Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

12 dobrych uczynków dokonanych w nieoczywisty sposób

22 085  
191   63  
Podobno karma wraca, więc dlatego warto być dobrym. Dobro można czynić na wiele sposób, te niekonwencjonalne też są jak najbardziej mile widziane. W języku angielskim istnieje termin „chaotic good”, który określa postępowanie niekoniecznie zgodne z prawem i łamanie ogólnie przyjętych norm i zasad w celu osiągnięcia pozytywnych zmian.

#1. Indie ochraniają zagrożony gatunek nosorożców, stosując ten jeden PROSTY trik. Kłusownicy nienawidzą go.

Kliknij i zobacz więcej!

Bezlitośni strażnicy parku narodowego Kaziranga znacznie zredukowali liczbę kłusowników, po prostu strzelając do nich bez ostrzeżenia.

#2.

Kliknij i zobacz więcej!

Moi sąsiedzi mają zbyt małe dochody, by stać ich było na WiFi, a są zbyt dumni, by używać mojego. Zmieniłem więc nazwę swojej sieci na „Darmowa Sieć Miejska”. Oznajmiłem im, że przeczytałem gdzieś, że istnieje taka sieć i jakie jest do niej hasło. Sąsiadka jest teraz już w połowie rekrutacji na studia online i jestem z niej naprawdę dumny.

#3.

Kliknij i zobacz więcej!

Dzisiaj w Dairy Queen w kolejce przede mną stała MADKA.
UPIERAŁA SIĘ, że jest ekspertką w sprawie BLIZZARDÓW i w jej lodach jest za mało kawałków czekolady. Koniecznie chciała poskarżyć się „komuś, kto tutaj zarządza”. Cały czas najeżdżała na nastoletnią kelnerkę. Dziewczyna spokojnie wyjaśniała jej, że wszystkie są takie same, procedura jest taka sama etc. Madka zaczęła krzyczeć na dziewczynę.
Przeszedłem obok kobiety i włożyłem pieniądze do słoika z napiwkami. Nawet jeszcze nie odebrałem swoich lodów.
Kobieta spojrzała na mnie. Odwróciła się i znowu zaczęła krzyczeć na dziewczynę. Włożyłem więcej pieniędzy do słoika na napiwki.
Kelnerka uśmiechnęła się do mnie. Madka nie wiedziała co mi powiedzieć i przestała krzyczeć. Patrzyłem na nią takim martwym spojrzeniem, które mówiło: „Na zewnątrz jest bankomat. Możemy tak cały dzień i całą noc. Im więcej ty krzyczysz na nią, tym więcej ona zarabia”.


#4. Londyńscy aktywiści wylali zaprawę betonową na kolce, które mają na celu uniemożliwienie spania w tym miejscu bezdomnym.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Jestem biały i jestem z tego dumny.

Kliknij i zobacz więcej!

Zebrałem już wystarczająco tego rasistowskiego gówna w tej waszej grupie. W tym momencie przekazuję to waszym pracodawcom. Zauważyłem tu nawet aktywnych zawodowo żołnierzy, co jest niesamowicie rozczarowujące, gdyż sam jestem weteranem. Wasi przełożeni to zobaczą i możecie się spodziewać degradacji.
Życzę miłego stania w kolejce do Urzędu Pracy.

#6.

Kliknij i zobacz więcej!

Na terenie kampusu są naziści, a jeden student przyniósł takiego boomboxa jak z 1997 roku i puszcza na cały regulator „Taking The Hobbits to Isengard” za każdym razem, kiedy tamci próbują się odezwać.

#7. Francuscy aktywiści włamali się w Biarritz we Francji do willi córki Putina, Katieriny Tichonowej, zmienili zamki w drzwiach i zaprosili do środka uchodźców z Ukrainy.

Kliknij i zobacz więcej!

#8.

Kliknij i zobacz więcej!

Moje myśli są teraz z pewnym bezdomnym mężczyzną z Austin, któremu kiedyś płaciłam 15 dolarów za „pilnowanie auta”, kiedy wychodziłam.
Gdy wróciłam pewnej nocy okazało się, że włamali się do wszystkich aut w okolicy, ale nie do mojego. Na masce siedział ten bezdomny i powiedział do mnie: „Nie pozwoliłem im go tknąć, panno Kenzie!!!”.

#9. Turecki fotograf pobił klienta, gdy dowiedział się, że panna młoda ma 15 lat.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Dealerzy narkotyków z Reddita, co było najdziwniejszą rzeczą, jaką oferowano wam w zamian za dragi?

Kliknij i zobacz więcej!

Piszę to jako była narkomanka.
Mój diler sprzedawał mi narkotyki, gdy oddałam mu już wszystkie żyletki i pozwoliłam sprawdzić się, czy na moim ciele nie ma żadnych nowych nacięć. Byłam wtedy w naprawdę kiepskim miejscu w swoim życiu i on takim zachowaniem sporo mi pomógł.
Gdy tylko zaczęło mi się poprawiać, odmówił mi sprzedaży narkotyków. Wyjaśnił także innym dilerom, że jestem na „czarnej liście”. To jeden z tych dobrych uczynków, który pomógł mi odmienić życie.

#11. Wyobraź sobie, że dostajesz lekcję od złodzieja samochodów i... gość ma rację: Złodziej oddał skradziony kobiecie samochód i nakrzyczał na nią, że zostawiła swojego 4-letniego synka samego w aucie.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Pracowałem w McDonaldzie przez 2,5 roku. Prawie zawsze do pudełka z 10 nuggetsami wkładałem 11 kawałków.

Kliknij i zobacz więcej!

8

Oglądany: 22085x | Komentarzy: 63 | Okejek: 191 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało