Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze – Bestialski atak na Margaret Thatcher

38 580  
340   38  
W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych w kadrze” znalazły się, między innymi, popisy młodego koszykarza w Paryżu, Freddie ujeżdżający Lorda Vadera oraz pewien kot i jego trofea.

#1. Efekt działań wandali w muzeum figur woskowych w Dublinie, 1980 r.


2 maja 1980 r. wandale włamali się do muzeum figur woskowych w Dublinie i zdewastowali 15 figur woskowych. Intruzi ścięli głowę JFK i odłamali ramię irlandzkiemu rewolucjoniście Wolfe’owi Tone’owi, którego mieczem pocięli twarz Margaret Thatcher i wbili go w jej ciało.

#2. Kot perski pozuje ze swoimi trofeami na wystawie kotów w Atlantic City, 1945 r.#3. Andriej Czikatiło podczas eksperymentu śledczego, 1991 r.


Andriej Czikatiło, nauczyciel i urzędnik, w ciągu 12 lat pozostawał nieuchwytny dla milicji ZSRR. Bestialsko zamordował 21 chłopców w wieku 8 – 16 lat, 14 dziewcząt w wieku 9 – 17 lat i 17 dorosłych kobiet, z których najstarsza miała 45 lat.
Proces mordercy rozpoczął się w kwietniu 1992 r. Na sali rozpraw zjawili się krewni ofiar Czikatiło. Mordercę wprowadzono do specjalnej klatki, a publiczność płakała z rozpaczy i krzyczała. Samo odczytywanie aktu oskarżenia zajęło dwa dni. Podczas procesu Czikatiło momentami zachowywał się jak normalna osoba, częściej jednak jak osoba chora psychicznie. Sędzia nie dał się jednak nabrać. Biegli orzekli wcześniej, że Andriej Czikatiło był w pełni poczytalny.
Morderca został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 16 lutego 1994 r. poprzez strzał w głowę.

#4. Amerykańscy żołnierze obserwujący erupcję Wezuwiusza, marzec 1944 r. Fot. George Rodger (kolorowane przez Gabriela Bîrsanu)


18 marca 1944 roku rozpoczęła się dwutygodniowa erupcja lawy ze szczytu Wezuwiusza. Żołnierze i lotnicy 340. Grupy Bombowej stacjonowali na lotnisku w Pompejach, zaledwie kilka mil od podstawy wulkanu. 22 marca zostali zmuszeni do ewakuacji, pozostawiając 88 samolotów alianckich. Gdy sytuacja się uspokoiła, 30 stycznia wrócili i stwierdzili, że samoloty zostały kompletnie zniszczone. 23 marca 1944 r. 340 Dywizja została przeniesiona na lotnisko w Paestum.

#5. Szwedzki fotograf Lewis Larsson robi zdjęcia na szczycie piramidy Cheopsa w Gizie, Egipt, 1900 rok.#6. Niemieckie okopy wzmocnione żydowskimi nagrobkami, Saloniki, Grecja, 1944 r.#7. Sterowiec LZ-129 „Hindenburg” na lotnisku Lakehurst, New Jersey, USA, 1936 r.#8. Samolot American Airlines (DC-3) przelatuje obok dyliżansu, 1949 rok.#9. Freddie Mercury, lider zespołu Queen, bisując, wszedł na scenę, siedząc na barkach Dartha Vadera. Houston, 10 sierpnia 1980 r.#10. Marsz na Rzym włoskich faszystowskich „Czarnych Koszul” pod wodzą Benito Mussoliniego, 27 października 1924 r.


Marsz na Rzym (wł. Marcia su Roma) to określenie faszystowskiego zamachu stanu, przeprowadzonego w dniach 27 – 29 października 1922 roku, w wyniku którego władzę we Włoszech zdobył Benito Mussolini. „Marsz na Rzym” polegał na koncentracji członków faszystowskich bojówek w stolicy Królestwa Włoch.
28 października 1922 roku faszyści opanowali niektóre urzędy państwowe, zajęli dworce, koszary i pozyskali broń z wojskowych depozytów.
W Rzymie ogłoszono stan wyjątkowy, a wojsko przygotowywało się do odparcia „Czarnych Koszul”. Król Wiktor Emanuel III, bojąc się rozpoczęcia wojny domowej, nie podpisał dekretu zezwalającego na zbrojne rozprawienie się z buntownikami.
Do dymisji podał się premier rządu Luigi Facta, a król powierzył Mussoliniemu zadanie stworzenia nowego rządu.
Półtora roku później partia faszystowska zyskała 3/4 miejsc w parlamencie, co pozwoliło Duce przejść do rządów dyktatorskich, przy akceptacji króla i papieża.

#11. Leczenie pacjentów, którzy ucierpieli w wyniku awarii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu 26 kwietnia 1986 r. 6. Szpital Kliniczny, Moskwa, maj 1986 r. Fot. Władimir Wiatkin


Pacjent V.I. Starovoit, lat 27, który od pierwszych minut po awarii brał udział w gaszeniu pożaru, oprócz ogólnego równomiernego naświetlenia promieniami gamma, doznał poparzeń radiacyjnych około 34% powierzchni ciała.

#12. Amerykański kierowca wyścigowy Ray Keech pozuje obok swojego 36-cylindrowego samochodu White Triplex, Atlantic City, 18 lutego 1928 r.


Tym samochodem Keach planował pobić światowy rekord prędkości, co udało mu się 22 kwietnia 1928 roku, kiedy to osiągnął prędkość 334 km/godz.

#13. Michael Jordan w Paryżu, 1985 r.#14. Kapłani Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej przygotowują się do nabożeństwa z okazji Święta Trójcy, 1943 r.#15. Przybycie węgierskich Żydów z getta Tet do obozu zagłady Auschwitz II-Birkenau, 27 maja 1944 r.


Dwie oddzielne kolumny Żydów (mężczyzn i kobiet z dziećmi) stoją przed nazistowskim punktem sortowania nowo przybyłych do obozu koncentracyjnego w Auschwitz.
Niemcy przeprowadzali badanie nowych więźniów pod kątem ich stanu zdrowia, a następnie dzielili niczego niepodejrzewających ludzi na dwie nowe kolumny. Zdrowych jeńców, którzy przez długi czas mogli służyć jako niewolnicy, wysyłano na jedną stronę. Drugą kolumnę stanowili chorzy i słabi, których likwidowano w komorach gazowych.

W poprzednim odcinku
2

Oglądany: 38580x | Komentarzy: 38 | Okejek: 340 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało