Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tanie rzeczy, które okazały się drogie lub nawet bezcenne

39 594  
215   72  
Czasem tak niewiele potrzeba, by zdobyć coś wartościowego lub bezcennego. Poniżej historie 15 ludzi, do których uśmiechnęła się fortuna.

#1.

Zapłaciłem 50 dolarów za adopcję psa. Pewnego dnia zaczął szczekać o pomoc, kiedy miałem atak padaczki spowodowany lekami.

Najlepiej wydane 50 dolców w moim życiu!

#2.

Poślubienie mojej żony kosztowało mnie tylko jakieś 20 funtów. Nie ma nic innego, co byłoby dla mnie cenniejsze niż ona.

Najlepsze rzeczy w życiu są (prawie) darmowe.

#3.

Mój pies długo przebywał w schronisku, więc kosztował tylko 10 dolarów, ale jest dla mnie niezwykle cenny.

#4.

Kiedy moje krzesło biurowe się zepsuło, miałem zamiar udać się do taniego sklepu meblowego i kupić kolejne gówniane krzesło za 150 euro, bo tyle najwięcej mogłem wówczas wydać. Ale po drodze zatrzymałem się w sklepie z używanymi meblami i okazało się, że mieli solidnie wyglądające krzesła biurowe (stalowa rama kół zamiast plastiku, całkiem wygodne, wydawało się, że posłużą jakiś czas) za 50 euro. Kupiłem jedno i kilka miesięcy później postanowiłem sprawdzić, co to za krzesło. Okazuje się, że to Herman Miller Mirra 2, które jest sprzedawane za około 1300 euro więcej, niż zapłaciłem.

#5.

Kupiłem pierwsze wydanie Lśnienia Stephena Kinga za dolara na wyprzedaży w lokalnej bibliotece i sprzedałem je za 500 dolarów kilka lat później.

#6.

Kupiłem los na loterię za dwa dolary. Wygrałem około 800 tysięcy.

Kupiłem za te pieniądze dom i teraz pracuję, jednocześnie oszczędzając na emeryturę, nie martwiąc się o spłatę hipoteki.

#7.

Moja córka kupiła obraz za pół dolara w lombardzie i znalazła kopertę z tysiącem dolarów ukrytą z tyłu.

#8.

Babcia mojej przyjaciółki była na wyprzedaży i kupiła oprawiony szkic, bo uważała, że wygląda estetycznie. Okazało się, że jest to szkic Picassa. Nie mam pojęcia, ile to było warte, ale zapłaciła za to dolara. Dodam jeszcze, że jej babcia jest niesamowicie bogata, więc jak zadzwonił do niej rzeczoznawca z informacją, co to za szkic, po prostu odłożyła słuchawkę i stwierdziła: „No, nieźle”.

#9.

Kupiłem maleńkiego szklanego ptaszka na wyprzedaży za 25 centów. Okazało się, że jest to podpisany, ręcznie dmuchany egzemplarz Murano, który sprzedałem w serwisie eBay za 800 dolarów.

#10.

Mój chłopak kupił mi tani tablet graficzny za jakieś 50 dolarów. Wiedział, że uwielbiam rysować. Dzięki temu tabletowi znalazłam pracę i spełniłam swoje marzenie.

#11.

Wylicytowałem zapieczętowany zestaw złotych kart Pokemon Burger King za jakieś 40 dolarów. Dostałem OGROMNY segregator, pełen oryginalnych kart z pierwszego wydania. Sprzedałem część kart, zarobiłem kilka tysięcy i nadal mam ich mnóstwo.

#12.

Kupiłem amplituner i głośniki McIntosh na wyprzedaży garażowej za 500 dolarów. Były wyprodukowane w latach 90.

Prawdopodobnie były warte 10-20 tysięcy dolarów jako nowe.

#13.

Kupiłam za 10 dolarów w sklepie z używanymi rzeczami torebkę, która kosztuje około 200 dolarów w normalnym sklepie.

#14.

W połowie 2010 roku kupiłem wiele gier na Nintendo DS/3DS w sprzedaży detalicznej lub za 10-20 dolarów na wyprzedażach.
Teraz najtańsze kosztują 75 dolarów, niektóre ponad 500 dolarów.
Nie, nie zamierzam ich sprzedawać.

#15.

Jako dziecko w latach 80. kupowałem komiksy za mniej niż dolara. Wydaje mi się, że większość kosztowała około 60 centów. W każdym razie moja obecna kolekcja jest warta setki tysięcy dolarów, ponieważ kupiłem także plastikowe torebki na komiksy i tekturowe przekładki bezkwasowe, więc wszystkie komiksy są w idealnym stanie.
5

Oglądany: 39594x | Komentarzy: 72 | Okejek: 215 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało