Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze – Kup sobie wietnamską żonę

47 823  
468   96  
W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych w kadrze” znalazły się, między innymi, nietypowe muzeum w Meksyku, aresztowany masowy morderca oraz pewien zdenerwowany profesor.

#1. Włoski projektant mody Giorgio Armani i jego kabriolet, Porto Cervo, 1996 r.#2. Muzeum Mumii w Guanajuato. Meksyk, 1957 r.


W muzeum znajduje się ponad 100 prawdziwych mumii wykopanych z pobliskiego cmentarza.

#3. Oficer bezpieczeństwa kasyna obserwuje graczy. Nevada, USA, 1968 r.#4. Brytyjscy i francuscy żołnierze odpoczywają obok samochodu pancernego Renault M1915, 16 kwietnia 1918 r.


Francuski samochód pancerny Renault M1915 był zwykle uzbrojony w karabin maszynowy M1914 Hotchkiss lub M1907 St. Étienne, mógł być również wyposażony w działo artyleryjskie stosunkowo małego kalibru.
To zdjęcie zostało wykonane przez brytyjskiego fotografa, porucznika Johna Warwicka Brooke.
John Warwick Brooke z Topical Press Agency był drugim brytyjskim oficjalnym fotografem wojennym, który w 1916 roku udał się na front zachodni. Wymagania stawiane jemu i jego koledze Ernestowi Brooksowi były ciężkie. Musieli zrobić jak najwięcej i jak najbardziej różnorodnych zdjęć, co było trudnym zadaniem dla dwóch mężczyzn obsługujących ponad dwumilionową armię. Mimo to Warwick Brooke zdołał wykonać jedne z najbardziej pamiętnych zdjęć I wojny światowej. Brooke został przydzielony na front zachodni, aby śledzić postęp armii brytyjskiej. Szacuje się, że Warwick Brooke wykonał tam w latach 1916–1918 ponad 4000 zdjęć.

#5. Aresztowanie Stevena Timothy'ego Judy'ego, amerykańskiego masowego mordercy, 25 lutego 1980 r.


Jadąc autostradą, Steven Judy zauważył 23-letnią Terri Chastin prowadzącą swój samochód. Dogoniwszy ją, dał jej znak, aby zatrzymała się na poboczu drogi, co dziewczyna uczyniła.
Judy, który do niej podjechał, powiedział, że zauważył pewne problemy z jej samochodem i zaoferował swoją pomoc. Zamiast tego spowodował, że samochód w ogóle przestał odpalać.
Następnie zaproponował, że podwiezie Terry i jej trójkę dzieci, które były z nią w tym momencie. Zamiast jednak dotrzeć do celu, zabrał ich nad rzekę, gdzie związał i zgwałcił kobietę, a następnie ją zabił. Później utopił jej dzieci: 5-letnią Misty Ann, 4-letniego Steve'a i 2-letniego Marka.
Judy został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. W 1981 roku wyrok wykonano. Był pierwszą osobą straconą w Indianie od 1961 roku.

#6. Pikieta przeciwko otwarciu sklepu IKEA, Moskwa, 2001 r.#7. „Kup wietnamską żonę za jedyne 6000 dolarów” – wycinek z wietnamskiej gazety. Lata 2000


1. Gwarantowana dziewica
2. Gwarantowana dostawa w ciągu 90 dni
3. Żadnych dodatkowych opłat
4. Bezpłatna wymiana w przypadku ucieczki

#8. Moment, w którym starszy mężczyzna strzela do działacza na rzecz ochrony środowiska, który blokował drogę. 7 listopada 2023 r.


Na autostradzie panamerykańskiej w dystrykcie Chame w Panamie aktywiści klimatyczni zablokowali ruchliwą drogę, ponieważ sprzeciwiali się kontraktowi na eksploatację bogatych panamskich złóż miedzi. W związku z tym na drodze powstał olbrzymi korek, a jeden z mężczyzn stojących w nim nie wytrzymał napięcia związanego z zaistniałą sytuacją.
Okazał się nim 77-letni prawnik i profesor uniwersytecki Kenneth Darlington. Posiadający podwójne obywatelstwo amerykańskie i panamskie mężczyzna podszedł do uczestników protestu, wyciągnął z kieszeni pistolet i zaczął grozić. „Dlaczego nie strzelisz?” – krzyknął jeden z protestujących.
Darlington nie wytrzymał i w pewnym momencie oddał strzały. 77-latek zastrzelił dwie osoby. Media podają, że jedna z ofiar zmarła na miejscu, druga po przewiezieniu do szpitala. Mężczyzna po krótkim czasie został zatrzymany przez policję i decyzją sądu tymczasowo aresztowany. Zajście zarejestrowały kamery telewizji, które były na miejscu.

#9. Doręczanie poczty na śnieżnej Alasce w 1910 roku.#10. Irackie kobiety demonstrują poparcie dla Saddama Husajna, Mosul, 4 lutego 2003 r.#11. Czyszczenie posągów koni na szczycie Wellington Arch. Londyn, 17 stycznia 1939 r.#12. Ronald Reagan i protestujący podczas kampanii wyborczej Reagana na gubernatora. USA, 1966 r.


Głównym kontrkandydatem Reagana był urzędujący gubernator Pat Brown. Reagan uzyskał wówczas 57,6% poparcia, wobec 42,3% dla Browna.

#13. Żołnierze z protezami na nowo uczą się chodzić. Busan, 1952 r.#14. Załoga łodzi „Picture” w Diamond Creek. Zdjęcie przedstawia fotografa Timothy’ego O’Sullivana, czwartego od lewej, z innymi członkami wyprawy badawczej George'a Wheelera i rdzennymi Amerykanami, po dotarciu na rzekę Kolorado przez Czarny Kanion w 1871 roku.


Badanie Wheelera, przeprowadzone w latach 1872-1879, było jednym z „czterech wielkich badań” przeprowadzonych przez rząd Stanów Zjednoczonych po wojnie secesyjnej, głównie w celu udokumentowania geologii i zasobów naturalnych zachodu Ameryki.

#15. Szwedzki bokser Lars Söderberg i polski bokser Roman Antczak podają sobie ręce po zaciętym meczu. Söderberg wygrał walkę. Zdjęcie zrobione w Sztokholmie w Szwecji 14 stycznia 1934 r.


W poprzednim odcinku

1

Oglądany: 47823x | Komentarzy: 96 | Okejek: 468 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało