Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Nowa wersja GPT-4 szokuje swoimi możliwościami – Co nowego w technologii?

24 755  
120   50  
Dzisiaj:
  • Wyszukiwarka Google już nie będzie taka sama. Firma zapowiada duże zmiany
  • Pierwszy implant od Neuralink przestał działać prawidłowo
  • Właściciele TikToka pozywają USA za naruszanie wolności słowa
  • Apple przeprasza za swoją najnowszą reklamę

#1. Wyszukiwarka Google już nie będzie taka sama. Firma zapowiada duże zmiany


Korzystanie z wyszukiwarki Google już nie będzie takie samo. Firma postanowiła wdrożyć swój model Gemini i na nim oprzeć korzystanie z wyszukiwarki. Stanie się ona nie tylko polem tekstowym, gdzie wpisujemy to, co chcemy znaleźć w internecie, ale czymś na kształt partnera życiowego, który pomoże nam w wyzwaniach dnia codziennego.

Wszystko ma przebiegać szybciej, łatwiej i sprawniej. Wyszukiwarka będzie wypluwała nam wyniki bardziej dostosowane do naszych upodobań, a my nawet nie będziemy musieli klikać w linki, aby otrzymać pobieżne informacje.

https://youtu.be/s4InWsd-J6g?si=1M3AmjBT6o8vZUgR
Wyszukiwarka nie tylko pomoże nam w codziennych zdaniach i planowaniu swojego dnia, ale również pozwoli na wyszukiwanie informacji za pomocą obrazu, a konkretnie funkcji Obiektywu.

Wszystko brzmi dość niewiarygodnie, jednak na ten moment pozostaje nam tylko trzymać ich za słowo i cierpliwie czekać na wdrożenie zapowiedzianych zmian.

#2. Pierwszy implant od Neuralink przestał działać prawidłowo


No i mamy pierwsze kłopoty z implantem Neuralink. Dopiero firma Elona Muska świętowała udaną prezentację możliwości implantu, a teraz pojawiły się pierwsze naprawdę poważne problemy.

Noland Arbaugh – bo tak nazywa się pierwszy pacjent z wszczepionym implantem – natyka się na pewne opóźnienia. Naukowcy twierdzą, że zawiniła konstrukcja czipa. Chodzi konkretnie o tzw. elastyczne nici, którymi czip połączony jest z mózgiem. Naturalny ruch w czaszce pacjenta sprawił, że część nici wycofała się z mózgu, przez co implant nie pracuje ze 100% sprawnością.


Na ten moment hipotez jest wiele i trudno stwierdzić, która z nich jest prawdziwa. I mimo iż implant sam w sobie okazał się sporym sukcesem, to jednak daleko mu do doskonałości. Ale cóż... przecież to dopiero pierwszy ludzki pacjent, a firma, jak każda inna, uczy się na błędach.

#3. Nowa wersja GPT-4 szokuje swoimi możliwościami


Skoro było już o AI od Google, to pora na konkurencję, a więc na ChatGPT. OpenAI w ostatnim czasie mocno rozwinęło swój flagowy model i sprawiło, że na ten moment potrafi on rzeczy, które do tej pory widywaliśmy w futurystycznych filmach.

GPT-4o – bo taką nazwę nosi nowa wersja – potrafi m.in. dobrze liczyć:

https://youtu.be/G8sm27sGUu4?si=nn39_QkiT5vtgYkf
Zna również języki obce i potrafi w nich nazywać widoczne obiekty:

https://youtu.be/eurVrO2iFz0?si=FTa4qH84m4XHUzSi
Tym razem model nie będzie dostępny tylko dla użytkowników premium, ale nawet dla tych z darmową wersją programu. Można wchodzić z nim w interakcje głosowe i nawiązać całkiem ciekawe konwersacje. Zresztą przekonajcie się sami.

#4. Właściciele TikToka pozywają USA za naruszanie wolności słowa


W ostatnim czasie dużo mówi się o niemal pewnym zablokowaniu TikToka w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy przyklepali odpowiednią ustawę, przez co ByteDance ma ograniczony czas, aby sprzedać amerykański oddział TikToka jakiejś firmie z USA, żeby, wiecie... aplikacja nie kradła danych obywateli i nie przesyłała ich do Chin.

ByteDance jednak się nie poddaje i postanowił wkroczyć na drogę sądową. Firma pozwała rząd Stanów Zjednoczonych, powołując się na Pierwszą Poprawkę do Konstytucji, ponieważ ustawa narusza wolność słowa obywateli.

Co z tego wyniknie? Na razie nie wiadomo. ByteDance ma czas do 19 stycznia przyszłego roku. Do tej pory sprawa powinna się więc już rozwiązać w ten czy inny sposób.

#5. Apple przeprasza za swoją najnowszą reklamę


Apple wypuściło ostatnio reklamę swojego nowego iPada, która z pewnych względów wywołała powszechne oburzenie. Ludzie uważają, że jest ona bardzo zła i to na wielu poziomach. Zobaczcie sami:


Widzimy więc wielką prasę hydrauliczną, która zgniata wszystko, co piękne i twórcze, a także zapewniające rozrywkę, i w zamian za to wypluwa nam... iPada.

Największe oburzenie wywołała ona w tzw. środowisku artystycznym. Uznało ono, że firma chce nie tylko odebrać mu narzędzia do pracy, ale również zabić wszystko co piękne i w zamian dać nam kawał bezdusznej elektroniki.

Oburzenie było na tyle duże, że firma w końcu postanowiła przeprosić:

Kreatywność jest w DNA naszej firmy i jest dla nas ważne, by stworzyć produkty, które pomagają twórcom na całym świecie wyrazić siebie i stworzyć nowe idee za pomocą iPada. Tym wideo nie trafiliśmy w cel i przepraszamy za nie – czytamy.

Przeprosiny przeprosinami, reklama jednak nie została zdjęta i wisi sobie nadal z całą masą negatywnych ocen i komentarzy:

https://youtu.be/ntjkwIXWtrc?si=RfbT86GocSqjz26A

W poprzednim odcinku: Polska imperium Thermomixa. Oto ile na Polakach zarobiła niemiecka firma

2

Oglądany: 24755x | Komentarzy: 50 | Okejek: 120 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało