Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – Podłączyli plemię do Internetu, żodyn się nie spodziewał takich efektów

41 096  
195   169  
Dzisiaj o obywatelskiej defekacji, efektach podłączenia odległego plemienia do Internetu oraz wniosku o zakaz palenia papierosów na balkonach.

#1. Jedno z miasteczek na Costa Brava zakazało noszenia na widoku sztucznych genitaliów i seks-lalek

l_20729835712c2363.jpg

Majorka, Ibiza czy inne rozrywkowe miejscówy tego typu są jak świat z filmu „Noc oczyszczenia” – można tam robić wszystko bez konsekwencji. Tyle że nie. Imprezowa dzicz, która przyjeżdża do miasta Platja d’Aro na hiszpańskiej wyspie Costa Brava, będzie musiała się liczyć z ciężkimi konsekwencjami swojego zachowania. Władze miasta wprowadziły bowiem zakaz „chodzenia lub stania na ulicy lub w przestrzeni publicznej bez ubrania lub w samej bieliźnie, noszenia w widocznych miejscach odzieży lub akcesoriów przedstawiających ludzkie narządy płciowe, a także pojawiania się w miejscach publicznych z lalkami o charakterze seksualnym”. Za niezastosowanie się do zakazu grozi kara do 750 euro.

#2. Jedno z odizolowanych plemion w Amazonii dostało Internet i od razu zaczęło oglądać ślizgacze

l_20729853b7df2952.jpg

Mamę oszukasz, tatę oszukasz, ale swojej natury nie oszukasz, bo dążenie do oglądania parzących się ze sobą ludzi mamy zapisane w genach. Prawdę o ludzkiej naturze zaczęli odkrywać członkowie plemienia Marubo. Licząca 2000 osób społeczność, żyjąca w lasach głębokiej Amazonii nad rzeką Itui, została kilka miesięcy temu podłączona do Internetu dzięki uprzejmości Elona Muska. Otwierająca okno na świat technologia ułatwiła członkom Marubo między innymi załatwianie urzędowych spraw czy wzywanie pomocy do nagłych przypadków medycznych. Sprawiła też, że młodzi odkryli pornografię, brutalne gry wideo i media społecznościowe. Od tamtej pory młodsi członkowie plemienia stali się leniwi, przestali brać udział w polowaniach i zajmować się pracą, od której zależy przetrwanie plemienia. Zamiast tego siedzieliby tylko w Internecie, więc starszyzna wprowadziła dzienne limity na korzystanie z tego wielkiego osiągnięcia cywilizacyjnego.

#3. Paryżanie zamierzają robić kupę do Sekwany w ramach protestu przeciwko organizacji igrzysk olimpijskich

l_20729827d9fc1824.jpg

W Paryżu to tylko nasrać na środku. Parafraza popularnego internetowego powiedzonka została zinterpretowana bardzo dosłownie przez mieszkańców stolicy Francji. Paryżanie zamierzają się skrzyknąć na kolektywną defekację do przepływającej przez miasto rzeki. Lokalsi chcą w ten sposób oprotestować bezsensowne ich zdaniem działania władz. Prezydent Francji Emmanuel Macron i mer Paryża Anne Hidalgo zamierzają podjąć działania mające na celu oczyszczenie rzeki przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi, tak by można było przeprowadzić tam zawody pływackie. Koszt oczyszczenia Sekwany oszacowano na ok. 1,4 mld euro.

#4. Jeden z amerykańskich pubów oferuje darmowe piwo dla heteryków

l_2072984b70d746c5.jpg

Czerwiec jest miesiącem Dumy, więc tradycyjnie już korporacje ogłaszają wielką przyjaźń ze środowiskami LGBT+, choć te same korporacje nie widzą problemu w robieniu po cichu interesów z ruskimi czy wykorzystywaniu niewolniczej pracy w krajach rozwijających się. Ważne, że wszyscy możemy trzymać się za ręce. Właściciel baru Old State Saloon w amerykańskim stanie Idaho nie chce promować trzymania się za ręce, a przynajmniej nie chce, żeby za ręce trzymały się osoby tej samej płci. Dlatego osoby heteroseksualne mogą liczyć w Old State Saloon na darmowe piwo. W ramach Miesiąca Heteroseksualnej Zajebistości [Heterosexual Awesomeness Month] każdy mężczyzna „ubrany jak mężczyzna” będzie mógł otrzymać darmowe piwo w każdy poniedziałek czerwca, a heteroseksualne pary będą mogły skorzystać z 15% zniżki w każdą środę.

#5. Ministerstwo Zdrowia będzie rozpatrywać wniosek o wprowadzenie zakazu palenia papierosów i e-papierosów na balkonach

l_2072980ce9d32831.jpg

Najpierw zaczęli karać za brak zapiętych pasów w samochodzie, potem kazali nosić maseczki, a teraz mogą zakazać palenia elektronicznych papierosów na balkonie. Tak się właśnie odbiera Polakom prawo do wolności. Całkiem możliwe, że kolejny jego fragment zostanie zdemontowany, jeśli Ministerstwo Zdrowia ulegnie wnioskowi złożonemu niedawno przez jednego z zatroskanych obywateli. We wniosku można wyczytać między innymi, że dym tytoniowy i dym z e-papierosów rozchodzi się po innych mieszkaniach i szkodzi osobom, dla których wyjście na balkon stanowi jedyną formę kontaktu ze świeżym powietrzem, oraz dzieciom. Wnioskodawca powołuje się też w swoim piśmie na Litwę, gdzie w 2023 roku uchwalono podobny zakaz.

Jeśli nie preferujesz kontaktu ze świeżym powietrzem, to zostań w domu i czytaj poprzedni odcinek newsów.

5

Oglądany: 41096x | Komentarzy: 169 | Okejek: 195 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało