Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Upalona youtuberka potrąciła kobietę podczas jazdy autem i transmisji na żywo

42 993  
191   83  
Dzisiaj o przekrętach w zoo, sprytnym feminizmie i obrotnych youtuberach.

#1. Muzeum tylko dla kobiet zmieni się w toaletę, żeby dalej móc nie wpuszczać mężczyzn

20700865bab7d464.jpg

Trzeba przyznać, że zarządca położonego w Tasmanii Muzeum Nowego i Starego musiał być Polakiem, bo tak kombinować potrafią tylko mieszkańcy kraju znad Wisły. Początkowo wstęp na jedną z wystaw pokazywanych w muzeum miały tylko kobiety, jednak jeden z mężczyzn, którzy również chcieli obejrzeć wystawę, wytoczył placówce proces po tym, jak odmówiono mu wstępu z powodu jego płci. Sąd w Nowej Południowej Walii powołał się na istniejące prawo antydyskryminacyjne i przyznał mężczyźnie rację. Nie zniechęciło to jednak osób zarządzających muzeum – wręcz przeciwnie. Odpowiadająca za wystawę artystka Kirsha Kaechelle poczuła się wyjątkowo zmotywowana w sferze duchowo-edukacyjnej i zamierza zmienić wystawę w toaletę i miejsce kultu religijnego, których prawo antydyskryminacyjne nie dotyczy.

#2. Niedźwiedź zeżarł kaczątka na oczach dzieci wizytujących zoo

207008309d926723.jpg

Kiedy należy powiedzieć dzieciom, skąd się biorą pyszne kotlety? Każdy rodzic sam wybierze najlepszy moment, ale jeśli z jakiegoś powodu nie jest w stanie podjąć tego trudnego wątku, to zawsze może wysłać swoje dziecko do zoo. Młodziaki, które wybrały się niedawno na wycieczkę do zoo Woodland Park Zoo w amerykańskim mieście Seattle, otrzymały lekcję życia od jednego z przebywających w zoo niedźwiedzi. Samica imieniem Juniper wskoczyła do zbiornika wodnego w swoim wybiegu i posiliła się rodziną kaczek, która zrobiła sobie postój na powierzchni wody. Cała scena rozegrała się na oczach gości zoo, w tym dzieci, które według relacji jednej z matek nie wyglądały na przesadnie przejęte zaobserwowanymi wydarzeniami.

#3. Jedno z chińskich zoo przemalowało kilka psów na kolor pand

2070082e996f7fc2.jpg

Nie ma takiej rzeczy, której Chińczyk by nie podrobił, niezależnie od tego, czy chodzi o namacalne obiekty, jak całe miasta, czy coś bardziej abstrakcyjnego, jak styl życia. Podrabianie tak mocno weszło Chińczykom w krew, że zaczęli podrabiać nawet samych siebie. Jedno z zoo w mieście Taizhou na wschodzie Chin zaczęło podrabiać pandy, żeby przypodobać się swoim gościom. Dwa psy rasy chow-chow przemalowano na biało-czarno i reklamowano jako „psie pandy”. Działania zoo spotkały się ze sporą krytyką internautów w chińskich mediach społecznościowych. Opiekunom zwierząt zarzucono oszustwo i znęcanie się nad swoimi podopiecznymi. Przedstawiciele zoo nie widzą jednak niczego złego w swoim postępowaniu i próbują argumentować, że „ludzie też farbują swoje włosy”.

#4. Uniwersytet Śląski będzie oferował studia z ekofeminizmu i queerowego podejścia do natury

2070084a8e17a951.jpg

Czy badanie wpływu męskiej dominacji na nawyki żywieniowe to nowa europeistyka? Nie wiadomo, więc trzeba będzie zapytać za parę lat młodego człowieka przyjmującego twoje zamówienie w maku. W międzyczasie znajdzie się pewnie sporo osób żądnych wiedzy i zgłębienia jakże aktualnej tematyki wpływu i relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym. Uniwersytet Śląski idzie o krok dalej i zaczyna oferować młodym ludziom jeszcze głębsze poznanie tych zagadnień poprzez otwarcie studiów na kierunku Interdyscyplinarne Studia Humanistyczne Nad Środowiskiem. W ramach zajęć student między innymi „zrozumie, dlaczego feminizm jest eko” i że „ochrona środowiska i sprawiedliwość społeczna idą w parze”.

#5. Zjarana youtuberka potrąciła pieszego w trakcie transmisji na żywo

20700857ee3089b5.jpg

Jeśli twoje dziecko oznajmi ci kiedyś, że chce zostać youtuberem, to pora na wysłanie go na obóz dla trudnej młodzieży. Ten bolesny, ale podyktowany czystą troską krok może uratować młodego człowieka przed totalnym upodleniem i „karierą” youtubera. Możliwe, że gdyby rodzice kochali youtuberkę o nicku Vegan Patriot, to kobieta zajęłaby się normalną robotą i nie potrąciłaby pieszej na jednej z ulic w Los Angeles. VP prowadziła transmisję na żywo ze swojego auta i zastanawiała się razem z widzami, czy powinna wrócić do swojego byłego. Wcześniej paliła legalnie dostępną w Kalifornii marihuanę, mimo że prowadzenie pojazdu pod wpływem tego narkotyku jest zabronione. Całe szczęście potrąconej przez VP kobiecie nie stała się większa krzywda, a sama youtuberka chwaliła się w kolejnej transmisji słowami uznania, które miała usłyszeć od przybyłych na miejsce policjantów. Funkcjonariusze mieli pochwalić youtuberkę za właściwe zachowanie po zdarzeniu i powiadomienie służb ratunkowych, a następnie puścić do domu bez żadnej kary.

I ty dostaniesz pochwałę, tylko przeczytaj newsy z poprzedniego odcinka.

2

Oglądany: 42993x | Komentarzy: 83 | Okejek: 191 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.05

23.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało