Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Obrzydliwe rady, które okazały się niezwykle pomocne

52 246  
304   156  
Użytkownik Reddita poprosił innych o podzielenie się „obrzydliwymi” radami, do których początkowo byli sceptycznie nastawieni, ale które okazały się naprawdę pomocne.

#1.

Ktoś powiedział mi, że jego brat dostał zatrucia pokarmowego i wymiotował oraz miał biegunkę w tym samym czasie. Wspomniał też, że powinien był usiąść na toalecie i zwymiotować do kosza na śmieci. Cofnąłem się w czasie o 30 lat, gdy zjadłem sałatkę na stacji benzynowej. Wtedy ta wskazówka uratowała moją łazienkę, gdy dotarłem do domu.

#2.

Jeśli jesteś świadkiem wypadku motocyklowego i jesteś pierwszą osobą udzielającą pomocy, nie zdejmuj kierowcy kasku. Wiele osób doznało urazów szyi, które pogorszyły się przez działania nieprzeszkolonych osób szarpiących za kask, aby go zdjąć. Pozwól przybyć ratownikom medycznym i pozwól im sobie z tym poradzić. Jeśli nie masz odpowiedniego przeszkolenia, aby udzielić pierwszej pomocy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zrobisz poszkodowanemu większą krzywdę.

#3.

Użyj własnej śliny, aby całkowicie usunąć plamy krwi. Enzymy z twojej śliny rozłożą twoją krew.

#4.

Zawsze zamykaj pokrywę deski sedesowej przed spuszczeniem wody i zawsze sikaj po seksie.

#5.

Po wypróżnieniu należy sprawdzić wzrokowo, czy nie występują żadne zmiany w moczu lub stolcu.

#6.

Zjedz coś pikantnego w celu udrożnienia zatkanego nosa.

#7.

Byłem zirytowany, kiedy mój lekarz kazał mi codziennie mierzyć ciśnienie krwi po przejściu na emeryturę, ponieważ mój ojciec zmarł na udar w wieku 65 lat. Zawsze myślałem, że chodzi o trzy paczki papierosów, które wypalałem, ale dla świętego spokoju robiłem zapiski. Ciśnienie powoli rosło i lekarz wykonał kilka badań. Miałem zator w tętnicy szyjnej. Dzięki operacji udało mi się przynajmniej opóźnić udar. Mam 71 lat.

#8.

Bycie dobrym człowiekiem kosztem własnego zdrowia psychicznego jest niesamowicie przereklamowane.

#9.

Jeśli musisz zwymiotować, a nie dotrzesz do toalety na czas, zacznij głośno nucić. Nie zwymiotujesz podczas nucenia. Musisz się jednak pospieszyć, oszczędza to tylko kilka sekund. Kolejnym sygnałem, by szybko udać się do toalety, jest zwiększone wydzielanie śliny.

#10.

Jeśli musisz pomóc komuś, kto jest brutalnie atakowany przez psa, wsuń palec w jego odbyt. Brzmi okropnie, ale zdecydowanie działa. Warto jednak być przygotowanym na natychmiastową walkę z psem.

#11.

Odciąganie smarków z nosa dziecka sprawia, że wszystkim jest lepiej. Dziecko śpi lepiej, mama śpi lepiej. Na początku wydawało mi się to obrzydliwe jak diabli, ale można się przyzwyczaić, a efekty są tego warte.

#12.

Podczas zmiany pieluchy u dziecka należy zawsze zamykać usta.


6

Oglądany: 52246x | Komentarzy: 156 | Okejek: 304 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało