Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Czy wszyscy prezydenci USA są ze sobą spokrewnieni?

13 222  
90   53  
Czy wszyscy prezydenci USA są ze sobą spokrewnieni? Na pierwszy rzut oka odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, ale jak jest w rzeczywistości? To pytanie 15 lat temu zadała sobie, wtedy 10-letnia, BridgeAnne d'Avignon.

Tak, wszyscy prezydenci są ze sobą spokrewnieni, z wyjątkiem jednego, i nie jest to ten, o którym większość z Was myśli.

Zaczęło się od tego, że pewna amerykańska 12-latka zapragnęła prześledzić swoje korzenie, aby znaleźć swoich przodków aż we Francji. Po drodze rozszerzyła swoje poszukiwania o rodowody prezydentów i odkryła, że każdy prezydent USA (z wyjątkiem ósmego prezydenta, Martina Van Burena) jest stosunkowo blisko spokrewniony z jednym człowiekiem.


BridgeAnne d'Avignon była utalentowaną uczennicą siódmej klasy w Monte Vista School w Watsonville w Kalifornii. Przed jej pracą genealodzy tylko marginalnie kojarzyli około 19 prezydentów USA jako „daleko” spokrewnionych. To ona, po dokładnej analizie danych i prześledzeniu konotacji rodzinnych prezydentów USA, stworzyła rozbudowane drzewo genealogiczne i plakat przedstawiający te połączenia w bardziej czytelny sposób.

Jej praca rozpoczęła się, gdy miała zaledwie 10 lat, kiedy odkryła oprogramowanie genealogiczne swojego dziadka i postawiła sobie proste pytanie: „Ilu prezydentów USA jest spokrewnionych?”. Odpowiedź była zdumiewającym zbiegiem okoliczności. Akademiccy genealodzy byli bardziej niż zszokowani, gdy odkryli, że to powiązanie znajdowało się w historycznych zapisach i zostało przeoczone przez tysiące badaczy. Jednym z sekretów pracy BridgeAnne było prześledzenie genealogii obojga rodziców. Nie była pewna, dokąd zaprowadzi ją ta podróż, ale kontynuowała badania przez ponad dwa lata.


Każdy prezydent USA jest częścią jednej linii krwi, okazało się, że dalekim dziadkiem wszystkich prezydentów USA (z wyjątkiem Van Burena) jest król Anglii Jan „Jan bez Ziemi” Plantagenet. Ten sam król Jan, który był antagonistą w historii o Robin Hoodzie.Król Jan bez Ziemi

Urodzony 24 grudnia 1166 r. król Jan pośrednio przyczynił się do narodzin wszystkich prezydentów USA (ponownie, z wyjątkiem Van Burena). Król Jan podpisał Magna Carta w 1215 roku, jednak nigdy nie spełnił jej warunków i był znany ze swojej małostkowości, złośliwości i okrucieństwa, które przyczyniły się do powstania legend o Robin Hoodzie.


Poza pracą eksperta w dziedzinie genealogii, BridgeAnne, wystarczy sięgnąć nieco głębiej, aby odkryć, że cesarz Karol Wielki jest wspólnym przodkiem niemal wszystkich przywódców w Europie i na Bliskim Wschodzie.

10

Oglądany: 13222x | Komentarzy: 53 | Okejek: 90 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.05

23.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało