zostali zamienieni w owadzich niewolników, którzy uciekli z planety i ponownie znaleźli Ziemię. Planeta, o której mówią krewetki, nie należy do nich, ale do innej istoty, gdzie ludzie są hodowani jako coś tak zbędnego jak skorupiaki i zniewoleni.
BoRamShote

#3. Newt jest kimś w rodzaju ojca dla małego Kaiju w „Pacific Rim"


Przed swoim pierwszym dryfem z mózgiem kaiju Newt wyjaśnia, że DNA wszystkich kaiju jest identyczne i teoretyzuje, że są one klonowane. W dalszej części filmu, podczas jego sekwencji dryfowania, widać, że miał rację, a kaiju są w rzeczywistości masowo hodowane w anteverse.

„Władcy kaiju” są sugerowani jako wybitni genetycy zdolni do projektowania i łączenia DNA; nie tylko tworząc klony, ale tworząc klony, które niezachwianie wykonają wyznaczony im cel (zniszczenie centrów populacji, eksterminacja itp.)

Więc jeśli wszyscy są genetycznie zmodyfikowanymi klonami, dlaczego Otachi miałby być w ciąży? W jaki sposób? Newt jest biologiem i domyślnie wie dużo o układzie rozrodczym ludzi / ssaków / stworzeń ziemnych, a kiedy dryfował z kaiju, podzielił się wszystkimi tymi informacjami z umysłem roju kaiju. Overlords najwyraźniej dostrzegli pewne korzyści dla kaiju, które mogą się klonować po przejściu przez dryf, i zaprojektowali Otachi z macicą zdolną do bezpłciowej reprodukcji.

Pomysł, że władcy przejmują cechy ras, które podbijają, wyjaśnia również różnorodność różnych atrybutów, które mają różne kaiju. Będąc klonami, kaiju nie mają szansy na ewolucję lub poprawę poprzez selekcję naturalną, więc klonowanie innych zwierząt, które ewoluowały, byłoby kolejną najlepszą rzeczą w zapewnieniu różnorodności i stworzeniu bardziej wydajnych kaiju.
Nachington

#4. Na'vi nie są rdzennymi mieszkańcami Pandory


Wszystkie inne duże zwierzęta pokazane na Pandorze mają heksapodalny plan ciała, więcej niż dwoje oczu, wiele otworów oddechowych wzdłuż szyi, cztery palce i dwie szypułki nerwowe.

Na'vi mają tylko cztery kończyny, dwoje oczu, najwyraźniej oddychają tylko przez usta i nos, mają trzy palce i tylko jedną szypułkę nerwową. Wygląda na to, że nie są rdzennymi mieszkańcami, prawdopodobnie genetycznie zmodyfikowanymi w celu współdziałania z lokalną florą i fauną.

Może w rzeczywistości są potomkami awatarów innej obcej rasy, która odwiedziła Pandorę dawno temu?

Dodatkowo Na'vi są jedynymi stworzeniami, które mają włosy. Żadne inne zwierzęta nie mają futra, wszystkie mają gładką skórę lub płyty pancerne. Myślę, że Na'vi zostali zaprojektowani przez obcy gatunek, aby przystosować się do życia na Pandorze. Mogą to być sami kosmici genetycznie zmodyfikowani do życia w tym środowisku, z dodatkową cechą złącza nerwowego. Alternatywnie mogą być całkowicie sztucznym tworem, analogicznym do ludzkiego programu awatara, wzorowanym na DNA rodzimych zwierząt.

Ci obcy rozpoznali wzajemne powiązania biomu na Pandorze i zastosowali środki, aby się do niego podłączyć. Dali przodkom Na'vi warkocze nerwowe, takie jak mają rdzenne organizmy, aby mogli doświadczyć tego połączenia z pierwszej ręki. Dzięki temu połączeniu dowiedzieli się o Eywie, co ukształtowało ich dalszy rozwój kulturowy z dala od jakichkolwiek technologicznych początków, które kiedyś mieli.
ParameciaAntic

#5. Ksenomorf zabija każdą postać w sposób odpowiadający jej kobiecości


W „Obcy: ósmy pasażer Nostromo” ksenomorf testuje feminizm każdej postaci. Każda postać, która umiera, robi to w sposób odpowiadający jej kobiecości.

Z filmami o Obcym zawsze wiązało się wiele kobiecych obrazów i symboli, głównie związanych z ideą narodzin i macierzyństwa. „Obcy” nie jest wyjątkiem i ma wiele odniesień (zarówno dużych, jak i małych) do kobiecości: pierwsze ujęcia załogi śpiącej spokojnie w przypominającej łono kapsule kriogenicznej, wahadłowiec opuszczający główny statek poprzez odłączenie „pępowiny”, krwawe narodziny obcego itp. Wiele rzeczy wskazuje na to, że macierzyństwo i kobiecość są głównymi tematami.

Niedawno czytałem świetną teorię na temat „Predatora” o tym, jak każda postać jest eliminowana w związku z jej męskością i tylko Arnie przeżywa, ponieważ jest gotów uciekać, ukrywać się i ogólnie nie zachowywać się jak macho, którego oczekujemy. Myślę, że Alien robi to samo, ale w odniesieniu do kobiecości. Jest to trochę mniej oczywiste niż męskość w „Predatorze", ponieważ jest tu wiele męskich postaci, ale każda postać w „Obcym” (oprócz Ripley) uosabia tradycyjną kobiecą rolę lub cechę osobowości i zostają wyeliminowani, podążając za tym. Tylko Ripley, która chce walczyć, zabijać i ogólnie zachowywać się jak macho, jest w stanie przetrwać.

Innymi słowy: „Predator” to opowieść o tym, jak każdy, kto idzie na całość, próbując zniszczyć Predatora, zostaje zabity, tylko Arnie jest w stanie przetrwać, uciekając i prowadząc go w pułapkę; podczas gdy „Obcy” to historia, w której każdy, kto próbuje uciec lub uwięzić kosmitę, zostaje zlikwidowany i tylko Ripley jest w stanie przetrwać, ponieważ jest gotowa zrobić wszystko, aby go zabić.
stoopyface

#6. „Prometeusz” sugeruje, że ludzie są ksenomorfami


Wszystko, co wiemy o czarnej mazi, to to, że przekształca każdą żywą istotę, której dotknie, w hiperagresywną, potworną wersję samej siebie. Tak więc na początku filmu bóg-inżynier wypija czarną maź i rozpuszcza się w rzece, a potem zaczyna się życie. Prawda? Błąd! W rzeczywistości pobliski oddział małp człekokształtnych wypił zanieczyszczoną czarną mazią wodę, wpadł w szał i zmutował w hiperagresywne małpy ksenomorfy, które dziś nazywamy: HOMO SAPIENS. Tak, to my według filmu! Oto dowody:

– Ludzie są najbardziej agresywnymi małpami, jakie kiedykolwiek chodziły po naszej planecie. Chwila, niech będzie, że NAJBARDZIEJ agresywną żywą istotą na Ziemi. Rozprzestrzeniamy się i niszczymy inne żywe istoty, pochłaniając planetę z nienasyconym głodem. Dokładnie jak ksenomorf.

– Ludzie są jedynymi bezwłosymi małpami człekokształtnymi na naszej planecie, nie wydaje ci się to dziwne? Nie jest to dziwne, jeśli wie się, że ksenomorficzne wersje zwierząt są zazwyczaj bezwłose.

– Ludzie są jedynymi mięsożernymi małpami na planecie, jeszcze dziwniejsze. Ponownie, nie dziwne, gdy zdasz sobie sprawę, że ksenomorficzne wersje zwierząt stają się mięsożerne.

– Ludzie są dwunożni. Ponownie, to jest to, czym stają się ksenomorficzne wersje zwierząt.

– Ludzie nie są symbiotyczni z planetą, nasz „model biznesowy” polega na konsumowaniu i niszczeniu otaczających nas żywych istot. Tak, ksenomorf.

– Otaczające środowisko na początku filmu umieszcza inżyniera pijącego czarną maź w czasie ostatniej epoki lodowcowej, a nie pierwotnej epoki przed dinozaurami. Oznacza to, że na Ziemi istniało już życie, które po prostu przekształciło małpy w hiperagresywne ksenomorfy, które dziś nazywamy ludźmi.

– Inżynierowie chcą nas zniszczyć. Jaki może być inny powód niż ten, że jesteśmy teraz kosmicznym gatunkiem ksenomorfów? Istny koszmar.
Whitepill-rescue

#7. MIB są tak naprawdę złoczyńcami


Na pierwszy rzut oka w filmie MIB wydają się być bohaterami: badassami w fajnych strojach z okularami i pistoletami laserowymi, którzy walczą z kosmitami i używają futurystycznej technologii.

Ale cofnijmy się o krok i spójrzmy na to z perspektywy, jak przerażający są w rzeczywistości. Działają poza prawem, bez nadzoru i zgody jakiegokolwiek światowego rządu. Jeśli zawarli jakieś międzynarodowe porozumienia, to prawdopodobnie za pośrednictwem neuralizera. Pokazują, że mogą edytować cywilną historię komputerową swoich agentów, aby ich wymazać, co oznacza, że mają pełną kontrolę nad praktycznie każdym komputerem na Ziemi.

Ponadto należy wziąć pod uwagę, jak straszny jest neuralizer: może wymazać czyjąś pamięć o ukochanej osobie lub zasadzić w jej głowie myśl, która nie jest jej własną. Żona farmera, którą neuralizują w MIB 1, myśli teraz, że jej mąż ją porzucił... i nie pamięta artykułu, który napisała o tym, że jest kosmitą, co prawdopodobnie poruszą jej przyjaciele lub rodzina. To może prowadzić tylko do naprawdę wielkiego załamania psychicznego.

Więżą również kosmitów i ustanawiają prawa, które nie mają żadnej mocy prawnej ani kodeksu. Agent K dosłownie atakuje Franka, aby uzyskać informacje, i grozi, że wyśle go do schroniska (prawdopodobnie w celu eutanazji). Zostało to zagrane dla śmiechu, ponieważ wygląda jak mops, ale samo myślenie o tym sprawia, że jest to o wiele mroczniejsze. To czująca, inteligentna istota, którą krzywdzi i grozi zabiciem, i jest dla niego rutynowe działanie. Obcy nie są traktowani sprawiedliwie ani nie mają żadnych praw, są po prostu traktowani indywidualnie, w zależności od tego, czego chcą MIB.

Wreszcie odmawiają ludzkości szansy na poradzenie sobie z kosmitami. Ich zadaniem jest upewnienie się, że zwykli ludzie na świecie nigdy nie dowiedzą się o obcym życiu. To oczywiście nie powstrzymuje ich przed zdzieraniem obcej technologii i sprzedawaniem jej ludziom. Rzepy, kuchenki mikrofalowe i inne okazały się być skonfiskowaną technologią obcych. Jeśli takie rzeczy są dostępne, to co ukrywają? Ludzkość mogłaby uzyskać czystą energię, medycynę, wszelkiego rodzaju postępy, ale nie. MIB mogą nawet zdecydować się na ukrywanie kosmitów, aby móc czerpać z nich zyski.

Zanim pojawiły się filmy MIB, „mężczyźni w czarnych garniturach” byli uważani za złoczyńców w zasadzie w każdym filmie, członków jakiejś mrocznej organizacji rządowej o zbyt dużej władzy. W filmach MIB są w zasadzie tacy sami, ale teraz mają fajną muzykę, gadżety i wyglądają kozacko. Zawsze pokazywano nam, kiedy agenci MIB mają rację, kiedy ich działanie jest uzasadnione. Ile razy agent używał neuralizera, by zdobyć trochę gotówki? Albo zostawił ludzi bez pamięci o swoich bliskich? Albo zamknął kosmitę bez procesu tylko dlatego, że miał na to ochotę?
EquivalentInflation

W poprzednim odcinku

32

Oglądany: 20216x | Komentarzy: 18 | Okejek: 85 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało