Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – przestali płacić za wynajmowane mieszkanie i nie chcą się wynieść

38 139  
198   117  
Dzisiaj w odcinku: złe wieści dla osób szykujących się do zakupu auta elektrycznego z Chin, dobre wieści dla Duńczyków mogących umrzeć od zbyt ostrego jedzenia, a także o tym, czy warto wynajmować komuś mieszkanie.

#1. Opiekunowie zwierząt w jednym z chińskich zoo poddali się i zrezygnowali z prób odchudzania otyłego lamparta

20739923f4efefa4.jpg

Przychodzi w życiu taki moment, w którym stwierdzasz, że nie warto. W końcu z jakiej paki masz się dostosowywać do cudzych oczekiwań… Taką właśnie postawą życiową wykazał się lampart żyjący w zoo w mieście Panzhihua na południu chińskiej prowincji Syczuan. Otyłe zwierzę przez dwa miesiące było poddawane kuracji odchudzającej, w ramach której zmniejszono mu porcje żywieniowe i powiększono wybieg. Zwierzęciu wymyślano również rozmaite zajęcia ruchowe. Wszystko na marne. Przez dwa miesiące masa lamparta nawet nie drgnęła, więc jego opiekunowie zrezygnowali z dalszych prób. Uznano, że 16-letnie zwierzę jest już po prostu zbyt stare na takie zabawy.

#2. Komisja Europejska nałożyła cła na tanie chińskie samochody elektryczne

20739916c251a823.jpg

Co zrobić w sytuacji, gdy ceny samochodów tak zwanych marek popularnych zaczynają osiągać poziom cen samochodów z półki premium, a konkurencja zaczyna zalewać rynek tanimi, ale na pierwszy rzut oka wcale nie gorszymi propozycjami? Może należałoby postarać się o obniżenie cen aut popularnych albo warto przemyśleć, czy opłaca się wprowadzać przepisy wymuszające na producentach ciągłe dostosowywanie aut do coraz ostrzejszych wymogów? Nic z tych rzeczy, ponieważ w pierwszej kolejności należy dojeżdżać groźną konkurencję. Komisja Europejska wie, co robi, ponieważ właśnie nałożyła cło sięgające ponad 38 procent na auta elektryczne z Chin. To rezultat trwającego 9 miesięcy dochodzenia, w ramach którego ustalono, że chińska konkurencja działa w sposób nieuczciwy i korzysta w znacznej mierze z dotacji państwowych, dzięki czemu może zaniżać ceny swoich produktów w sztuczny sposób. Cłem zostaną od lipca objęte auta, które są sprowadzane do UE od marca 2024 roku.

#3. Dania wycofuje „chińskie zupki” z Korei, które są za ostre

20739932d49f4f85.jpg

Duńczyk kiedyś: wsiada na łódź i podbija inne kraje. Duńczyk dzisiaj: boi się ostrego żarcia. Długą drogę przeszło duńskie społeczeństwo od siania postrachu wśród plemion z ościennych krajów do obaw przed zjedzeniem zbyt ostrych nudli. Tymczasem duński urząd ds. żywności zdecydował o wycofaniu z rynku produktów Buldak 3x Spicy & Hot Chicken, 2x Spicy & Hot Chicken i Hot Chicken Stew. Zdaniem urzędników koreańskie makarony zawierają zbyt duże ilości kapsaicyny i są tak ostre, że mogą szkodzić zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Producent, firma Samyang, jest zdziwiony zachowaniem duńskich urzędników, ponieważ wycofane produkty nie są zepsute ani wadliwe. Firma dodaje też, że pierwszy raz spotyka się z taką sytuacją mimo dystrybucji do wielu krajów świata.

#4. Wynajmujący przywłaszczyli sobie mieszkanie wynajęte przez AIRBNB

2073989d3abd85a1.jpg

Wyobraź sobie, że masz mieszkanie, w którym mieszkasz, a dodatkowo masz mieszkanie, które wynajmujesz za pieniądze, i ktoś rezerwuje sobie to wynajmowane na kilka miesięcy. Koniec okresu wynajmu zaczyna się zbliżać, a ty już liczysz pieniądze za kolejny długoterminowy wynajem, lecz pierwszy wynajmujący nie chce się wynieść i arogancko żąda od ciebie dokumentów z nakazem eksmisji. Właśnie taka sytuacja przydarzyła się Farzanie Rahman z amerykańskiego stanu Karolina Północna. Kobieta wynajęła swoje mieszkanie w październiku 2023 roku ludziom, którzy mieli je zwolnić pod koniec maja 2024 roku. Nie zrobili tego jednak, a teraz w ogóle nie chcą się wynieść. Policja jest bezsilna, a „wynajmujący” byli na tyle bezczelni, że umieścili przed wejściem do zajmowanego mieszkania napis o treści „Zakaz wstępu” i żądają od właścicielki nakazu eksmisji. Prawnicy tłumaczą, że im dłużej squattersi zajmują mieszkanie, tym więcej praw zdobywają, więc właścicielka powinna się śpieszyć.

#5. Amerykański nastolatek próbował zwrócić replikę broni do naprawy i został zastrzelony przez ochroniarza

2073990be5107042.jpg

Każda osoba z bronią w Stanach jest tym samym, czym każda osoba dla myśliwego w Polsce: obiektem, do którego należy strzelać. Aaron Myers siedział w samochodzie i czekał aż syn skończy zajęcia z jiu-jitsu w jednej z placówek w mieście Renton na północnym zachodzie kraju. W tym samym czasie Hazrat Ali Rohani zmierzał do położonego zaraz obok sklepu ze sprzętem sportowym, by złożyć reklamację na zakupiony niedawno pistolet sportowy. Czekający na syna, były ochroniarz zauważył broń w rękach nastolatka i natychmiast wyskoczył z auta, wcześniej dobywając swój pistolet ze schowka. Mężczyzna miał nakazać odwróconemu plecami nastolatkowi, by ten rzucił broń i podniósł ręce, co czego Rohani się zastosował, jednak jakimś dziwnym trafem i tak doszło do zaognienia sytuacji, więc Myers zastrzelił chłopaka. Póki co jednak nagrania z monitoringu nie potwierdzają wersji opowiedzianej przez mężczyznę.

Zobacz, czy warto wierzyć w historie opowiadane przez bohaterów poprzedniego odcinka newsów.

2

Oglądany: 38139x | Komentarzy: 117 | Okejek: 198 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało