Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Sekrety bogaczy zdradzone przez internautów, którzy dla nich pracowali

72 055  
328   106  
W świecie, którym rządzą pieniądze, większość z nas skrupulatnie kalkuluje każdą decyzję finansową. Jednak dla tych, którzy są bogaci, reguły gry ulegają zmianie. Jak więc zachowuje się człowiek, gdy pieniądze przestają być ograniczeniem?

#1.

Kiedy mieszkałem w Nowym Jorku, pracowałem w bardzo cenionym hotelu, gdzie co drugi dzień można było spotkać celebrytów.

Miałem takie dni/sytuacje, gdy w myślach powtarzałem sobie: „co ja, do kurwy nędzy, właśnie widziałem”, ale jedna z nich szczególnie utkwiła mi w pamięci. Gość wynajął apartament dla nowożeńców tylko dla swojego kota.

Wiem, że to brzmi, jakby było wymyślone, ale wierzcie mi – bogaci ludzie są dziwni, podobnie jak Nowy Jork.

40 Secrets Of The Rich, Shared By Netizens Who Used To Work For Them

#2.

Dużo łykania tabletek, aby poradzić sobie ze stresem – zwłaszcza przed wystąpieniami publicznymi. Ludzie zawsze postrzegali ich jako przyjaznych, angażujących i zabawnych. Nie wiedzieli, że to była ich maska, którą zakładali dzięki dużym dawkom Ativanu. W rzeczywistości byli wybredni, uparci, trudni i koszmarni dla nas – wszystkich swoich pracowników. Musieliśmy pamiętać o wszystkich tych szczególnych preferencjach i zawsze się do nich stosować.

#3.

Mój szef posiada drewniane pokrycie tego, co kiedyś przykrywało starożytną egipską mumię. Jest starszym człowiekiem i pewnego razu przygotowywaliśmy przedmioty do wysyłki do jego córki, która mieszka za granicą. Nie wysłaliśmy tego, ponieważ jest to znany skradziony artefakt i wiedzieliśmy, że zostanie skonfiskowany na granicy.

40 Secrets Of The Rich, Shared By Netizens Who Used To Work For Them

#4.

Byłam nianią w domu szlachciców (tytuł Sir i Lady przechodzi na najstarsze dziecko wraz z dworem i ziemiami).

Dzieci były wysyłane do szkoły z internatem w wieku 8 lat. To był rozdzierający serce widok. Średnie dziecko bało się tego, płakało każdej nocy, dosłownie szlochając w moich ramionach. Postawa rodziców była taka: „my też tak mieliśmy, więc on musi to zrobić”.

Najmłodszy miał wtedy 2 lata i zawsze wolał mnie od swojej prawdziwej mamy. Pewnego razu przewrócił się i przyszedł do mnie po przytulenie i pocałunki, nawet nie spojrzał na swoją mamę, która stała tuż obok mnie. Nie wydawała się tym przejmować.

Rzecz w tym, że rodzice byli w rzeczywistości całkiem miłymi ludźmi, po prostu nie przejmowali się wychowaniem dzieci w żaden sposób. Przynajmniej nie nalegali, abym używała ich tytułów, jak robili to niektórzy ich znajomi ze swoim personelem.


#5.

Nie ja, ale mój znajomy pracuje jako starszy inżynier na ogromnych megajachtach. Właściciel prawie tam nie bywa, ale jego żona – trofeum nr 5, dziesięć lat młodsza od jego najmłodszej córki – mieszka tam przez większość czasu. Cały personel wie, żeby trzymać się z daleka od tarasu między 11.00 a 12.00 każdego ranka. Wtedy ona wychodzi ze swojej kabiny, wypija trzy mocne drinki i płacze przez godzinę przed lunchem. Każdego pieprzonego ranka. Dodatkowy kopniak: jacht nosi imię jego pierwszej żony.

40 Secrets Of The Rich, Shared By Netizens Who Used To Work For Them

#6.

Wcisnął mnóstwo pieniędzy Radzie Miasta Malibu, aby zmienić kilka przepisów, m.in. udało mu się zmienić lokalne rozporządzenie, aby jego drzwi wejściowe mogły być wyższe niż 6 metrów.

#7.

Mój tata przyjaźnił się z bogatym Hiszpanem, ponieważ obaj kochali stare samochody. Oczywiście mój tata miał jeden, a bogaty gość miał ich wiele. Rzecz w tym, że ci ludzie mieli służącą, która pracowała dla nich, odkąd ten bogaty facet się urodził. Jego rodzice nigdy nie byli w pobliżu, więc to ona go wychowała. Karmiła go, zabierała do szkoły, gdy był dzieckiem, wszystko, co zrobiliby dla ciebie twoi rodzice, zrobiła dla niego służąca. Pracowała w tym komicznie dużym domu przez ponad 30 lat. Inny personel, taki jak kucharze, sprzątaczki itp. przychodził i odchodził, ale ona była prawie częścią rodziny, a przynajmniej tak nam się wydawało.

Pewnego dnia bogaty gość postanawia przeprowadzić się do USA i sprzedaje dom. Co zrobił ze służącą? Po prostu ją zwolnił przez telefon. Nawet nie pożegnał się z kobietą, która go wychowała. I tak dowiedziałem się, że bogaci ludzie nie uważają biednych za taki sam rodzaj istot ludzkich jak oni.

40 Secrets Of The Rich, Shared By Netizens Who Used To Work For Them

#8.

Pracowałem w sektorze bankowości prywatnej i nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ale najdziwniejszym przykładem był miliarder, który zatrudnił prywatnego detektywa, aby stworzył teczkę z moimi danymi, wraz ze zdjęciami, które zrobili mi, gdy wracałem z pracy do domu.

Powiedział, że jego zespół ds. bezpieczeństwa tworzy akta na temat każdego, z którym on ma styczność i poradził mi, abym wzmocnił swoje bezpieczeństwo w sieci.

5

Oglądany: 72055x | Komentarzy: 106 | Okejek: 328 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało