Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Tradycje i normy społeczne, które powinny zniknąć raz na zawsze

29 636  
189   128  
To, że coś jest w naszym życiu „od zawsze”, nie oznacza automatycznie, że jest dobre. To zmiany są motorem postępu, a pewnym rzeczom powinniśmy pozwolić odejść, a nie trzymać się ich kurczowo.

#1.

Jestem Hiszpanem i uważam, że powinno się zakazać corridy. Ogólnie każda forma znęcania się nad zwierzęciem po to, żeby dostarczyć ludziom rozrywki powinna zniknąć.

#2.

Twarz w torcie. Czy to urodzinowym, czy też na weselu. Rzucanie jedzeniem w ludzi czy też wpychanie czyjejś twarzy w jedzenie jest idiotyczne.

#3.

Napiwki. Kelnerzy i inne osoby pracujące w usługach powinny mieć płaconą normalną pensję. Pracodawca nie ma prawa przerzucać swojego obowiązku na klienta.

#4.

Koszmarnie drogie i ekstrawaganckie wesela. Nawet jeśli kogoś stać na wydanie kilku milionów na taką imprezę, nie oznacza, że koniecznie musi to zrobić, żeby się pokazać.

#5.

Pięciodniowy tydzień pracy.

#6.

Vlogerzy, którzy kręcą rodzinne materiały. To zwykłe wykorzystywanie dzieci i powinno to być ścigane z urzędu. Dzieciaki nie mają normalnego życia, a wielu zboczuchów ciągle je podgląda w internecie.

#7.

Nie jestem pewien, czy to podchodzi pod tradycję, ale istnieje wiele dziwnie przyjętych norm społecznych dotyczących ciąży:
– dopytywanie nowożeńców, kiedy będą mieli dziecko;
– zakładanie, że kobieta jest w ciąży, bo nie pije alkoholu;
– dotykanie brzucha ciążowego kobiety (bez jej zgody) przez rodzinę i obcych ludzi „na szczęście”.

#8.

Obcinanie psom ogonów. Może i wyglądają ładniej (o gustach się nie dyskutuje), ale te psy niepotrzebnie cierpią podczas zabiegu.

#9.

Wystawne pogrzeby. Ja wiem, że ludzie w ten sposób chcą uhonorować swoich zmarłych, ale czy serio trzeba wywalić kilka tysięcy na trumnę, która i tak zbutwieje? Czy trzeba kupować olbrzymie, ozdobne wieńce zamiast skromnego bukietu czy też jednego, symbolicznego kwiatka? Jak dla mnie jest to zwykła chęć pokazania żałobnikom, jak bardzo się kochało zmarłego. Co nie zawsze jest do końca prawdą.

#10.

Przekazywanie imienia z pokolenia na pokolenie. Nie wystarczy, że dzieci i wnuki mają to samo nazwisko?

#11.

Zmiana czasu dwa razy do roku. Skończmy z tym nonsensem!

#12.

Zmuszanie dzieciaków do całowania i przytulania członków bliższej i dalszej rodziny.

#13.

Przymusowe małżeństwa.

#14.

Żenujące gry i zabawy podczas wesel. Nikogo to nie bawi, ale „tradycja to tradycja”.

#15.

Idealizowanie celebrytów. Nigdy tego nie rozumiałem. To tylko ludzie, którzy wykonują swoją pracę. Jedni robią to lepiej, a inni gorzej. Ci najlepsi zarabiają kupę kasy i naprawdę nie trzeba ich czcić i być ich wyznawcą. To tylko ludzie.
8

Oglądany: 29636x | Komentarzy: 128 | Okejek: 189 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało