Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kobiety opowiadają o swoich frustracjach związanych z partnerami

41 324  
183   142  
W związku obie strony powinny móc na sobie polegać, ale niestety nie zawsze tak się dzieje.

#1.


Mój były zawsze używał wymówki, gdy trzeba było coś zrobić. Mówił wtedy np.: „ale ty jesteś w tym lepsza”. Nie pomagał mi w domu nawet dzień po mojej operacji wyrostka robaczkowego i niemal natychmiast po tym, jak urodziłam oboje naszych dzieci. Kiedy mój obecny mąż po raz pierwszy wprowadził się do mnie i moich chłopców, byłam zaskoczona ubraniami, które w magiczny sposób same się prały i składały, i tym, o ile rzadziej musiałam porzucać wszystko, co robiłam, aby zaspokoić przypadkowe potrzeby i żądania mojego 3-latka. To niesamowite mieszkać z innym w pełni funkcjonującym dorosłym, który po prostu robi to, co trzeba.

#2.

Pewnego dnia zapytał mnie, czy naczynia w zmywarce są czyste, gdy siedziałam na kanapie w salonie, a on dosłownie stał obok zmywarki. Myślałam, że oszaleję. Koleś jest lekarzem, do kurwy nędzy.

#3.

Moja dorosła córka powiedziała mi niedawno, że nigdy nie mogła zrozumieć, dlaczego jej tata i ja tak często i zażarcie kłóciliśmy się o ryż, kiedy dorastała. Potem dowiedziała się o wyuczonej niekompetencji. Pracowałam na 10-godzinnych zmianach i gdy wracałam do domu oczekiwano ode mnie, że natychmiast ugotuję ryż (do obiadu, który przygotowałam w wolnowarze przed pracą, oczywiście). Ludzie, wystarczyło zagotować wodę i wsypać ryż. A on po prostu… nie mógł. Nie chciał. Oczekiwał i żądał, żebym to ja to zrobiła. To był jeden z wielu powodów, dla których jest moim byłym mężem.

#4.


Kiedyś powiedziałem o pralce: „Popatrz, tu są trzy przyciski. Jeśli wybuchnie i umrzesz, będę cię opłakiwać”. Chyba się zorientował, bo dał radę.

#5.

Kiedyś leżałam chora w łóżku i poprosiłam mojego ówczesnego chłopaka, żeby zrobił mi makaron z serem. Przyniósł mi ugotowany i suchy makaron z „wymieszanym” serem w proszku. Wyglądało to trochę dziwnie, więc zapytałam, jak to zrobił. Nie dodał mleka ani masła. Kiedy powiedziałem mu, że musi dodać inne składniki, a nie tylko to, co jest w pudełku, był zdumiony, wykrzykując, że nie wie, jak to zrobić, skąd miał wiedzieć. Wszystko było napisane na pudełku. Następnie odmówił dodania mleka lub masła, twierdząc, że przecież wszystko jest w porządku. Oczywiście nie jest już moim chłopakiem.

#6.

Mój były wyszedł kiedyś spod prysznica i zapytał, w której butelce jest szampon. Powiedziałam mu, że to ta z napisem „szampon”, a on powiedział mi, że skąd miał wiedzieć, skoro nigdy nie czytał etykiet.

#7.


Zazwyczaj kroję świeżo upieczony chleb, ale pewnego dnia mój przyszły były mąż przyszedł do mnie i powiedział: „Chleb nie jest pokrojony”. Odpowiedziałam: „Ufam, że dasz sobie radę”. Bardzo mu się to nie spodobało.

#8.

Kiedy nasze najstarsze dziecko było jeszcze niemowlęciem, kłóciliśmy się z mężem, ponieważ byłam wściekła, że nie zajmował się dzieckiem bez proszenia. Kiedy sytuacja naprawdę się zaostrzyła, miał czelność powiedzieć: „ale ty umiesz to najlepiej". Więc krzyknęłam: „TO TEŻ SIĘ NAUCZ! Na miłość boską, myślisz, że instynktownie wiedziałam, jak to wszystko robić, albo że lubię zmieniać brudne pieluchy? Ogarnij się!”. Większość jego wyuczonej niekompetencji praktycznie skończyła się tego dnia.

#9.

Wiele, wiele lat temu mój mąż narzekał, że nie ma czystej bielizny. Zapytałam go, dlaczego nie wstawił prania, a on odpowiedział, że nie wie, jak działa pralka. Instrukcja obsługi pralki znajdowała się po wewnętrznej stronie pokrywy. Moja odpowiedź brzmiała: czytasz plany, a nie potrafisz przeczytać instrukcji obsługi pralki? Od tamtej pory zawsze już miał czystą bieliznę.

#10.


Mój były zapytał mnie, jak zrobić jajecznicę. To był ponad 50-letni mężczyzna, który mieszkał sam przez lata, zanim się poznaliśmy. Uwierzyłam mu na słowo i opowiadałam o każdym kroku, jaki musi wykonać, np. wyciągnij patelnię, włącz kuchenkę na średni ogień. Rozbij dwa jajka itd.
10

Oglądany: 41324x | Komentarzy: 142 | Okejek: 183 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało