Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty – ​Lewica bezlitośnie wyśmiana za chęć nadania psom numerów PIESEL

35 262  
169   207  
Dzisiaj:
  • Była małopolska kurator oświaty nawołuje do wieszania krzyży, gdzie tylko się da
  • Szymon Hołownia nie zgadza się z decyzją Trzaskowskiego w sprawie zdejmowania krzyży
  • Donald Tusk zapowiada wpompowanie 10 mld złotych w obronę wschodniej granicy
  • Burza w sieci po słowach Andrzeja Dudy. Poszło o kondolencje w związku ze śmiercią prezydenta Iranu

#1. Lewica proponuje wprowadzenie numeru PIESEL dla każdego psa w Polsce


Zbliżają się wybory do europarlamentu. W związku z tym wszystkie największe partie robią co mogą, aby przekonać do siebie obywateli. Wśród nich znalazła się oczywiście również Lewica, która na ostatniej konferencji zaprezentowała swój szeroki program.

Partia ma ambitne plany, a wśród najważniejszych punktów znalazło się m.in.:
  • Odejście od ośmiogodzinnego dnia pracy;
  • Senioralny bon turystyczny;
  • Europejski Fundusz Mieszkaniowy;
  • oraz... numer PIESEL dla każdego psa.

Tak, by nie było bezdomnych piesków. Pamiętajcie, te wybory są nie tylko o nas. Są również o naszych najlepszych przyjaciołach – przemawiał Robert Biedroń.
Nie muszę chyba dodawać, że nadanie psom numerów PIESEL, jako priorytetu w działaniach na rzecz państwa, wzbudziło... wesołość wśród internautów.
#2. Była małopolska kurator oświaty nawołuje do wieszania krzyży, gdzie tylko się da


Barbara Nowak, była małopolska kurator oświaty, postanowiła zabrać głos w toczącej się w ostatnich dniach dyskusji dotyczącej obecności krzyży w urzędach. Według doniesień Warszawa stała się pierwszym miastem w Polsce, gdzie zakazano eksponowania symbolów religijnych w takich miejscach.Nie muszę chyba dodawać, że wiele osób nie zgadza się z tą decyzją. Wśród nich oczywiście znalazła się sama Barbara Nowak. Kobieta postanowiła jednak iść o krok dalej i nie tylko wyrazić swój sprzeciw:


Ale również nawoływać do wieszania krzyży w miejscach, gdzie ich brakuje:


Była kurator zna się, jak widać, na trendach, ponieważ opatrzyła swoje wpisy odpowiednim hasztagiem.

#3. Szymon Hołownia nie zgadza się z decyzją Trzaskowskiego w sprawie zdejmowania krzyży


Skoro już jesteśmy przy temacie zdejmowania krzyży w urzędach w Warszawie, to warto również wspomnieć, co na ten temat miał do powiedzenia sam Szymon Hołownia:

Pan prezydent, jak rozumiem, spieszył z wyjaśnieniami, że wynika to z jakiejś ogólnej regulacji, która była podjęta. Nie znam tej regulacji. Natomiast uważam, że to jest zbędna decyzja. Uważam, że każdy z urzędników doskonale wie, jak się zachować, aby urząd był miejscem, w którym się sprawuje władze lokalną - dla każdego, niezależnie od tego jakiej wiary i wyznania jest.
Po czym dodał:

I o ile sam jestem człowiekiem, który nie będzie wieszał krzyży w miejscach publicznych, w urzędach, o tyle nie uważam, żeby dzisiaj w Polsce potrzebna była nam kolejna wojna o to, czy krzyże ze ścian zdejmować.
Naszą odpowiedzialnością powinno być dzisiaj deeskalowanie sytuacji, obniżanie napięcia, a nie odpalanie kolejnych pól, na których Polacy znowu mogą się ze sobą poróżnić. Dlatego uważam, że to jest decyzja, z którą - jeśli jest do niej umotywowanie i jakaś podstawa prawna - pewnie należało się wstrzymać, może głębiej ją przedyskutować.

#4. Donald Tusk zapowiada wpompowanie 10 mld złotych w obronę wschodniej granicy


Żyjemy w dość niespokojnych czasach, za częścią naszej wschodniej granicy toczy się regularna wojna. Pozostała część naszej wschodniej flanki wcale nie wygląda lepiej, bo znajduje się tam Białoruś, z którą nie żyjemy w do końca dobrych stosunkach. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tamtą stronę spoglądają Polacy, kiedy mowa o potencjalnym zagrożeniu dla naszego kraju. W tę samą stronę spogląda również premier Donald Tusk, o czym zapewnił w trakcie swojego przemówienia z okazji obchodów 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że zamierza przeznaczyć na obronę naszej wschodniej granicy – a konkretnie fragmentu 400 km obejmującego Białoruś i Rosję – aż 10 mld złotych w ramach projektu „Tarcza Wschód”.Podjęliśmy decyzję, aby zainwestować w Nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim w bezpieczną wschodnią granicę 10 mld zł. Rozpoczynamy wielki projekt budowy bezpiecznej granicy, te 10 mld zł uruchomiliśmy już w tej chwili, te prace zaczęliśmy, tak, aby granica polska była bezpieczna w czasach pokoju, żeby to była granica nie do przejścia dla przeciwnika w czasie wojny. Nazwaliśmy ten narodowy plan obrony i odstraszania kryptonimem Tarcza Wschód.

Premier zapewnił również, że postara się o modernizację wyposażenia żołnierzy i rezerwistów:

Postanowiliśmy także, żeby już nie było nigdy poczucia wstydu, czy jakichś zaniechań zadbać o ekwipunek każdego żołnierza, a w najbliższej perspektywie każdego rezerwisty - to jest program pod kryptonimem Szpej, polski żołnierz będzie wyposażony, umundurowany - bo na to zasłużył.

W przemówieniu znalazło się również miejsce dla sabotażystów i dywersantów, którzy działają przeciwko Polsce:

W przyszłym tygodniu poinformuję opinię publiczną w Polsce o działaniach państwa polskiego wymierzonych w autorów prowokacji aktów sabotażu i dywersji. Bo tak, niestety również na polskiej ziemi w ostatnich tygodniach mamy z nimi do czynienia.
Przeciwdziałamy, zatrzymujemy, aresztujemy tych, którzy próbują atakować ojczyznę, Polskę, tu, na naszej ziemi. Państwo polskie będzie wobec nich absolutnie bezwzględne.

#5. Burza w sieci po słowach Andrzeja Dudy. Poszło o kondolencje w związku ze śmiercią prezydenta Iranu


Jeśli nie żyjecie pod kamieniem, to zapewne dotarła do was informacja o tragicznej śmierci prezydenta Iranu Ebrahima Raisia. Głowa państwa zginęła w katastrofie śmigłowca. Maszyna uderzyła w zbocze góry w pobliżu Dżolfy w irańskiej prowincji Azerbejdżan.

Co ciekawe, społeczeństwo zareagowało w dość... ciekawy i zróżnicowany sposób. Jedni smucili się i opłakiwali głowę kraju, a inni świętowali na ulicach i puszczali fajerwerki. Z kolei przedstawiciele innych krajów składali liczne kondolencje. Wśród nich znalazł się również prezydent RP Andrzej Duda. I pewnie nie byłoby w tym nic niezwykłego i godnego dyskusji, gdyby nie treść przekazu:

Jestem głęboko poruszony wiadomością o tragicznej śmierci Prezydenta Iranu Pana Ebrahima Raisiego wraz z delegacją rządową, w katastrofie lotniczej.
Niewiele narodów ma w swojej historii takie tragiczne karty. Ale my, Polacy, straszliwie doświadczeni w 2010 roku katastrofą polskiego rządowego samolotu w Smoleńsku w Rosji, znamy uczucie szoku i pustki, jakie w ludzkich sercach i w państwie pozostaje po nagłej utracie elity politycznej i społecznej, po nagłej utracie bliskich i przyjaciół. Dlatego ze szczególnym zrozumieniem łączymy się z bliskimi ofiar i narodem irańskim w modlitwie i żalu.

Internauci nie omieszkali wytknąć Dudzie, że tak rzewnie i z rozżaleniem żegna dyktatora i bandytę, za którego rządów dochodziło do wielu represji oraz wykonywano wyroki śmierci na osobach sprzeciwiających się władzy.
Jest tego wiele, wiele więcej, a wszystkie wpisy są utrzymane w podobnym tonie.

W poprzednim odcinku: Reakcja strażaków po dotarciu na Marywilską 44

4

Oglądany: 35262x | Komentarzy: 207 | Okejek: 169 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało