Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

16 przerażających rzeczy, które mogą dowodzić, że to życie jest symulacją

48 134  
241   197  
Powszechnie wiadomo, że rzeczywistość często prześciga najśmielszą fikcję. Wystarczy przyjrzeć się bliżej nauce, historii, a nawet własnym doświadczeniom, by przekonać się, że świat potrafi być naprawdę dziwacznym miejscem. Tak dziwacznym, że każdy fan „Matriksa” mógłby zacząć się zastanawiać, czy to, co widzimy, jest rzeczywiście rzeczywistością.

#1.

Najwyraźniej niektórzy ludzie mają „ustawiony” tryb życia na łatwy, a inni muszą grać w trybie przetrwania. Spotkałeś kiedyś kogoś, kto dosłownie nigdy nie miał żadnych problemów? Łatwe dzieciństwo, solidne wychowanie z dobrymi rodzicami, inteligentny, przystojny, dostaje pracę, którą chce, zdrowy związek, stabilny finansowo...

30 Creepy Things That Might Prove This Life Is A Simulation

#2.

Długa, ale bardzo dziwna i niewytłumaczalna historia. Wiem, jak to brzmi, ale przysięgam, że to naprawdę się wydarzyło: byłam dziecięcym molem książkowym. Podczas gdy inne dziewczyny grały tamtej nocy w cymbergaja lub tańczyły do „Let's Hear it for the Boy”, ja wyciągnęłam z półki naszej gospodyni strasznie wyglądającą książkę i wtuliłam się w fotel w cichym kącie ich salonu. Skończyłam książkę tej nocy, a następnego ranka odłożyłam ją na miejsce, wyszłam i natychmiast zapomniałam jej tytuł.

Kilka miesięcy później przeprowadziliśmy się i przez następne 7 lat próbowałam znaleźć tę cholerną książkę. Nie było internetu, tylko stare katalogi kartkowe, ale przeszukałam każdą odwiedzaną bibliotekę. Niestety, zarówno książka, jak i tytuł pozostały nieuchwytne. Okazuje się, że nie brakuje książek o młodych duchach-dziewczynkach na farmach w strasznych domach z stawami. Autorem nie był Mary Downing Hahn, Richard Peck ani żaden z typowych autorów paranormalnych dla młodzieży. Jedyna rzecz, którą pamiętałam o okładce, to że była na niej sowa. To też się nie przydało.

W drugiej klasie liceum pracowałam jako pomocnik bibliotekarza i spędzałam mniej więcej dwie godziny dziennie w bibliotece szkolnej. Na próżno, przeszukałam dosłownie każdą książkę zawierającą następujące słowa kluczowe: duch, nawiedzony, straszny, przerażający, tajemnica.

Ale pewnego popołudnia, gdy układałam książki w sekcji biografii, coś dosłownie uderzyło mnie w głowę. To była książka w twardej oprawie, która spadła z najwyższej półki w sekcji, do której nie należała. Jak tylko ją podniosłam i zobaczyłam sówkę na okładce, WIEDZIAŁAM, że to ona. To nie była książka zarejestrowana w naszym systemie. Nikt nie wiedział, skąd się tam wzięła. Wtedy byłam sama w bibliotece.

Dla informacji, właśnie wpisałam w Google „ya novel ghost story girl pond owl” i to była pierwsza pozycja: „The Ghost Next Door” autorstwa Wylly Folk St John. Gdybym tylko poczekała 32 lata...

30 Creepy Things That Might Prove This Life Is A Simulation

#4.

Spójrz na przemysł gier wideo i na to, jaki postęp dokonał się w ciągu zaledwie pięćdziesięciu lat. Przeszliśmy od kropek i kresek na ekranie do fotorealistycznych postaci i światów w pełnej skali. A teraz wyobraź sobie ten postęp za, powiedzmy... 1000 lat? Nie sądzę, żeby nie do pomyślenia było to, że do tego czasu moglibyśmy być w stanie zasymulować całą galaktykę. A jeśli my możemy, to ktoś inny mógł już to zrobić.

#5.

Wchodzisz do pokoju i zapominasz, po co tam poszedłeś. Jesteśmy simsami, a ktoś nam anulował akcję.

#6.

Zawsze jest tak, że gdy tylko zaczniesz wychodzić trochę na prostą w życiu, zapala się kontrolka silnika w twoim samochodzie.

30 Creepy Things That Might Prove This Life Is A Simulation

#7.

Nigdy nie zapominajcie o pladze tańca z 1518 roku... Deweloperzy prawdopodobnie instalowali wtedy nowy mod albo coś w tym stylu.

#8.

Wielki Wybuch – nie było niczego, a potem pojawiło się wszystko. Dla mnie brzmi to jak uruchamianie programu. Do tego dochodzą jeszcze cząsteczki, które zachowują się inaczej, gdy są obserwowane.

#9.

Efekt Mandeli. Są rzeczy, które wyraźnie się zmieniły. Fruit of the Loom miał róg obfitości, kiedy byłem dzieckiem. To właśnie stąd wiem, czym jest ten róg. Jednak według każdego źródła nigdy tak nie było.

30 Creepy Things That Might Prove This Life Is A Simulation

#10.

Zjawisko Baadera-Meinhofa – leniwe kodowanie jak w GTA, widzisz samochód po raz pierwszy, a następnego dnia widzisz go wszędzie.

#11.

Zadaję sobie pytanie na temat, na który nie mam wcześniejszej wiedzy, a następnego dnia na moim ekranie pojawia się film na YouTube odpowiadający dokładnie na to samo pytanie.

#12.

Rzeczy pojawiały się ponownie dopiero wtedy, gdy przestawałem ich szukać. Jeśli to nie jest oczywistym dowodem na to, że żyjemy w symulacji, to nie wiem, co nim jest.

30 Creepy Things That Might Prove This Life Is A Simulation

#13.

Historia się powtarza i niczego się nie nauczyliśmy.

#14.

Wszystkie momenty „deja vu”. Jakbym już grał na tym poziomie.

#15.

Długopisy. Kiedyś jeździłem na duże firmowe spotkania kilka razy w roku. Rozdawali wszystkim długopisy i notatniki (jakbym miał robić notatki). Brałem długopisy z pustych miejsc i od współpracowników i zabierałem je do domu. Co najmniej tuzin naraz. To trwało latami. Więc gdzie są teraz te wszystkie długopisy? Powinny być ich setki w moim domu. Powinienem móc stanąć w dowolnym miejscu i spojrzeć w dowolnym kierunku i zobaczyć długopis, ale nie.

#16.

Po obróceniu pamięć USB nadal jest w niewłaściwym położeniu.

30 Creepy Things That Might Prove This Life Is A Simulation

13

Oglądany: 48134x | Komentarzy: 197 | Okejek: 241 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało