Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ludzie mówią o tym, co jest w USA, a czego nie ma w innych krajach

30 995  
232   100  
Mieszkańcy USA i ludzie odwiedzający ten kraj pokazują, co ich w Stanach Zjednoczonych zaszokowało.

#1.

Jeśli jesteś obywatelem amerykańskim, możesz mieszkać w prawie każdym klimacie i krajobrazie, jaki ma do zaoferowania Ziemia, i nadal być w tym samym kraju. Niezależnie od tego, czy lubisz góry, wulkany, plażę, pustynię, Arktykę, prerię, las deszczowy czy cokolwiek innego, USA ma to wszystko.

#2.

Powiedziałbym, że cały system parków narodowych jest po prostu niesamowity! Otwarte 24/7 (chyba że z powodu pogody lub zamknięcia przez rząd), dostępne mapy, wytyczone szlaki, wyznaczone miejsca kempingowe... To najbardziej cenna i niedoceniana rzecz w USA, moim zdaniem.

#3.

Kraj, który jest w 99% nieprzystosowany do chodzenia. Naprawdę, podróżowałem po całym świecie i za każdym razem, gdy tu przyjeżdżałem, byłem sfrustrowany, że nie mogę po prostu dojść pieszo do najbliższego sklepu spożywczego.

#4.

Więcej broni palnej niż obywateli.

#5.

Ustawa o zagrożonych gatunkach to jedna z niewielu takich ustaw na całym świecie, która rzeczywiście egzekwuje ochronę zagrożonych zwierząt zarówno proaktywnie, jak i retrospektywnie. Możesz trafić do więzienia za zniszczenie rzadkich kwiatów – tylko dlatego, że były rzadkie. Nie jest doskonała, ale ta ustawa jest jedną z najpotężniejszych ustaw ochrony środowiska na świecie, obejmującą największe obszary, a bardzo niewiele krajów ma coś podobnego.

#6.

Przestrzeń. Mogę przejechać 650 km i nadal być w Kansas, ponieważ ma 660 km szerokości.

#7.

Pochodzę z Wielkiej Brytanii i wygląda na to, że domy w USA są milion razy większe niż u nas.

#8.

Fast foody na każdym skrzyżowaniu.

#9.

Pacyfik i Atlantyk.

#10.

Z jednej strony, niesamowita różnorodność geograficzna. W jednym kraju mamy góry, pustynie, tropiki, rozległe równiny, żyzne pola uprawne, tundrę, ogromne plaże i surowe wybrzeża.
Z drugiej strony, strzelaniny w szkołach. Strzelaniny w centrach handlowych. Strzelaniny w sklepach spożywczych. Strzelaniny w kościołach. Strzelaniny na przyjęciach urodzinowych. Wiemy, że kolejna nadejdzie wkrótce, tylko nie wiemy gdzie.

#11.

W szkołach jest wiele zajęć pozalekcyjnych. Granie w konkretny sport lub bycie częścią szkolnej drużyny nie jest czymś, co oferują szkoły w Europie. Mam kuzynów, którzy mieszkają w Teksasie i fakt, że ich szkoła ma korty tenisowe i basen, wprawia mnie w osłupienie. Niektóre szkoły w Europie mają kółka teatralne czy chóry, ale trudno to porównać do tego, co oferowane jest w szkołach w Stanach. Wasze szkolne przedstawienia teatralne czasami wyglądają jak profesjonalne produkcje.

#12.

Ogromne supermarkety, w których można kupić artykuły spożywcze, meble, rybki i broń.

#13.

Pickupy. Są wszędzie, są ogromne i jest ich niesamowicie dużo.

#14.

Całodobowy dostęp do jedzenia. W większości krajów świata nie ma fast foodów otwartych do późna w nocy, nie mówiąc już o całodobowych sklepach spożywczych. W Ameryce, jeśli potrzebuję zakupów, hamaka i oleju silnikowego o trzeciej nad ranem, po prostu idę do Walmarta.

#15.

Olbrzymie parkingi są wszędzie. Aby zobaczyć najlepsze przykłady, wystarczy spojrzeć na widoki satelitarne stadionów. W USA są one otoczone asfaltem, więc wszyscy kibice mają gdzie zaparkować. W Europie ludzie w większości korzystają z transportu publicznego, aby dostać się na mecz.
3

Oglądany: 30995x | Komentarzy: 100 | Okejek: 232 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało