Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

YouTube ma nowego króla subskrypcji – Co nowego w technologii?​

24 691  
114   55  
Dzisiaj:
  • MrBeast przebił T-Series liczbą subskrypcji
  • Spotify znów podnosi ceny
  • Aby zrobić przelew, będziesz musiał przyłożyć kartę do telefonu
  • Na stronie PAP-u pojawiła się informacja o częściowej mobilizacji w Polsce
  • Donald Trump dołącza do TikToka, choć jeszcze niedawno chciał go zdelegalizować

#1. MrBeast przebił T-Series liczbą subskrypcji


Pamiętacie jeszcze wielki konflikt sprzed kilku lat? Chodzi o rywalizację youtubera PewDiePie z kanałem T-Series, jeśli chodzi o liczbę subskrypcji. Wszyscy wtedy mocno kibicowali youtuberowi, jednak po wielu miesiącach zmagań w końcu musiał ugiąć się pod potęgą korporacji (i Hindusów). Okazuje się jednak, że T-Series wcale nie jest niepokonany i znalazł się ktoś, kto przebił ich kanał. Tym kimś jest oczywiście MrBeast.

Jeśli wydaje się komuś, że to tylko chwilowa sprawa i pewnie T-Series szybko odzyska pierwsze miejsce pod względem liczby subskrypcji, to może się mylić. Przepaść między kanałami na ten moment cały czas rośnie.

Na chwilę obecną MrBeast ma 272 mln subskrypcji, podczas gdy T-Series ma ich już tylko 266 mln.

#2. Spotify znów podnosi ceny


Jeśli korzystacie z któregoś z planów Premium w usłudze Spotify, to mam dla was złe wieści. Wszystko wskazuje na to, że firma po raz kolejny zamierza podnieść ceny usług i tym razem będą to dość drastyczne podwyżki.

Spotify ogłosiło kolejne podwyżki na rynku amerykańskim. Dokładnie tak, jak zrobili to w lipcu zeszłego roku. My, Europejczycy, będziemy mieć więc kilka miesięcy na oswojenie się z myślą o wyższym rachunku za Spotify Premium.

Podwyżki w USA wyglądają następująco:

  • Pakiet Individual – 11,99 USD (było 10,99)
  • Pakiet Duo – 16,99 USD (było 14,99)
  • Pakiet Family – 19,99 USD (buło 16,99).
  • Pakiet dla studentów zachował starą cenę.

Jeśli przełożyć to na złotówki, to wyjdzie nam, że za pakiet indywidualny zapłacimy jakieś 27,99 zł (teraz kosztuje 23,99 zł), a za pakiet familijny możemy zapłacić nawet 50 zł (obecnie kosztuje 37 zł).

Podwyżki w Polsce pojawią się zapewne gdzieś pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

#3. Aby zrobić przelew, będziesz musiał przyłożyć kartę do telefonu


Klienci banków coraz częściej padają ofiarami oszustów. Nic więc dziwnego, że specjaliści z banków starają się opracować metody, które utrudnią oszustom cały proceder. Na dość nietypowy pomysł wpadł ostatnio mBank.

Według opisu wszelkie nietypowe transakcje trzeba będzie autoryzować poprzez... przyłożenie karty do telefonu. I choć brzmi to absurdalnie, to wiele wskazuje na to, że taka właśnie przyszłość czeka klientów mBanku.

Opcja ta pojawiła się już w najnowszej aktualizacji mBanku na Androida, a jej zasada działania jest tak naprawdę całkiem prosta, bowiem aplikacja korzysta jedynie z NFC w celu autoryzacji karty.

#4. Na stronie PAP-u pojawiła się informacja o częściowej mobilizacji w Polsce


Jeśli jesteście na bieżąco z komunikatami, jakie publikuje Polska Agencja Prasowa, to mogliście natknąć się ostatnio na dość dziwną sytuację. Na stronie internetowej Agencji pojawił się komunikat informujący o częściowej mobilizacji w Polsce:

1 lipca 2024 roku ogłoszona zostanie w Polsce częściowa mobilizacja wojskowa. 200 tysięcy obywateli Polski, zarówno byłych wojskowych, jak i zwykłych cywilów zostanie powołanych do obowiązkowej służby wojskowej. Wszyscy zmobilizowani zostaną wysłani na Ukrainę.

Informacja ta została anulowana, jednak po 20 minutach pojawiła się ponownie. Polska Agencja Prasowa poinformowała jednak, że komunikat oczywiście był fałszywy, a PAP padł prawdopodobnie ofiarą cyberataku.


#5. Donald Trump dołącza do TikToka, choć jeszcze niedawno chciał go zdelegalizować


Donald Trump pojawił się na TikToku. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież to doskonałe narzędzie, aby dotrzeć do młodszych odbiorców, to jednak jest tutaj pewien zgrzyt. Polityk sam bowiem jakiś czas temu gorąco namawiał, aby zdelegalizować TikToka w USA.

Teraz jednak Trump zmienił zdanie i twierdzi, że choć TikTok stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, to jednak nie jest ono tak poważne, jak niektórzy uważają. No i przez taki ruch spora część osób poszłaby na Facebooka, a wszyscy dobrze wiemy, że Facebook i Trump nie pałają do siebie sympatią.


Pojawienie się na TikToku to oczywiście część kampanii wyborczej:

Kampanię prowadzi się na wszystkich polach. Możliwość docierania do wielu platform jest ważna, a to tylko jeden ze sposobów, w jaki docieramy do wyborców. TikTok to zwrot ku młodszej publiczności – twierdzi jeden z doradców Trumpa.

W poprzednim odcinku: YouTube ma nowy sposób na walkę z blokerami reklam i jest on bardzo irytujący

6

Oglądany: 24691x | Komentarzy: 55 | Okejek: 114 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało