Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Otworzyła prawie 7500 zakładek w swojej przeglądarce

41 094  
211   92  
Dzisiaj o tym, czy pomnik smoleński w Warszawie zostanie usunięty, o ludziach mających wiele wolnego czasu oraz o nałogowym zbieractwie zakładek w przeglądarce.

#1. Niedźwiedź wywlókł z samochodu ofiarę wypadku samochodowego


Znalezione nie kradzione. Niedźwiedzie doskonale rozumieją niepisane prawa rządzące knieją i starają się żyć według tych praw. Zatem gdy niedźwiedź natknie się na ofiarę wypadku samochodowego, to nikt nie powinien mieć mu za złe, że zabiera ofiarę ze sobą. Do takiego właśnie zdarzenia doszło w okolicy miasta Hatfield w amerykańskim stanie Massachusetts. Jadący autostradą mężczyzna stracił panowanie nad swoim samochodem, a następnie wypadł z drogi i z dużą siłą uderzył w nasyp. Zdarzenie przyciągnęło uwagę jednego z niedźwiedzi przechadzających się po okolicy. Zaintrygowane zwierzę zabrało ciało 31-latka, który poniósł śmierć na miejscu, jednak wystraszyło się nadjeżdżających służb i uciekło, porzucając swoją zdobycz.

#2. Mieszkający na trasie przelotu samolotów mężczyzna złożył ponad 21 tysięcy skarg na hałas


Co jest łatwiejsze: przeniesienie lotniska czy przeprowadzka? To nieistotne, bowiem nieustępliwość jest jedyną rzeczą, która liczy się w życiu. Niezwykłą determinacją w dążeniu do celu wykazał się jeden mieszkańców miasta Perth na południowym zachodzie Australii. Mężczyzna złożył w samym 2023 roku 21 716 skarg na hałas związany z przelatującymi nad jego domem samolotami. To średnio 60 skarg dziennie i choć nie znamy dokładnej procedury, którą należy przejść celem złożenia skargi, zgadujemy, że ów człowiek musi prowadzić niezwykle rozrywkowe życie. Niewiarygodną wręcz ciekawostkę stanowi fakt, że w 2023 roku w całej Australii złożono łącznie 51 589 skarg na hałas spowodowany przelatującymi samolotami, a ponad 30 000 z nich pochodziło od pięciu osób.

#3. „Mohamed” jest najpopularniejszym imieniem nadawanym dzieciom w kilku największych niemieckich miastach


To miłe, że w niektórych krajach udaje się zerwać z nieco skostniałą tradycją, by pójść razem ku nowoczesności. Możliwe, że już wkrótce nie będziemy mówić o Niemcach jako o „Helmutach” czy „Hansach”, jeśli zechcemy odnosić się do nich w nieco żartobliwy sposób. Jak bowiem pokazują najnowsze dane, „Mohamed” jest najpopularniejszym imieniem nadawanym dzieciom w kilku największych miastach naszego zachodniego sąsiada. Prym wiedzie tutaj Berlin, gdzie w 2023 roku zarejestrowano najwięcej małych Mohamedów. Nie pierwszy zresztą raz, ponieważ Mohamed był w Berlinie najczęściej nadawanym dzieciom imieniem w ciągu pięciu z ostatnich sześciu lat. To samo imię nadawano najczęściej w 2023 roku również w Hamburgu, Bremie czy Szelzwiku-Holsztynie.

#4. Ministerstwo Rozwoju i Technologii cofnęło decyzję wojewody mazowieckiego o budowie pomnika smoleńskiego


Jeśli komuś zabrakło schodów, to ten ktoś powinien obserwować portale aukcyjne. Być może już wkrótce na rynku wtórnym pojawi się nie lada okazja, która pozwoli szczęśliwemu nabywcy uzupełnić braki w schodach. Pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujący się na placu Piłsudskiego w Warszawie stoi tam bezprawnie — a przynajmniej zaczął stać w wyniku niedawnej decyzji naczelnika wydziału Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Łukasz Ofiara cofnął tzw. decyzję lokalizacyjną wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery z 2017 roku, na podstawie której wzniesiono pomnik. Czy zatem pomnik zniknie z placu Piłsudskiego? Wszyscy zadają sobie to pytanie, ale tak naprawdę jeszcze nie wiadomo, co się wydarzy. Na wszelki wypadek lepiej włączyć powiadomienia dotyczące określonych aukcji.

#5. Kobieta zebrała w ciągu dwóch lat prawie 7500 zakładek w jednej z przeglądarek internetowych


Jeśli kilkadziesiąt otwartych w przeglądarce zakładek powoduje u ciebie wyrzuty sumienia, to przestań łykać leki na zaburzenia lękowe, ponieważ istnieją ludzie, którzy mają jeszcze gorzej. Użytkowniczka platformy X o pseudonimie Hazel pożaliła się niedawno na błąd, który przy otwieraniu przeglądarki Firefox pozbawił ją 7470 otwartych zakładek. Młoda kobieta o mało nie dostała palpitacji, ponieważ złośliwość rzeczy martwych mogła pozbawić ją kolekcji zbieranej przez 2 lata. Co takiego znajdowało się wśród zbiorów należących do Hazel i jak w ogóle zapamiętać, co było w zakładce numer 2137? Nie wiadomo. Na szczęście kobiecie udało się odzyskać swój zbiór dzięki wykorzystaniu pamięci podręcznej komputera.

Jeśli masz problemy z pamięcią, to sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednim odcinku newsów.
3

Oglądany: 41094x | Komentarzy: 92 | Okejek: 211 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.05

29.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało