Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty – Jarosław Kaczyński uważa, że euro jest warte 2,5 zł

33 328  
149   165  
Dzisiaj:
  • Kredytu 0% może jednak nie być
  • Orban zaprasza do siebie chińskich turystów i... policjantów
  • Łukaszenka zapewnia, że będzie chronił sędziego Szmydta
  • Jarosław Kaczyński uważa, że euro jest warte 2,5 zł
  • Kosiniak-Kamysz tłumaczy się ze swojej wypowiedzi z plecakiem ewakuacyjnym

#1. Kredytu 0% może jednak nie być


Wicepremier Krzysztof Gawkowski był ostatnio gościem w Radiu Zet, gdzie otwarcie przyznał, że z programem kredyt 0% nie jest obecnie tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać i ogólnie cały projekt stoi pod dużym znakiem zapytania.

Dla przypomnienia dodam tylko, iż program kredyt 0% miał zastąpić zapoczątkowany przez PiS program kredyt 2%. Istnieją jednak pewne obawy, że taka zapomoga mogłaby spowodować efekt odwrotny do oczekiwanego, a więc sytuacja na rynku mieszkaniowym stałaby się jeszcze gorsza przez wzrost cen mieszkań.

To zależy od woli politycznej, ona jest chyba tutaj najważniejsza, bo ona ewoluuje. Myślenie w tej sprawie Donalda Tuska też ewoluuje, bo słyszałem go na kilku konferencjach na których mówił że dochodzą do niego sygnały, że projekt kredytu 0% może być elementem problematycznym dla rynku, bo zwiększą się ceny mieszkań za metr kwadratowy
Może być tak, że go nie będzie, a będzie czymś innym zastąpiony. Nie wiem, jak będzie wyglądała formuła bo praca się toczą w Ministerstwie Rozwoju.


#2. Orban zaprasza do siebie chińskich turystów i... policjantów

Źródło: Victor Orban/X

Xi Jinping odbył ostatnio wizytę na Węgrzech. Wszystko z okazji obchodzenia 75. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między państwami. W związku z tym Victor Orban złożył kilka bardzo ciekawych zapowiedzi i obietnic.

Orban zaprosił na Węgry turystów z Chin, jednak zaznaczył, że ich napływ może wiązać się nie tylko z korzyściami, ale też z pewnymi problemami.

W związku z powyższym zapowiedział, że na Węgrzech:

Potrzebujemy policjantów, którzy mówią po chińsku. Wielu turystów to nie tylko zysk, ale i dużo problemów.

Co ciekawe, policjanci z innego kraju to dla Węgier żadna nowość. Orban zapewniał, że jego kraj ściśle współpracuje w tym aspekcie m.in. z Chorwacją, gdzie wysyła własne patrole, oraz Austrią, skąd z kolei patrole wysyłane są m.in. nad jezioro Balaton.

W związku z tym pojawiły się oczywiście obawy, że Chińczycy uciekający przed swoim reżimem na wakacje do innego kraju tak naprawdę nigdy przed nim nie uciekną, bo nawet w innym miejscu na świecie kontrolowani będą przez swoich własnych policjantów.

#3. Łukaszenka zapewnia, że będzie chronił sędziego Szmydta


Tomasz Szmydt – ten sędzia, który uciekł na Białoruś, aby szukać tam azylu politycznego – stał się u naszych wschodnich sąsiadów kimś na kształt celebryty. Udziela licznych wywiadów, pozuje na ściankach i zachęca Polaków, aby tłumnie odwiedzali Białoruś.

Oczywiście tak duży wkład w promowanie ziemniaczanego kraju nie pozostaje bez odpowiedzi, a swoją wdzięczność wyraził nawet sam prezydent Aleksandr Łukaszenka:

Poprosiłem naszą policję, żeby dopilnowała, aby ci łajdacy z Polski nie zabili tego człowieka.
Łukaszenka rozwiał również pewne wątpliwości odnośnie do całej tej akcji:

Mówią, że go zwerbowaliśmy. To kompletna bzdura. Jeśli mają dowody, że tak było, niech wyłożą je na stół.

#4. Jarosław Kaczyński uważa, że euro jest warte 2,5 zł


Właśnie trwa wielkie tournée po Polsce wielu znamienitych polityków z różnych opcji partyjnych. Chodzi oczywiście o zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego i fakt, że każdy chce uszczknąć dla swoich ludzi jak największy kawał tego smakowitego tortu.

Nie inaczej jest również z Prawem i Sprawiedliwością i samym Jarosławem Kaczyńskim, który odwiedził ostatnio Sompolno, gdzie wypowiedział kilka bardzo interesujących zdań.

Spotykamy się tu w Sompolnie nie przeciw Unii, tylko po to, żeby Unia była inna, żeby ona była dla ludzi. A nie przeciw ludziom. Żeby miała służyć wszystkim narodom, suwerennym państwom, by miała być czymś, o czym myśleli jej założyciele – mechanizmem współpracy państw europejskich, który wyklucza wojnę, który likwiduje podział sfer wpływów itd. Dziś wiemy, że to się po tylu latach od traktatów rzymskich nie powiodło. Nie powiodło się, ale historia toczy się dalej i my w perspektywie tych wyborów europejskich, które przed nami, mamy nadzieję, że to będzie taki punkt, w którym ten bieg dziejów się odwróci.Euro jest dzisiaj walutą, która przeszkadza w rozwoju właściwie wszystkim krajom poza Niemcom i może Holandii, chociaż niektórzy mówią, że i Holandii już przestaje w tej chwili pomagać. No, można jeszcze dodać niektóre inne kraje graniczące z Niemcami, bardzo zamożne, takie jak Austria, o wyższym niż Niemcy dochodzie na głowę, ale to też już jest wątpliwe. Wszyscy inni tracą na tym, bo jak się ma za silną walutę, to się na tym traci, bo po prostu eksport jest za drogi i w związku z tym trudno eksportować

Przestrzegał również przed pomysłem wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej w Polsce:

My mamy bardzo piękny rozwój eksportu, także rozwój eksportu, który opiera się o rolnictwo. Ale jeśli mielibyśmy euro zamiast złotówki, to ten euro to ten eksport musiałby się opierać na tym, że nasze dochody byłyby bardzo nisko w euro wycenione. Na przykład, jak ktoś zarabia załóżmy 7000 zł, to byłoby to tylko 1400 euro, a to naprawdę jest niewiele.
Z tego względu, że gdyby w Polsce było dużo taniej, to oczywiście Niemcy zaczęliby kupować w Polsce. Tak, granice są otwarte i w związku z tym ten mechanizm jest nie do zatrzymania i to by oznaczało gwałtowny spadek stopy życiowej.

Po czym dodał, że euro nie jest warte 5 zł, a 2,55 zł:

Euro jest tak naprawdę warte nie 5 zł, tylko 2,55, czyli nas by oszukano tutaj prawie dwukrotnie, prawie dwa razy by się na tym straciło.
Wisienką na torcie było z kolei skrytykowanie Donalda Tuska:

Wszystko co wyprawia ten rząd z niejakim Tuskiem na czele, to jest agenda niemiecka, to jest realizowanie tego, czego chcą Niemcy. Samo CPK by nam mogło zwiększyć roczny wzrost PKB o jakieś 2, nawet niektórzy mówią do 2,5 proc., to by oznaczało że my byśmy te Niemcy naprawdę bardzo szybko gonili i te inne państwa Unii Europejskiej. Dogonimy, tylko pod innymi rządami.

#5. Kosiniak-Kamysz tłumaczy się ze swojej wypowiedzi z plecakiem ewakuacyjnym


Dość spore poruszenie w sieci wywołała jedna z ostatnich wypowiedzi Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Chodziło o jego wywiad dla Radia Zet, gdzie został zapytany o to, czy ma przygotowany w domu plecak ewakuacyjny:

Jak jechałem na Ukrainę, był taki wyjazd pierwszy zaraz po wybuchu wojny, pojechaliśmy na drugi dzień zawieźć już pierwszą pomoc humanitarną, wtedy sobie taki plecak przygotowałem, z którym tam pojechałem po prostu i on do dzisiaj jest spakowany – odpowiedział szef MON.

No i się zaczęło...

Słowa te skomentował m.in. jego poprzednik na stanowisku, Mariusz Błaszczak:

Ewakuacja w czasie zagrożenia to ostatnie o czym powinien myśleć odpowiedzialny minister obrony narodowej. Takie słowa – nawet jeśli intencje są dobre – nie sprawiają, że Polacy czują się bezpieczniej…

W prześmiewczy sposób odniósł się do niej również Sławomir Mentzen:

Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz powiedział, że ma już spakowany plecak ewakuacyjny, dzięki czemu jest gotowy na wypadek wojny. To jednak nie będziemy wgniatać Putina w ziemię?

Sprawa urosła do takich rozmiarów, że sam Kosiniak-Kamysz poczuł się w obowiązku, aby nieco sprostować swoją wcześniejszą wypowiedź:

Gotowość na sytuacje kryzysowe to nie tylko obowiązek, ale także nasza odpowiedzialność. Plecak bezpieczeństwa może okazać się kluczowy w pierwszych godzinach nieprzewidzianych sytuacji czy klęsk żywiołowych. Edukacja i świadomość to fundamenty naszej gotowości na wszelkie zdarzenia losowe. Proszę o tym pamiętać i nie powielać zmanipulowanych, fałszywych wypowiedzi.

W poprzednim odcinku: Odlot piłkarza Legii po przegranej 3:0

3

Oglądany: 33328x | Komentarzy: 165 | Okejek: 149 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało