Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcja interesujących zdjęć – Sroga twarz kibica

28 013  
253   55  
Dziś w „Kolekcji...” znajdziecie, między innymi, niezliczoną ilość opon, spersonalizowaną lalkę Barbie oraz gorącą dziewczynę w ciepłym futrze. Zapraszamy!

#1. „Jedzenie na sprzedaż” – fotografa Azima Khana Ronniego to typowy obrazek Bangladeszu.#2. Duży nadmuchiwany kurczak jest transportowany na wyspę Alcatraz w San Francisco.#3. Katolicki ksiądz podrzucony do góry przed katedrą w Mediolanie po ceremonii święceń kapłańskich.#4. Zdjęcie ze szczytu piramidy w Gizie.#5. Rytuał przywoływania deszczu i powodzenia wśród duchów Neak-Ta w Kambodży.


Kult duchów Neak-tha jest istotną częścią tradycyjnych wierzeń Khmerów, sięgających przedhinduskich i przedbuddyjskich okresów historii religii Kambodży i od wieków współistniejących z buddyzmem therawady.

Duchy przodków – założycieli wsi, postacie historyczne i quasi-historyczne, które brały udział w obronie kraju, a także nieantropomorficzne bóstwa kultów animistycznych i niektóre bóstwa panteonu hinduskiego – czczone są jako neak-ta. W świadomości współczesnych Khmerów neak-ta to dobry duch, który chroni określone terytorium (wieś, okręg lub prowincję) i jego ludność przed różnymi katastrofami, chorobami i problemami.

#6. Tak wygląda atrium hotelu Hyatt Shanghai w Szanghaju.#7. Kibic Anglii pozuje przed stadionem przed rozpoczęciem międzynarodowego meczu towarzyskiego z Bośnią i Hercegowiną w Newcastle w Wielkiej Brytanii.#8. Widok z lotu ptaka na wysypisko zużytych opon.#9. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Belgii jest miasto Dinan w prowincji Namur, nad rzeką Mozą, główny ośrodek turystyczny prowincji.#10. Hiszpańska paratriathlonistka Susana Rodriguez pozuje ze spersonalizowaną lalką Barbie w Vigo w Hiszpanii.#11. Basen na Parliament Hill w Londynie w upalny dzień, 6 września 2023 r.#12. Time Square w Nowym Jorku w 1949 r. Warto zauważyć, że słynna nowojorska taksówka nie była jeszcze żółta.#13. Zachód słońca w Stonehenge.#14. Anna Evers dla V Magazine, zima 2017. Fot. Mario Sorrenti#15. Tak wygląda pełna tęcza sfotografowana z samolotu.#16. Pieszy trzyma parasol, aby chronić się przed słońcem w Bangkoku w Tajlandii.#17. Tureccy pasterze wypasają swoje bydło na płaskowyżu Farasin na wysokości 2625 metrów nad poziomem morza.#18. Peleton mija maki wokół Faenzy na 13. etapie 107. wyścigu kolarskiego Giro d'Italia, na 179-kilometrowym odcinku pomiędzy Riccione i Cento.#19. Tak zbiera się kwiaty lotosu w Kambodży.#20. Sarny na polu maków w Brandenburgii.


W poprzedniej części: Umowa sprzedaży duszy Hitlera

4

Oglądany: 28013x | Komentarzy: 55 | Okejek: 253 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało