Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Sekrety bogaczy zdradzone przez internautów, którzy dla nich pracowali #2

43 051  
273   99  
Kolejne historie o tym, co pieniądze potrafią zrobić z ludźmi.

#1.


Pracowałem dla tego faceta, a raczej współpracowałem z nim. Siedzieliśmy przy stole, gotowi do podpisania umowy, ale jego asystentka zapomniała „tego” długopisu. Okazało się, że TEN zapomniany długopis podpisał wszystkie udane umowy w jego wczesnej karierze i uczynił go tym, kim jest, więc nie podpisuje żadnej umowy bez niego. Kazał wsiąść asystentce do odrzutowca i natychmiast mu go przywieźć. „Przeprasza” za niedogodności, dodając 20% do wartości umowy.

#2.


Mój przyjaciel był ochroniarzem starszej wdowy po naftowym baronie z Dallas, która mieszkała nad jeziorem White Rock. Miała prywatnego kucharza i personel kuchenny na pełen etat, chociaż mieszkała tam sama. Mówił, że kucharz codziennie przyrządzał ogromne pieczenie wołowe, indyki, żeberka, wszystkie rodzaje, aby mieć je pod ręką na wypadek, gdyby starsza pani czegoś chciała, co zdarzało się rzadko. Nie wolno im było oddawać resztek jedzenia personelowi ani nikomu innemu, ale musieli je codziennie wyrzucać. A kiedy starsza pani prosiła o wodę z lodem, herbatę mrożoną lub lemoniadę, jeśli choć jedna kostka lodu miała pęknięcia, kazała im wyrzucić wszystko i zrobić od nowa.

#3.


Miałem klienta, który kupił nowo wybudowany apartament typu penthouse i chciał mieć jacuzzi na balkonie. Oznaczałoby to, że potrzebny byłby słup konstrukcyjny na środku balkonu poniżej, na co wykonawca, który zbudował blok mieszkalny, nie chciał się zgodzić, ponieważ wpłynęłoby to na sprzedaż tego mieszkania. Klient kupuje mieszkanie poniżej, wyraża zgodę na słup, jacuzzi zostaje zainstalowane, a następnie prywatnie sprzedaje mieszkanie poniżej. Voila, problem rozwiązany.

#4.


Prezeska firmy, w której kiedyś pracowałem, zaproponowała mi degustację wina, mówiąc, że będzie za darmo. Okazuje się, że wydaje tyle pieniędzy na wino z tej winnicy, że podstawiają dla niej limuzynę i dają darmowy dostęp/degustację, kiedy tylko ma na to ochotę...

#5.


Nie pracowałem bezpośrednio dla nich, ale pracowałem w letniej szkole z internatem we Francji dla bogatych angielskich dzieci. Rodzice wysyłali dzieci do nas i wyjeżdżali na cały sezon. Jedno dziecko źle podskoczyło na łóżku, bawiąc się, i przeleciało przez okno, rozrywając sobie wątrobę i niemal się wykrwawiło na śmierć. Przez dwa miesiące chłopiec leżał w szpitalu z różnymi komplikacjami, zanim został przeniesiony do domu. Rodzice nigdy nie przyjechali go odwiedzić, nawet z nim nie rozmawiali.

#6.


Gdy byłam młodsza, pracowałam jako kelnerka. Miałam do czynienia z bardzo zamożnym mężczyzną, który chciał ze mną chodzić, ale ja nie byłam tym zainteresowana. Odmawiałam, nawet gdy zostawiał napiwki po 500 dolarów. Pewnego dnia przyszłam do pracy, a on tam był z prawnikiem i kupił cały bar, w którym pracowałam. Potem powiedział: „Teraz to moje miejsce, więc BĘDZIEMY się spotykać”. Najwyraźniej nie akceptował odmowy. Zawsze powtarzał mi, że wszystko i wszyscy mają swoją cenę. Zabierał mnie na wycieczki, kupił mi mercedesa i małe mieszkanie. Robił DZIWACZNE rzeczy. Po pewnym czasie gdy to wszystko się skończyło, zrobiło się źle – płacił ludziom, żeby mnie śledzili i donosili mu, co robię, gdzie i z kim.

#7.


Meble wykonane na zamówienie i zamontowane tylko po to, aby je zdemontować i wyrzucić na śmietnik, ponieważ jaśniepaństwo zdecydowali, że wybrany przez nich kolor po prostu im się nie podoba.

#8.


Nie ja, ale żona znajomego opowiedziała nam historię o tym, jak kiedyś pracowała dla zamożnego biznesmena na jego prywatnym jachcie, ale on nigdy na nim nie bywał.

Pracowała tam jako jedna z szefowych kuchni i zasadniczo on pozwalał swojej rodzinie lub przyjaciołom korzystać z jachtu, gdy byli w mieście, aby mogli zaoszczędzić na hotelu – po prostu zatrzymywali się na jego jachcie. Powiedziała, że w ciągu 18 miesięcy, gdy tam pracowała, wiedziała tylko o jednym razie, gdy on sam z niego skorzystał.

Czy możesz sobie wyobrazić posiadanie takich szalonych pieniędzy, żeby najpierw kupić jacht, a potem go, ku*wa, nie używać?!

W poprzednim odcinku

4

Oglądany: 43051x | Komentarzy: 99 | Okejek: 273 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.06

19.06

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało