Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Nowy film Kevina Costnera zebrał 10-minutowe owacje na stojąco, ale krytycy nie byli już tacy łaskawi – Filmoteka Joe Monstera

38 481  
168   82  
Dzisiaj:
  • Michael Keaton znów straszy na pierwszym zwiastunie „Soku z żuka 2”
  • Nowy Geralt na pierwszym zwiastunie czwartego sezonu „Wiedźmina”
  • „Diuna 2” dostępna za darmo w streamingu
  • „Szogun” miał zakończyć się na jednym sezonie, ale twórcy chyba zmienili zdanie

#1. Michael Keaton znów straszy na pierwszym zwiastunie „Soku z żuka 2”


No i doczekaliśmy się. Mamy pierwszy pełny i oficjalny zwiastun filmu „Sok z żuka 2”. Na ekranie znów ujrzymy Michaela Keatona, Winonę Ryder, Catherine O'Hara, a do tego wszystkiego ujrzymy też Jennę Ortegę.

Pojawi się też kilka innych, nowych twarzy, takich jak Monica Belucci, Justin Theroux czy Willem Defoe.

Film trafi do kin 6 września tego roku.

https://youtu.be/co_0vr1E2vQ?si=cpH5S-YF_-AySFUW

#2. Nowy Geralt na pierwszym zwiastunie czwartego sezonu „Wiedźmina”


Nadchodzący sezon „Wiedźmina” od Netflixa wzbudza sporo kontrowersji. Głównie za sprawą decyzji twórców o wydaleniu Henry'ego Cavilla z projektu, który zdaniem wielu był ostatnim, co sprawiało, że ten serial w ogóle da się oglądać.

Twórcy jednak nie tracą ducha i zamierzają dać z siebie wszystko, co są w stanie zaoferować. Do sukcesu nowego sezonu ma również przyczynić się nowy odtwórca roli Geralta – Liam Hemsworth.

I to właśnie jego po raz pierwszy możemy zobaczyć w akcji na nowym teaserze:

https://youtu.be/0gvqKodt_RU?si=Lm-TckB_UXTHRHSb
Niestety stosunek łapek w górę do łapek w dół nie napawa optymizmem. Jednak w komentarzach widać, że ludzie niekoniecznie hejtują samego Liama, jak raczej cały serial w ogóle... no i trudno im się dziwić.

#3. „Diuna 2” dostępna za darmo w streamingu


Jeśli należycie do grona osób, które nie miały okazji zobaczyć filmu „Diuna: Część druga” w kinach, to mam dla was dobrą wiadomość. Bo choć film dostępny był w sieci już od pewnego czasu, to jednak trzeba było za niego zapłacić – czy to za zakup, czy też po prostu za wypożyczenie. Na szczęście z dniem 21 maja ten stan uległ zmianie.

Oto bowiem „Diuna: Część druga” pojawiła się w serwisie HBO Max (dla abonentów) bez dodatkowych opłat. Macie więc okazję, aby przekonać się na własne oczy, o co był ten cały szum i czy ta nowa Diuna rzeczywiście jest taka dobra.

#4. Nowy film Kevina Costnera zebrał 10-minutowe owacje na stojąco, ale krytycy nie byli już tacy łaskawi


Kevin Costner powołał do życia zupełnie nowe dzieło kinematografii. Mowa o westernie zatytułowanym „Horyzont. Rozdział I”, który opowiada o początkach Ameryki.

Pierwsza premiera filmu odbyła się już w ostatnich dniach na festiwalu filmowym w Cannes. Tam widownia nagrodziła dzieło 10-minutowymi owacjami na stojąco. Wzruszony Costner powiedział później:

Przykro mi, że musieliście tak długo klaskać, żebym zrozumiał, że powinienem się odezwać.

Po czym dzień później na konferencji prasowej skomentował:

Historia Horyzontu zaczęła się 35 lat temu i nie mogę sobie wyobrazić lepszego od Cannes miejsca, by zaprezentować światu efekt tej wspaniałej przygody. Francuzi zawsze wspierali kino i głęboko wierzyli w sztukę filmową. Tak, jak ja wierzę w swój film.

Costner ma ambitne plany i chce, aby jego dzieło składało się ostatecznie z czterech części. Czy do tego dojdzie? Po premierze w Cannes można było mieć pozytywne nastawienie do całego projektu, jednak kiedy czytało się recenzje krytyków, to nastawienie mogło się szybko ulotnić.

Z 17 napisanych recenzji aż 12 było negatywnych, a średnia nota sporządzona na ich podstawie wynosi 5,3/10. Nie jest więc zbyt kolorowo. No ale to przecież nie krytycy odpowiadają za sukces produkcji, ale sami widzowie, którzy wybiorą się na seans. Okazję ku temu będziecie mieć już 28 czerwca.

https://youtu.be/VSLI1ktSn2E?si=iSQfje7ZMoqe5bZm

#5. „Szogun” miał zakończyć się na jednym sezonie, ale twórcy chyba zmienili zdanie


Czy powstanie drugi sezon „Szoguna”? Do tej pory na to pytanie była tylko jedna odpowiedź, którą z całą stanowczością powtarzali twórcy – NIE. I wyglądało na to, że nic nie będzie w stanie zmienić tego stanu rzeczy.

Jeśli macie seans za sobą, to wiecie, że historia została domknięta i wyczerpano materiał z książki Jamesa Clavella. Nie było więc za bardzo o czym dyskutować. Jednak wszystko wskazuje na to, że twórcy chyba nie spodziewali się aż tak dobrego odbioru, a co za tym idzie zdecydowali się zrealizować swoje liczne pomysły w co najmniej dwóch dodatkowych sezonach.

Wiele więc wskazuje na to, że możemy się spodziewać nie tylko kolejnego sezonu „Szoguna”, ale jeszcze kolejnego, który przyjdzie po nim.

Co z tego ostatecznie wyjdzie? Na ten moment jeszcze nie wiadomo. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści.

W poprzednim odcinku: To on zastąpił Cavilla w „Wiedźminie”. Tak prezentuje się Liam Hemsworth w wiedźmińskiej zbroi

2

Oglądany: 38481x | Komentarzy: 82 | Okejek: 168 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało