Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – Internauci są zszokowani warunkami pracy w sortowni modnego chińskiego sklepu internetowego

44 645  
227   212  
Dzisiaj o przywracaniu obowiązkowej służby wojskowej w krajach Europy, ujawnianiu szokujących (!) warunków w chińskich zakładach pracy i wiadomościach wysyłanych otyłym mężczyznom przez brytyjski NFZ.

#1. Hiszpania zablokowała statek transportujący broń do Izraela


Czy Hiszpanie to antysemici? Na to wygląda. Kraj z Półwyspu Iberyjskiego dołączył właśnie do grona nienawistników rzucających kłody pod nogi Narodu Wybranego. Port w Kartagenie na południu Hiszpanii odmówił przyjęcia statku Marianne Danica. Jednostka transportująca prawie 27 ton materiałów wybuchowych z jednej z fabryk w Indiach płynęła do Hajfy i miała zawinąć do hiszpańskiego portu na postój. Hiszpanie powiedzieli jednak: „Takiego wała”, a głos w tej sprawie zabrał sam minister spraw zagranicznych Hiszpanii. Jose Manuel Albares stwierdził, że w regionie konfliktu izraelsko-palestyńskiego znajduje się za dużo broni, a zamiast niej przydałoby się więcej pokoju. Hiszpańskie władze uważają, że reakcja Izraela na działania Hamasu jest przesadzona i nawołują do zakończenia konfliktu.

#2. Brytyjski NFZ wysyła otyłym mężczyznom tekstowe przypomnienia o unikaniu kebabowni


Jestem prostym człowiekiem. Przechodzę obok kebabowni – zamawiam rollo XXL z mieszanym. Gdyby jednak istniał jakiś związek pomiędzy opychaniem się kebabami a otyłością… Brytyjski odpowiednik naszego NFZ takiego związku się dopatrzył i wprowadził pilotażowy program odchudzania brytyjskich tłuściochów. Prawie 600 mężczyzn biorących udział w programie otrzymało wynagrodzenie sięgające nawet 400 funtów zależnie od masy, jaką udało im się zrzucić, a później utrzymać. Uczestnicy programu otrzymywali ponadto codzienne wiadomości tekstowe z sugestiami i poradami, na przykład o tym, by iść do domu taką trasą, na której nie można napotkać kebabowni. Pierwsze wyniki testu są na tyle obiecujące, że zarządcy brytyjskiego funduszu zdrowia zastanawiają się nad znacznym rozszerzeniem programu.

#3. Szkoły w amerykańskim stanie Luizjana będą miały obowiązek wywieszania dziesięciu przykazań


Może i mały Johnny z pierwszej „D” dokonał wielkiego osiągnięcia i po raz pierwszy w życiu narysował konia z czterema nogami, ale to za mało, by wykonane dzieło wywiesić na tablicy w jego szkole w Luizjanie, bowiem praca Johnny’ego będzie musiała ustąpić miejsca dziesięciu przykazaniom. Wszystko zgodnie z prawem, a w zasadzie to z obowiązku narzucanego nowymi przepisami amerykańskiego stanu Luizjana, które narzucają na szkoły publiczne obowiązek wywieszania Dekalogu na ścianie każdej z klas. Prawo zostało przegłosowane miażdżącą większością głosów 30 do 8. Zwolennicy nowych przepisów twierdzą, że konieczność wywieszania nakazów moralnych religijnego pochodzenia wcale nie stanowi naruszenia wolności religijnej, zaś przeciwnicy mówią, że jak chcesz nauczyć się czegoś o religii, to idź do kościoła albo na katechezę.

#4. Internauci są zszokowani warunkami, w jakich pracować muszą pracownicy sortowni Temu


Czy tani, plastikowy, niepotrzebny nikomu szmelc rośnie na drzewach? Juany przeciwko orzechom, że wielu klientów Temu właśnie tak uważa albo co najwyżej się nad tym nie zastanawia. Na szczęście istnieje coś takiego jak nagrania z telefonu, dzięki którym można na własne oczy zobaczyć, jak przygotowywane są do wysyłki paczki z kapeluszami w kształcie indyka, rzeźby muskularnych kaczek siedzących na kiblu czy innego rodzaju dóbr pierwszej potrzeby. I nie jest do widok przyjemny, jak się okazuje. Na nagraniu widać ustawionych na stanowiskach pracowników sortowni Temu, którzy uwijają się w pocie czoła, by posortować paczki ze zgromadzonej obok góry mniejszych i większych kartonów. Część pracowników sortowni nie ma na sobie koszulek. Wielu zszokowanych tym widokiem internautów zadeklarowało rezygnację z dalszych zakupów na Temu.

#5. Niemcy rozważają przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej


Podczas gdy polski minister obrony jest już spakowany i gotowy do drogi, jego niemiecki odpowiednik zamierza wkrótce ogłosić plany dotyczące poboru do wojska. Konkretne ruchy co prawda nie zostały oficjalnie zaplanowane, ale eksperci uważają, że ogłoszenie decyzji o zmianach w poborze do wojska jest tylko kwestią czasu. Niemiecki minister obrony Boris Pistorius wyrażał podczas niedawnej wizyty w Waszyngtonie swoje poparcie dla przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej. Zdaniem mediów opcje są dwie: albo wszystkie osoby kończące 18 lat otrzymają wezwanie do odbycia służby, albo młodzi mężczyźni kończący 18. rok życia otrzymają możliwość zgłoszenia się do wojska dobrowolnie.

Czytaj dobrowolnie newsy z poprzedniego odcinka.
8

Oglądany: 44645x | Komentarzy: 212 | Okejek: 227 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało